Pierwsze w tym roku niezgłoszone dewizy ujawnili funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce.
19-letni Polak zgłosił przewóz 6 tys. euro, ale podczas kontroli celno-skarbowej okazało się, że miał dodatkowe 24 tys. euro. Młody mężczyzna przyznał się do winy. Ukarano go 5 tys. zł grzywny, musiał też pokryć koszty postępowania sądowego – 216 zł.
KAS przypomina, że zgodnie z art. 106 f kodeksu karnego skarbowego niedopełnienie obowiązku zgłoszenia przywozu do Polski środków płatniczych lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze