Przy okazji wydań świątecznych Życia Podkarpackiego wręcz maniakalnie powracam do kilku motywów. Przede wszystkim piszę o potrzebie dogadywania się najbliższych osób. Przy suto lub skromnie zastawionych stołach warto odłożyć choćby na krótką chwilę wszelkie urazy, uprzedzenia, żale. Powspominać bliskich, dalekich, pobałakać o rzeczach mniej ważnych, a pogodnych. Absolutnie unikajmy tematów drażliwych, na przykład polityki. Doskonale wiemy: gdzie dwóch naszych rodaków, tam trzy zdania.
Szkoda psuć sobie smaku szynki, jajek, chrzanu, chałki, mazurków oraz herbaty z cytryną. Dla zdrowotności zaserwujmy sobie średniodystansowy spacer z dużymi i małymi przedstawicielami rodziny. Na czas świąt odłóżmy zdobycze cywilizacyjne (telewizję, Internet, telefonię komórkową) i pooddychajmy podkarpackim powietrzem.
Tak więc z okazji świąt wielkanocnych w imieniu całego zespołu Życia Podkarpackiego życzę Państwu wspaniałych spotkań z najbliższymi, doskonałego nastroju, optymizmu. Chociaż nie zawsze widać słońce, niech pozytywnie usposabia nas świadomość, że jest na pewno. Nie pozwólmy się nikomu poróżnić. Przy zachowaniu własnych osądów odrzućmy wszystko, co rujnuje zgodę! Nawet gdy czasem czujemy się paskudnie, szukajmy jasnych stron życia. Taki jest duchowy wymiar tajemnicy Zmartwychwstania. I oczywiście: obyśmy zdrowi byli!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Nie popadajcie w żarłoczność, która pociąga za sobą rzeź zwierząt'' Budda
EWANGELIA POKOJU - WEGANIZM.BLOX.PL
"Nie popadajcie w żarłoczność, która pociąga za sobą rzeź zwierząt'' Budda