Trzy spośród czterech rozpatrywanych ostatnio skarg mieszkańców na działalność burmistrza rada miasta uznała za słuszne. We wszystkich przypadkach nie ingerowała w decyzje, tylko zwracała uwagę na błędy w informacji przekazywanej między urzędem miasta a stroną skarżącą. Burmistrz miał inne zdanie i uważał, że skargi są bezzasadne.
Długą dyskusję wywołała decyzja komisji rewizyjnej, dotycząca skargi mieszkańca na załatwienie spraw własnościowych i propozycja, by rada uznała skargę za zasadną. Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch zaproponował, by komisja jeszcze raz pochyliła się nad zażaleniem, bo[paywall] wypracowane przez nią wnioski uważa za bezpodstawne. Jego zdanie poparł radca prawny, stwierdzając, że w projekcie uchwały o uznaniu skargi znalazły się nieprawdziwe zapisy.
Skarżącemu chodziło o to, że miasto nie zamierzało rozwiązać sprawy, a jedynym jego działaniem było naliczanie opłat. Przewodniczący komisji rewizyjnej Marian Janusz zwrócił uwagę, że informacje, które posłużyły do zbadania sprawy, pochodzą głównie od służb miejskich, a radca prawny uczestniczył w posiedzeniu i wtedy nie miał żadnych uwag.
– Próbujemy rewidować ustalenia komisji rewizyjnej. Esencja ustaleń zawarta jest w projekcie uchwały, a nie we wnioskach – przywoływał do porządku wiceprzewodniczący rady Jarosław Pagacz. Skargę rozstrzygnięto po myśli mieszkańca jednogłośnie. Kolejna dotyczyła problemów z budową nawierzchni ul. ks. J. Makary. Burmistrz znów uznał skargę za bezzasadną. Inne zdanie miała komisja rewizyjna. – Tu nie chodzi o przebieg spraw i decyzje burmistrza, tylko o brak wymaganej odpowiedzi ze strony urzędu. Nie chodzi nawet o treść odpowiedzi, tylko o to, że powinna być przekazana stronie – mówił przewodniczący rady Janusz Szkodny , zamykając tym stwierdzeniem ewentualną dyskusję.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zajmijcie się tym debilem co chodzi o kuli po mieście Wiesławem S a nie czepiacie się Burmistrza i wytępcie Komunistów z miasta bo zaraz będziemy zacofani o 150 lat a nie o 40
Jestem po stronie Palucha a nie starych dziadów co myślą że im się wszystko należy za darmo
A to jeszcze następna skargaw podcieniach muzeum w godzinach pracy urzędupełni obowiązkigumowego ucha jeden z pracowników urzędu
Kanciarz - Łożysko, Nalepa - Jelito, Dąbrowski - to oni rządzą miastem a nie Walduś - Bankrut.
Wreszcie pojawił się burmistrz który coś robi,zaczynamy patrzeć na świat bez góry śmieci i syfu.No ,ale normalność nie spodoba się wszystkim wszak żyjem na ścianie wschodniej gdzie wszyscy wsystko wiedzą najlepiej.A jeżeli ktoś jest inny znaczy zły,albo poganin
Tak to prawda Nasze Miastojest czyste PGKiM pracujewzorowo ,brawo Panowie
co zrobił do tej pory. Konkterty proszę
Zajmijcie się tym debilem co chodzi o kuli po mieście Wiesławem S a nie czepiacie się Burmistrza i wytępcie Komunistów z miasta bo zaraz będziemy zacofani o 150 lat a nie o 40
Jestem po stronie Palucha a nie starych dziadów co myślą że im się wszystko należy za darmo
A to jeszcze następna skargaw podcieniach muzeum w godzinach pracy urzędupełni obowiązkigumowego ucha jeden z pracowników urzędu