Reklama

Przy Szpitalnej będzie plac zabaw i boisko

24/03/2018 09:30

Już wkrótce przy ulicy Szpitalnej w Przeworsku powstanie kompleks rekreacyjno-sportowy. Wszystko za sprawą starań burmistrza Leszka Kisiela, gestu dobrej woli proboszcza ks. Tadeusza Gramatyki i unijnych pieniędzy.

– Ta część Przeworska była do tej pory traktowana trochę po macoszemu[paywall], jeśli chodzi o tego typu inwestycje – wyjaśnia burmistrz L. Kisiel. – Miasto nie dysponuje w tej okolicy własnym działkami, dlatego wielki ukłon w stronę proboszcza Gramatyki, bo to on bezpłatnie użyczył nam należące do parafii grunty – dodaje.

Obecnie teren jest niezagospodarowany. – Okoliczni mieszkańcy postawili jakieś bramki, żeby dzieci mogły grać w piłkę. Do końca sierpnia to się zmieni – mówi burmistrz.– Nie będzie to może wielki kompleks, ale mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni – uzupełnia. Na działce powstanie dziewięcioelemntowy plac zabaw z ławeczkami. Obok niego znajdzie się plenerowa siłownia, a za nią ziemne boisko piłkarskie. Wszystko zaś połączy ciąg pieszy.

Reklama

W tej chwili przedsięwzięcie jest w fazie tworzenia dokumentacji. Powstał już projekt, a przeworski ratusz przygotowuje się do przetargu mającego wyłonić wykonawcę. Inwestycja ma się zamknąć w kwocie 163 tys., z czego ponad 60 proc. pochodzi z funduszy unijnych.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama