Ludowcy uważają, że publiczna telewizja i radio powinny być utrzymywane z dotacji budżetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dodatkowe finansowanie miałyby zapewnić dobrowolne wpłaty osób fizycznych, obrót prawami do audycji oraz zyski z reklam i audycje sponsorowane.
– Złożyliśmy projekt znoszący abonament radiowo-telewizyjny – mówił na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej poseł Mieczysław Kasprzak, szef podkarpackiego PSL. Według niego publiczne media miałyby otrzymywać dotację z[paywall] budżetu państwa w wysokości 750 mln zł, czyli tyle, ile wynosiły wpływy abonamentowe w 2015 r. Do tego dochodziłyby zyski z reklam, programy sponsorowane i zyski ze sprzedaży własnych praw autorskich oraz dobrowolne wpłaty. Zdaniem M. Kasprzaka forma ściągania abonamentu jest nieskuteczna i tylko około 6 procent gospodarstw domowych go opłaca.
– Obywatele czują się zastraszani. Nachodzi się ich, sprawdza się, czy mają odbiorniki telewizyjne, po kilku latach wysyła się komorników. To jest bardzo przykre dla wielu ludzi. Trzeba dać im spokój – stwierdził poseł, mówiąc o abolicji dla zalegających z opłatami. Według niego Polacy nie chcą płacić na telewizję. Forma utrzymywania z budżetowej dotacji byłaby sposobem na mobilizację i polepszenie jakości programów i wtedy, według M. Kasprzaka, odbiorcy płaciliby abonament dobrowolnie.
Kolejną propozycją przygotowywaną przez ludowców jest skrócenie czasu pracy o godzinę jednemu z rodziców wychowujących dzieci do 10 lat. – Będzie to realne wsparcie dla rodzin, które pozwoli na poświęcenie więcej czasu dzieciom – uważa poseł, który jest pomysłodawcą takiego rozwiązania. Granica 10 lat pojawiła się, ponieważ do tego czasu dziecko wymaga większej opieki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gdzie on był jak PSL rządziło, wtedy płaciliśmy abonament a Pan Kasprzak dlaczego nie składał projektów w tej sprawie. Pewnie myślał... jaż wymyślił! Eureka!!!!
następny "nawiedzony", a gdzie go było słychać jak: Aferki– nie rozliczone i chowane pod dywanik 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet / zgroza/ i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO /zgroza / 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń / kogo się bali - Polaków ??? / 31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066) / czyjej pomocy , ze Wschodu ??? / 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej - "nawiedzonego" guru - Pawlak (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów, Ciech); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm Emeryt w Polsce ma 250 euro gdy na zachodzie 700 euro, dodatek na dzieci 500 euro gdy w Polsce 100, itd.. itd. Rząd Tuska i Kopacz traktował Polaków jak komuniści traktowali Polaków czyli pracujcie do upadłego, ale i tak nic z tego nie będziecie mieli. Gdzie był ten "nawiedzony".
Mietek ty juz nie wiesz co p ........ sz ,rece opadaja psl chce psl żąda psl tamto sramto co wy k....a robiliscie z peło przez 8 lat ???? nie dało tego zrobic co dzisiaj psl """"CHCE""""" tylko pilnowaliscie swoich DUP toz to naprawde załosne chlopie
Widać że PiS już się kończy i uruchamia hakerów . Ludzie po roku zobaczyli to Wasze dobro. Panowie PiS to Wasz koniec.....
Miron 217.97.167.1Dla mnie możesz być Żydem, Litwinem, Tatarem, Kaszubą czy Ślązakiem, Łemkiem czy Madziarem, Jeśli Polskę masz w sercu – klnę się tu, przed światem – Będziesz mi druhem szczerym! Wspólnej sprawy bratem! Chcę dziś Polski bogatej i w rozum, i w plony, Kraju Piastów gościnnych, mężnych Jagiellonów, Zawiszów, Koperników, Sobieskich, Kościuszków, Zakochanych w polskości – jak Szopen z Moniuszką! Z geniuszem Mickiewiczów, Paderewskich siłą, Chcę Piłsudskich i Dmowskich, Pileckich, Wojtyłów...tyle i tylko tyle szanowny Mironie
Cała Europa z was się śmieje PISoBOLSZEWICKIE miernoty oszuści i złodzieje.Zaraz minie drugi rok " rządów" tych miernot a do listy afer dojna zmiana doPISuje kolejne. Gdzie jest pierwsze zero i dlaczego nie jest rozliczona żadna z wymienionych tu "afer" ?Spokojnie, to retoryczne pytanie. PISoBOLSZEWICKIE szczyle dostają sraczki i dobrze. To dopiero początek, będziecie mieć znacznie znacznie większy ból dooopsk, he he.
http://kaczyzm.info/tag/klamstwa-pis/
hasler 157.25.108.96 - pomyśl chwilę, nie Europa wiadomo - lecz jaka? Przykrojona na miarę lewaka Ta z historii i z wiary odarta Eutanazją - aborcją podparta? Europa cwaniaków z Monaco Lxemburską cuchnąca kloaką I co z tego że Schuman - Gasperi Ich idee marksiści zarżnęli I co z tego że był Adenauer Jego dzieło zniszczone dziś całe IV rzesza w zaborczym w ataku I islamska zaraza na szlaku... Nad tym znani zapici szaleńcy Chcecie nazwisk? Nie powiem nic więcej... Europo - straceńców to droga "Zapal stosy" i wracaj do Boga
Spokojnie panowie po co ta Jadka chcecie płacić to płaćcie przewidziano dobrowolne datki. Tak będzie lepiej ,końca świata nie będzie ,na każdego przyjdzie koniec może lepiej wcześniej wyjdzie wszystkim na zdrowie.
Gdzie on był jak PSL rządziło, wtedy płaciliśmy abonament a Pan Kasprzak dlaczego nie składał projektów w tej sprawie. Pewnie myślał... jaż wymyślił! Eureka!!!!
następny "nawiedzony", a gdzie go było słychać jak: Aferki– nie rozliczone i chowane pod dywanik 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet / zgroza/ i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO /zgroza / 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń / kogo się bali - Polaków ??? / 31) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066) / czyjej pomocy , ze Wschodu ??? / 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej - "nawiedzonego" guru - Pawlak (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów, Ciech); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm Emeryt w Polsce ma 250 euro gdy na zachodzie 700 euro, dodatek na dzieci 500 euro gdy w Polsce 100, itd.. itd. Rząd Tuska i Kopacz traktował Polaków jak komuniści traktowali Polaków czyli pracujcie do upadłego, ale i tak nic z tego nie będziecie mieli. Gdzie był ten "nawiedzony".
Mietek ty juz nie wiesz co p ........ sz ,rece opadaja psl chce psl żąda psl tamto sramto co wy k....a robiliscie z peło przez 8 lat ???? nie dało tego zrobic co dzisiaj psl """"CHCE""""" tylko pilnowaliscie swoich DUP toz to naprawde załosne chlopie