Pokazy grup rekonstrukcyjnych, filmy, konkursy, planszówki odtwarzające „urok” okresu PRL, kiermasze książek i spotkanie z komiksem, a także warsztaty i pokazy – to tylko wybrane atrakcje „Pikniku z IPN”, który odbędzie się już za tydzień, 21 czerwca, w Krównikach.
Nieco inna niż wszystkie impreza plenerowa to wspólna inicjatywa rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, gminy Przemyśl i miejscowego Zespołu Szkół. Dobra zabawa sprzyjać będzie edukacji. Ci, którzy nie pamiętają okresu PRL, będą mogli go poznać za sprawą nawiązujących do minionych czasów planszówek oraz wystaw „Symbole naszej historii” i „Komiks w PRL, PRL w komiksie”. Ten ostatni w PRL-u wykorzystywany był propagandowo. Jednak autorzy komiksów potrafili inteligentnie, między wierszami, przemycić także krzywy obraz rzeczywistości, usilnie kreowanej przez ówczesne władze na idealną. Komiksy, które zostaną zaprezentowane na wystawie, nawiązywać będą właśnie do polityki, historii, rzeczywistości i kultury PRL. Oprócz tego organizatorzy przygotowali: pokazy grup rekonstrukcyjnych, gry edukacyjne, prezentację filmu poprzedzonego prelekcją, konkursy dla młodzieży, pokaz sitodruku „Mała Drukarnia”, kiermasz książek, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztaty przygotowane we współpracy z pracownikami przemyskiego muzeum. Ponadto harcerze z XIV Przemyskiej Drużyny Wodnej im. hm. Edwarda Heila zaproszą chętne dzieci i młodzież do udziału w grach zręcznościowych, a policjanci z przemyskiej policji przypomną zasady ruchu drogowego i uczulą na zagrożenia związane z letnim wypoczynkiem. Impreza zaplanowana jest w godzinach 10 – 14.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie trzeba przypominać PRL się nigdy nie skończył tylko przepoczwarzył
Nie trzeba przypominać PRL się nigdy nie skończył tylko przepoczwarzył