Reklama

PSL chce likwidacji abonamentu RTV

25/03/2017 15:30

Ludowcy uważają, że publiczna telewizja i radio powinny być utrzymywane z dotacji budżetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dodatkowe finansowanie miałyby zapewnić dobrowolne wpłaty osób fizycznych, obrót prawami do audycji oraz zyski z reklam i audycje sponsorowane.

– Złożyliśmy projekt znoszący abonament radiowo-telewizyjny – mówił na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej poseł Mieczysław Kasprzak, szef podkarpackiego PSL. Według niego publiczne media miałyby otrzymywać dotację z[paywall] budżetu państwa w wysokości 750 mln zł, czyli tyle, ile wynosiły wpływy abonamentowe w 2015 r. Do tego dochodziłyby zyski z reklam, programy sponsorowane i zyski ze sprzedaży własnych praw autorskich oraz dobrowolne wpłaty. Zdaniem M. Kasprzaka forma ściągania abonamentu jest nieskuteczna i tylko około 6 procent gospodarstw domowych go opłaca.

– Obywatele czują się zastraszani. Nachodzi się ich, sprawdza się, czy mają odbiorniki telewizyjne, po kilku latach wysyła się komorników. To jest bardzo przykre dla wielu ludzi. Trzeba dać im spokój – stwierdził poseł, mówiąc o abolicji dla zalegających z opłatami. Według niego Polacy nie chcą płacić na telewizję. Forma utrzymywania z budżetowej dotacji byłaby sposobem na mobilizację i polepszenie jakości programów i wtedy, według M. Kasprzaka, odbiorcy płaciliby abonament dobrowolnie.

Reklama

Kolejną propozycją przygotowywaną przez ludowców jest skrócenie czasu pracy o godzinę jednemu z rodziców wychowujących dzieci do 10 lat. – Będzie to realne wsparcie dla rodzin, które pozwoli na poświęcenie więcej czasu dzieciom – uważa poseł, który jest pomysłodawcą takiego rozwiązania. Granica 10 lat pojawiła się, ponieważ do tego czasu dziecko wymaga większej opieki.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2017-03-25 16:07:38

    Gdzie on był jak PSL rządziło, wtedy płaciliśmy abonament a Pan Kasprzak dlaczego nie składał projektów w tej sprawie. Pewnie myślał... jaż wymyślił! Eureka!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2017-03-25 17:12:26

    następny "nawiedzony", a gdzie go było słychać jak: Aferki– nie rozliczone i chowane pod dywanik 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet / zgroza/ i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO /zgroza / 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń / kogo się bali - Polaków ??? / 31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066) / czyjej pomocy , ze Wschodu ??? / 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej - "nawiedzonego" guru - Pawlak (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów, Ciech); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm Emeryt w Polsce ma 250 euro gdy na zachodzie 700 euro, dodatek na dzieci 500 euro gdy w Polsce 100, itd.. itd. Rząd Tuska i Kopacz traktował Polaków jak komuniści traktowali Polaków czyli pracujcie do upadłego, ale i tak nic z tego nie będziecie mieli. Gdzie był ten "nawiedzony".

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    łostrowiak - niezalogowany 2017-03-25 18:17:43

    Mietek  ty juz nie wiesz co  p ........ sz ,rece opadaja psl chce  psl  żąda psl tamto sramto  co wy k....a robiliscie  z peło przez 8 lat ???? nie dało tego zrobic  co dzisiaj psl  """"CHCE""""" tylko pilnowaliscie  swoich DUP toz to naprawde załosne chlopie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama