W niedzielę, 13 grudnia br., od g. 9 do g. 12 Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie organizuje akcję poboru krwi/osocza od osób, które pokonały COVID-19 lub przebyły tę chorobę bezobjawowo.
Fachowcy twierdzą, że osocze „ozdrowieńców” jest w tej chwili najcenniejszym lekarstwem w walce z COVID-19. Jak informowaliśmy w poprzednim numerze, do tej pory samo osocze można było oddawać w Rzeszowie lub – w niepełnym wymiarze – w którejś z kilku oddziałów RCKiK na terenie Podkarpacia.
Nie było na tej liście Jarosławia. Najbliżej mieszkańcy mieli do Leżajska lub Przemyśla.
Centrum Opieki Medycznej i rzeszowskie RCKiK wyszły naprzeciw temu problemowi, organizując akcję bezpośrednio w Jarosławiu. Po raz pierwszy.
Warunki, które musi spełnić osoba, chcąca oddać krew/osocze tego dnia to: mieć od 18 do 65 lat, posiadać dowód osobisty, wynik testu potwierdzającego w przeszłości obecność koronawirusa SARS-CoV-2 (jeśli takowe posiada), być wyleczonym i czuć się zdrowo. Poza tym musi minąć 28 dni od ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji.
Co bardzo ważne: ostateczną i wiążącą decyzję o oddaniu osocza do celów klinicznych podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji!
Podajemy numery telefonów, pod którymi można uzyskać więcej informacji: 16 624-50-15 (pracownia Serologii Transfuzjologicznej COM Jarosław) lub 17 867-26-71 (RCKiK Rzeszów).
W imieniu organizatorów zapraszamy!Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przecież do Polski jadą już niezawodne i wyjątkowo bezpieczne szczepionki, które zmienią oblicze tej ziemi, do których przyjęcia ustawiają się tłumy, licząc na zdjęcie maseczki na wieki i nieokiełznane podróże urlopowo-wakacyjne.
Przecież do Polski jadą już niezawodne i wyjątkowo bezpieczne szczepionki, które zmienią oblicze tej ziemi, do których przyjęcia ustawiają się tłumy, licząc na zdjęcie maseczki na wieki i nieokiełznane podróże urlopowo-wakacyjne.