Reklama

Przystań wodna ponownie otworzy swoje progi

Dni Otwarte Przystani Wodnej (od 3 do 8 czerwca br.) to kolejna propozycja dla mieszkańców miasta (i nie tylko) Stowarzyszenia „Róża Wiatrów”.

Zaniedbana przez lata przystań wodna przy ul. 22 Stycznia odzyskuje blask. Podczas wspomnianego tygodnia (w godzinach popołudniowych) każdy mieszkaniec będzie mógł skorzystać bezpłatnie z kajaków, a pociechy dorosłych chętnych z łódek optimist. – Nowością będzie wózek pod optimista, służący do żeglowania na suchym lądzie. Na pewno jedyny taki na Podkarpaciu, a i może w Polsce[paywall]. Tego typu konstrukcje są wykorzystywane między innymi w Wielkiej Brytanii, w szkołach Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA, do której należy także nasze stowarzyszenie – powiedział kpt. Jacek Podwyszyński.

Wcześniej, bo 1 czerwca br., podczas Dnia Dziecka na przystani będzie także organizowany bal. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla całych rodzin, m.in. Strefa Wodna, w której będzie można popływać kajakiem, optimistem i pontonem RIB oraz Strefa Lądowa z grami i zabawami dla najmłodszych (m.in.: bitwa na papierowe kule, bańki mydlane, nauka zaplatania węzłów żeglarskich, przeciąganie liny, cudaki z balonów, piracka sesja fotograficzna). Całość poprowadzi Katarzyna Kubicka (Zumba Kids) wspólnie z Tomaszem Mazurem (DJ Jordan).

Reklama

Wydarzenie jest częścią całorocznego projektu stowarzyszenia „Żeglować każdy może”, nad którym patronat medialny sprawuje nasza redakcja.

Warto przypomnieć, że cały czas trwa zbiórka publiczna na portalu Pomagam.pl, na zakup materiałów budowlanych niezbędnych do prowadzenia dalszych prac remontowych. – Ich zakres jest duży. Aby przywrócić to miejsce do pełnej funkcjonalności i żeby stało się wizytówką miasta i miejscem sportów wodnych, a nie straszakiem, jak w latach ubiegłych, wiele jeszcze musimy włożyć. Dużo udało się już zrobić dzięki pracy wolontariuszy stowarzyszenia, pomocy przy zakupie i pozyskaniu materiałów budowlanych, ale wiemy, że jeszcze wiele zadań przed nami – dodał pt. J. Podwyszyński.

W br. Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” obchodzi swoje pięciolecie istnienia. Szefową jest kpt. Agnieszka Kowaliw.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama