Reklama

Przysięgali na wierność ojczyźnie

09/07/2019 12:30

Na pierwszy, historyczny sztandar bojowy inspektoratu rzeszowskiego Armii Krajowej złożyli przysięgali nowi żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

Przysięga z udziałem[paywall] 180 żołnierzy odbyła się w niedzielę, 7 bm. na Rynku w Lubaczowie. Poprzedziła ją msza święta w tamtejszej konkatedrze pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ wzięli w niej udział najmłodsi żołnierze m.in. uczniowie szkół średnich i studenci, dla których stanowiła ona ukoronowanie 16-dniowego, podstawowego szkolenia w Wojskach Obrony Terytorialnej. To prowadzono podczas zajęć na poligonie w Nowej Dębie, gdzie ochotnicy – pod okiem doświadczonych instruktorów – uczyli się praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy.

Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa 3 lata i jest podzielony na etapy szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego. W skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” wchodzi 5 batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-07-09 23:12:14

    Folkloru i dzieciniady ciąg dalszy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pułkownik Kalita - niezalogowany 2019-07-10 00:01:12

    PROLETARYAT - ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM - TEKSTOWO.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Adc - niezalogowany 2019-07-10 08:08:40

    Duże dzieci. Wojsko trzeba przeżyć a nie się w nie bawić. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama