Reklama

Przysięgali stać na straży granic. Ślubowanie w szeregach BiOSG

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej pracuje ponad dwa tysiące mundurowych. Pełnią służbę 24 godziny na dobę, niezależnie od warunków i pory roku. Odpowiadają za ochronę zewnętrznej granicy Unii Europejskiej z Ukrainą i wewnętrznej granicy ze Słowacją. W czwartek, 23 lutego, do grona funkcjonariuszy dołączyło 58 nowych adeptów.


fot.serwis BiOSG
Szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zasiliło 19 kobiet i 39 mężczyzn – w większości mieszkańców Podkarpacia. Większość posiada średnie wykształcenie. Po szkoleniu podstawowym i podoficerskim w Lubaniu, po pozytywnie zdanych egzaminach, wrócą oni do BiOSG, by w sierpniu rozpocząć służbę w podkarpackich placówkach SG.

Stanowią oni jedną z największych grup, która w ostatnich latach ślubowała stać na straży granic. Ślubowanie odbyło się w asyście pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej i rodzin.

Odebrał je komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, gen. bryg. SG Andrzej Popko, gratulując nowo przyjętym pozytywnego przejścia przez złożoną i wymagającą drogę rekrutacji.

Reklama

Zaznaczył też, że[paywall]  służbanie należy do łatwych i wymaga dużego zaangażowania, dyspozycyjności oraz wiedzy. Również w obecnej rzeczywistości, kiedy to czas i okoliczności za wschodnią granicą nie sprzyjają.

Zarówno chętnych, jak i miejsc nie brakuje. W tym roku szeregi BiOSG ma zasilić 135 mundurowych. Kolejne wcielenie już w czerwcu. Następne – w październiku.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości