Reklama

Przy ogólniaku powstanie rondo

16/05/2015 18:26

Rondo to pomysł na usprawnienie ruchu u zbiegu ulic: Kościuszki, Słowackiego, Sienkiewicza i Wyspiańskiego w Lubaczowie. Obecnie trwa opracowywanie potrzebnej dokumentacji. – Liczymy, że zadanie wejdzie do realizacji jeszcze w tym roku – mówi burmistrz Krzysztof Szyt.

Głównym inwestorem będzie Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, ponieważ ul. Sienkiewicza i część ul. Kościuszki jest drogą wojewódzką, biegnącą w kierunku Horyńca-Zdroju i dalej – Hrebennego. Zgodnie z zasadą, taki obowiązek przejmuje właśnie zarządca drogi wyższej kategorii.[paywall]
Sprawę przygotowania dokumentacji związanej z wszystkimi projektami i pozwoleniami wzięło jednak w swoje ręce miasto. Na ten cel zarezerwowało w tegorocznym budżecie łącznie 200 tys. zł. – Mamy nadzieję, że w połowie roku uda się przekazać dokumenty do zarządu dróg wojewódzkich – mówi Krzysztof Szpyt.
Ma powstać proste jednopasmowe rondo. Zdaniem władz miasta, rozwiąże ono problemy komunikacyjne w tym miejscu. Niektóre z dróg dochodzą do skrzyżowania pod skosem, co utrudnia włączenie się do ruchu. – Jest to trudne skrzyżowanie i powstają tam korki, zwłaszcza w godzinach szczytu porannego i popołudniowego – mówi.
Trudno obecnie podać koszt budowy, ale będzie na nią potrzebne kilka milionów złotych.

Rondo potrzebne przy Unii Lubelskiej

Mieszkańcy Lubaczowa wskazują jednak, że pilniej należałoby poprawić organizację ruchu na skrzyżowaniu ul. Konopnickiej z Unii Lubelskiej. Tam kłopoty sprawiają nierówności na drodze i ograniczona widoczność. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że ul. Konponickiej, która przecina Unii Lubelskiej, jest przesunięta względem własnej osi.[paywall] Tym samym występują poważne problemy, gdy muszą się wyminąć dwa auta chcące skręcić w lewo. Na ogół jeden przepuszcza drugiego albo „ścinają” drogę. Nierzadko dochodzi jednak do kolizji.
– Oczywiście, mieszkańcy mają racę. Rondo jest potrzebne i tu, i tu. Ale teraz nie jesteśmy na etapie wyboru miejsca, gdzie je budować, ale kontynuujemy proces rozpoczęty w poprzedniej kadencji – wyjaśnia burmistrz.
– Mam nadzieję, że gdy zrobimy to pierwsze rondo, powstanie kolejne. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które usprawnia ruch i jest bezpieczne – dodaje.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości