Na pierwszy, historyczny sztandar bojowy inspektoratu rzeszowskiego Armii Krajowej złożyli przysięgali nowi żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.
Przysięga z udziałem[paywall] 180 żołnierzy odbyła się w niedzielę, 7 bm. na Rynku w Lubaczowie. Poprzedziła ją msza święta w tamtejszej konkatedrze pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ wzięli w niej udział najmłodsi żołnierze m.in. uczniowie szkół średnich i studenci, dla których stanowiła ona ukoronowanie 16-dniowego, podstawowego szkolenia w Wojskach Obrony Terytorialnej. To prowadzono podczas zajęć na poligonie w Nowej Dębie, gdzie ochotnicy – pod okiem doświadczonych instruktorów – uczyli się praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy.
Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa 3 lata i jest podzielony na etapy szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego. W skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” wchodzi 5 batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.PROLETARYAT - ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM - TEKSTOWO.PL
Duże dzieci. Wojsko trzeba przeżyć a nie się w nie bawić.
A sąd ty "znawco " tematu wiesz,ze to- jak napisałeś "zabawa'? Pomyśl chłopczyku , zanim cokolwiek napiszesz. Wojsko to bardzo , ale to bardzo poważna sprawa, a nie trolowanie w necie
Chłopczyk przeżył "wojsko" w zuchach w podstawówce. Teraz walczy klawiaturą jak ojciec nie widzi :))
Dalej się tu plączesz dziadu niedomyty?
Folkloru i dzieciniady ciąg dalszy.
PROLETARYAT - ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM - TEKSTOWO.PL
Duże dzieci. Wojsko trzeba przeżyć a nie się w nie bawić.