Reklama

Przy Sanockiej ruszyło mobilne lodowisko. Do niedzieli jeździmy za darmo!

9 grudnia br. o godzinie 16 rozpoczęło funkcjonowanie lodowisko mobilne przy ulicy Sanockiej w Przemyślu. Jego przygotowanie – ze względu na anomalie pogodowe o tej porze roku – trwało trzy dni. Do niedzieli, 14 stycznia br., chętni mogą z niego korzystać bezpłatnie.

Przed świętami Bożego Narodzenia nieszczelność instalacji chłodzącej i zbyt wysokie koszty naprawy sprawiły, że liczące wiele lat sztuczne lodowisko przy ulicy Sanockiej w Przemyślu zostało zamknięte. To była bardzo przykra niespodzianka dla miłośników jazdy na łyżwach, ale również opiekujących się placem pracowników Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji[paywall]. Okazało się, że z czasem nie wygrała instalacja chłodząca. W wielu miejscach dochodziło do wypływu substancji chłodzącej, czyli solanki. Rury poszatkowane były dziurami niczym szwajcarski ser. Aby całkowicie wyeliminować problem, należało rozkuć całą powierzchnię lodowiska (1800 m kwadratowych – przyp. aut.) i sprawdzić każdy odcinek istniejącej instalacji o łącznej długości 21 kilometrów i 600 metrów. Operacja była całkowicie nieopłacalna. Orientacyjne koszty naprawy oszacowane zostały na poziomie minimum 100 tys. zł (netto). Władze miasta podjęły decyzję o wypożyczeniu na trwający sezon lodowiska mobilnego. Odbył się przetarg na dzierżawę, który wygrała firma „Gamak” z Jastrzębia Zdroju.

Jednosezonowa sytuacja

W czwartek, 4 stycznia br., rozpoczęła układanie specjalnej maty, a dokładniej instalacji z rur giętkich w rolkach. Powierzchnia lodowiska mobilnego to 1200 metrów kwadratowych (40x30 m). Wspomniana instalacja wypełniana jest glikolem jako czynnikiem mrożącym, a sam proces mrożenia sterowany jest automatycznie, bezobsługowo za pomocą agregatu

Reklama

zewnętrznego ustawionego obok tafli lodowiska. Jako że wykonawca zapewnił mrożenie tafli przy temperaturze zewnętrznej nawet do 10 stopni Celsjusza, więc – mimo plusowej temperatury powietrza w styczniu – nie było przeszkód, aby jak najszybciej przygotować lodowisko.

Do 14 stycznia br. z lodowiska będzie można korzystać bezpłatnie. To zapewne swego rodzaju „rekompensata” za czterotygodniowy brak ślizgawki. Od poniedziałku, 15 stycznia br., zaczną działać kołowrotki. Bilet normalny za godzinę przebywania na lodowisku to 6 zł, ulgowy – 4 zł.

– Obecna sytuacja jest przejściowa. Jednosezonowa. W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczone zostały pieniędzy na zakup sztucznego lodowiska mobilnego – zapewnił rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Piki - niezalogowany 2018-01-09 18:53:32

    Hura ale frajda średniowiecze 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    > - niezalogowany 2018-01-09 20:50:19

    Ile NAS to będzie kosztowało?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piki - niezalogowany 2018-01-10 10:04:59

    Haha lodowisko

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama