Mamy znakomitą wiadomość dla mieszkańców dzielnicy „Za Wiarem” i m.in. ulic Jasińskiego, Krównickiej czy Batorego w Przemyślu. Niebawem – po wielu latach oczekiwań – ruszy w tamtym rejonie budowa kanalizacji.
21 grudnia br. w siedzibie tej miejskiej spółki, w obecności władz miasta na czele z prezydentem Robertem Chomą i przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu Lucyny Podhalicz, prezes Małgorzata Ossowska parafowała umowę na budowę kanalizacji na ulicach: Jasińskiego, Topolowej, Ziemiańskiego, Krównickiej, Rozdroże i Batorego z szefem spółki Inżynieria Rzeszów Jerzym Żyłą. To druga w ciągu ostatniego miesiąca umowa podpisana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu na wykonanie podobnej inwestycji[paywall]. Przypomnijmy, że w połowie listopada br. doszło do złożenia autografów na dokumencie przez prezes M. Ossowską i Damiana Seredę, szefa firmy „Budamex” z Głogowca koło Tryńczy. Firmy, która będzie budować kanalizację w dzielnicy „Za Wiarem” (ulice: Okrężna, Niecała, Droga Hurecka i Północna).
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że obie potężne inwestycje ruszą już niebawem. Konkretnie w I kwartale 2018 r., a zakończą się najprawdopodobniej pod koniec wakacji 2019 r.
Wspomniane dwa przedsięwzięcia to elementy większej całości, realizowanej przez PWiK. Projekt pod nazwą „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie miasta Przemyśla”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, to trwające dwa lata inwestycje w Przemyślu na łączną kwotę 9 mln 450 tys. zł.
– Podstawowym celem projektu rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Przemyślu jest oczywiście poprawa stanu środowiska naturalnego. Zmniejszenie emisji szkodliwych substancji przedostających się do wód i gleby. No i zdecydowana poprawa warunków życia mieszkańców miasta – powiedziała prezes PWiK M. Ossowska.
Cały projekt podzielony został na osiem tzw. kontraktów, z czego pięć to roboty budowlane. Łącznie na terenie Przemyśla wybudowana zostanie sieć kanalizacyjna długości 6,38 km. Jeden z „kontraktów” został już ukończony. Mowa o budowie sieci wodociągowej na osiedlu Kruhel Wielki. Łącznie przy ulicach: Kruhel Wielki, Jastrzębia, Klonowa, Grabowa, Leszczynowa, Dębowa, Jaworowa i Łowiecka powstała ponad 3-kilometrowa sieć, hydrofornia kontenerowa i infrastruktura towarzysząca.
– Budowa kanalizacji przy ulicach: Jasińskiego, Topolowej, Ziemiańskiego, Krównickiej, Rozdroże i Batorego to bardzo ważna inwestycja. Być może ktoś powie, że budowa sieci kanalizacyjnej systemem grawitacyjno-ciśnieniowym na długości dwóch kilometrów to niewiele, ale w tamtym rejonie załatwi wszystkie dotychczasowe problemy – uważa prezes M. Ossowska. – Wybudowana zostanie także przepompownia ścieków, z zamontowanymi panelami fotowoltaicznymi – dodała.
– Cieszę się, że kolejne etapy projektu są realizowane. Gratuluję pani prezes Ossowskiej, spółka działa bardzo ekspansywnie, a to jest bardzo cenne. Wielokrotnie podnoszone były przez mieszkańców tamtych rejonów, okolic ulicy Lwowskiej i osiedla Za Wiarem, kwestie braku dostępu do kanalizacji. Niebawem przejdą do historii – stwierdził prezydent miasta R. Choma.
Wiadomo także, kiedy rozpoczną się prace przy kolejnych „kontraktach”. Otóż w trzecim kwartale 2018 r. rozpocznie się budowa kanalizacji na ulicach 3 Maja i 29 Listopada (od skrzyżowania ul. Lelewela do 29 Listopada). Mniej więcej w tym samym czasie podobne przedsięwzięcie realizowane będzie przy ulicach Śmiałego i Bielskiego (ul. Bielskiego od skrzyżowania z ul. Łętowską do wysokości budynku nr 120 z włączeniem ul. Śmiałego przy parkingu obok cmentarza). Łącznie powstanie ok., 1,8 km sieci kanalizacyjnej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a co z ulicą Wozową?ani światła, ani gazu, ani kanalizacji
Jak sama nazwa wskazuje jesteście (mieszkańcy tej ulicy) obywatelami metropolii, to jeszcze kanalizacji wam się zachciewa ?nie za dużo przypadkiem tych zachcianek?
A kiedy ruszy z kopyta obiecywana przy każdych wyborach budowa kanalizacji burzowej na Zasaniu . Co roku przy na wiosnę przy większej burzy zalewane są piwnice , mieszkania , garaże , komórki , podwórza ma ul . Żeromskiego , Jana Pawła . Sw Józefa , Barska , Piotra Skargi i wiele innych ,
Czy to prawda ze wladze Przemysla zmierzaja przeznaczyc kwote 7,2 miliona zlotych na budowe hali do gry w badmintona.
a co z ulicą Wozową?ani światła, ani gazu, ani kanalizacji
Jak sama nazwa wskazuje jesteście (mieszkańcy tej ulicy) obywatelami metropolii, to jeszcze kanalizacji wam się zachciewa ?nie za dużo przypadkiem tych zachcianek?
A kiedy ruszy z kopyta obiecywana przy każdych wyborach budowa kanalizacji burzowej na Zasaniu . Co roku przy na wiosnę przy większej burzy zalewane są piwnice , mieszkania , garaże , komórki , podwórza ma ul . Żeromskiego , Jana Pawła . Sw Józefa , Barska , Piotra Skargi i wiele innych ,