Reklama

Przyznał się do 6 tys. euro. Ukrywał kolejne 24 tys. euro

Pierwsze w tym roku niezgłoszone dewizy ujawnili funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce.

 19-letni Polak zgłosił przewóz 6 tys. euro, ale podczas kontroli celno-skarbowej okazało się, że miał dodatkowe 24 tys. euro. Młody mężczyzna przyznał się do winy. Ukarano go 5 tys. zł grzywny, musiał też pokryć koszty postępowania sądowego – 216 zł. 

KAS przypomina, że zgodnie z art. 106 f  kodeksu karnego skarbowego niedopełnienie obowiązku zgłoszenia przywozu do Polski środków płatniczych lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama