Już wkrótce przy ulicy Szpitalnej w Przeworsku powstanie kompleks rekreacyjno-sportowy. Wszystko za sprawą starań burmistrza Leszka Kisiela, gestu dobrej woli proboszcza ks. Tadeusza Gramatyki i unijnych pieniędzy.
– Ta część Przeworska była do tej pory traktowana trochę po macoszemu[paywall], jeśli chodzi o tego typu inwestycje – wyjaśnia burmistrz L. Kisiel. – Miasto nie dysponuje w tej okolicy własnym działkami, dlatego wielki ukłon w stronę proboszcza Gramatyki, bo to on bezpłatnie użyczył nam należące do parafii grunty – dodaje.
Obecnie teren jest niezagospodarowany. – Okoliczni mieszkańcy postawili jakieś bramki, żeby dzieci mogły grać w piłkę. Do końca sierpnia to się zmieni – mówi burmistrz.– Nie będzie to może wielki kompleks, ale mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni – uzupełnia. Na działce powstanie dziewięcioelemntowy plac zabaw z ławeczkami. Obok niego znajdzie się plenerowa siłownia, a za nią ziemne boisko piłkarskie. Wszystko zaś połączy ciąg pieszy.
W tej chwili przedsięwzięcie jest w fazie tworzenia dokumentacji. Powstał już projekt, a przeworski ratusz przygotowuje się do przetargu mającego wyłonić wykonawcę. Inwestycja ma się zamknąć w kwocie 163 tys., z czego ponad 60 proc. pochodzi z funduszy unijnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze