Reklama

Rada po stronie skarżących się na burmistrza mieszkańców

09/04/2016 19:45

Trzy spośród czterech rozpatrywanych ostatnio skarg mieszkańców na działalność burmistrza rada miasta uznała za słuszne. We wszystkich przypadkach nie ingerowała w decyzje, tylko zwracała uwagę na błędy w informacji przekazywanej między urzędem miasta a stroną skarżącą. Burmistrz miał inne zdanie i uważał, że skargi są bezzasadne.

Długą dyskusję wywołała decyzja komisji rewizyjnej, dotycząca skargi mieszkańca na załatwienie spraw własnościowych i propozycja, by rada uznała skargę za zasadną. Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch zaproponował, by komisja jeszcze raz pochyliła się nad zażaleniem, bo[paywall] wypracowane przez nią wnioski uważa za bezpodstawne. Jego zdanie poparł radca prawny, stwierdzając, że w projekcie uchwały o uznaniu skargi znalazły się nieprawdziwe zapisy.

Skarżącemu chodziło o to, że miasto nie zamierzało rozwiązać sprawy, a jedynym jego działaniem było naliczanie opłat. Przewodniczący komisji rewizyjnej Marian Janusz  zwrócił uwagę, że informacje, które posłużyły do zbadania sprawy, pochodzą głównie od służb miejskich, a radca prawny uczestniczył w posiedzeniu i wtedy nie miał żadnych uwag.

– Próbujemy rewidować ustalenia komisji rewizyjnej. Esencja ustaleń zawarta jest w projekcie uchwały, a nie we wnioskach – przywoływał do porządku wiceprzewodniczący rady Jarosław Pagacz. Skargę rozstrzygnięto po myśli mieszkańca jednogłośnie. Kolejna dotyczyła problemów z budową nawierzchni ul. ks. J. Makary. Burmistrz znów uznał skargę za bezzasadną. Inne zdanie miała komisja rewizyjna. – Tu nie chodzi o przebieg spraw i decyzje burmistrza, tylko o brak wymaganej odpowiedzi ze strony urzędu. Nie chodzi nawet o treść odpowiedzi, tylko o to, że powinna być przekazana stronie – mówił przewodniczący rady Janusz Szkodny , zamykając tym stwierdzeniem ewentualną dyskusję.

Pozytywne rozpatrzenie skarg dotyczy tylko formy komunikacji ratusza z mieszkańcami, którym nie podoba się załatwienie spraw. Wynika z tego, że służby miejskie powinny dokładniej informować nie tylko o sposobie załatwienia, ale też o podstawach wydania decyzji.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przeciwko wszystkiemu - niezalogowany 2016-04-10 15:19:13

    Zajmijcie się tym debilem co chodzi o kuli po mieście Wiesławem S a nie czepiacie się Burmistrza i wytępcie Komunistów z miasta bo zaraz będziemy zacofani o 150 lat a nie o 40

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mietek - niezalogowany 2016-04-10 15:22:39

    Jestem po stronie Palucha a nie starych dziadów co myślą że im się wszystko należy za darmo 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2016-04-13 07:03:58

    A to jeszcze następna skargaw podcieniach muzeum w godzinach pracy urzędupełni obowiązkigumowego ucha jeden z pracowników urzędu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama