Reklama

Radni wydłużyli termin wykupu mieszkań komunalnych

Z inicjatywy 10 przemyskich radnych, na czele z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Przemyślu Januszem Zapotockim (SLD), przegłosowana została uchwała w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych, stanowiących własność gminy miejskiej.

Dzięki temu wydłużony został okres, w którym chętni mogą za sporą bonifikatą wykupić lokale komunalne.

Możliwości wykupu mieszkań komunalnych ze sporą bonifikatą są trzy: z 80-, 85- i 95-procentowym upustem. Każdy chętny może kupić mieszkanie komunalne, jeśli wpłaci jednorazowo całą pozostałą kwotę . Do tej pory terminem granicznym złożenia wniosku był 31 grudnia 2017 r. Dzięki zmianie uchwały został on wydłużony o kolejny rok. Chętni mogą zatem składać wnioski o wykup mieszkania do 31 grudnia 2018 r.

– Muszę przyznać, że nasz pomysł spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i odzewem mieszkańców. Obecnie na rozpatrzenie czeka około stu wniosków. Wiem, że nie wszyscy zdążyliby je złożyć, więc zaproponowaliśmy przedłużenie terminu. Cieszy nas, że pozostali radni przychylili się do naszego wniosku. Nie możemy zamykać drogi osobom mniej zamożnym, które chcą się stać właścicielami mieszkania – powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Janusz Zapotocki (SLD).
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama