Dziś Prokuratura Rejonowa w Przemyślu postawiła zarzuty Adrianowi i Radosławowi R. Drugi z mężczyzn jest radnym pow. jarosławskiego, a obaj to synowie wójta gminy Wiązownica.
Sprawa jest dalszym ciągiem wydarzeń, które rozegrały się w nocy z 28 na 29 listopada. Według zeznań R. poseł Mieczysław Golba miał potrącić Adriana samochodem. Polityk z kolei tłumaczył, że młody mężczyzna podbiegł do jego auta, kopnął w drzwi, a następnie symulował wypadek.
Prokuratura Rejonowa w Przemyślu uznała, że prawda stoi po stronie posła Golby.[paywall] - Zgromadzone dowody w tym opinia biegłego z zakresu traseologii i z zakresu ruchu drogowego wykluczyły, aby do uszkodzenia pojazdu doszło w wyniku kolizji. Ślady na pojeździe, zdaniem biegłych wskazują na celowe uszkodzenie – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska.
Adrian R. usłyszał zarzuty uszkodzenia samochodu Mieczysława Golby oraz znieważenia go. Natomiast Radosław R. usłyszał dwa zarzuty: złożenia fałszywych zeznań i fałszywego oskarżenia w trakcie prowadzonego postępowania o wykroczenie, którego sprawcą miał być poseł oraz pomówienia za pomocą środków masowego komunikowania podczas zwołanej przez siebie konferencji prasowej.
Obaj podejrzani nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień. Adrianowi R. grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, a Radosławowi R. do trzech lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Stary wójtem, syn radnym, szwagier sędzią, wujek prokuratorem, córki matki wnuczki siostry urzędniczkami a chrzestny dziadka parkingowym... i tak się kręci ten nepotyzm w najgorszym wydaniu.Kto ich wybiera???Dlaczego normalni ludzie na taką hucpę pozwalają i na strzyżenie ich jak stado owiec - to jest zastanawiające.
wreszcie przyszedł czas i sprawiedliwość na wiązownicką rodzinę R !!!!! z wójtem na czele !!!!
Ja tam mógłbym się założyć, że wcale ten czas nie przyszedł.
Ludzie czy wy jesteście normalni???? Który wójt jest tak.dobrym gospodarzem i prężnie rozwija gminę Jestem mieszkańcem Jarosławia w każdym roku widzę jak.gmina się zmienia.
Golbie też garb rośnie od różnych nieprawidłowości moja opinia jako mieszkanki Wiązownicy są siebie warci jeszcze dorzucić księdza Adama R. to mamy kolejne Ranczo, Ranczo Wiązownica. Panowie powinni razem współpracować, a nie kłody sobie rzucać nawzajem pod nogi, wtedy może by coś wspólnymi siłami więcej zdziałali. Pragnę dodać to iż Pan Golba przyjaźnił się z Panem Ryznarem lecz gdy polityczna sodówka uderzyła do głowy przyjaźń najwyraźniej się skończyła choć nie wiem czy między nim nawet nie ma jakiś więzi rodzinnych
Pan Ryznar jest najlepszym gospodarzem w Wiązownicy ma swoje humorki ale wole Ryznara niż Golbę ponieważ Golba mimo ze jest Posłem nic nie wniósł dla Wiązownicy jedynie co blokuje postęp. Dla mnie Golba to krętacz ze sztucznym uśmiechem i myśli ze wszystko załatwi kasą.
Przepraszam, że co? No właśnie mieskańcem Jarosławia a nie gminy Wiązownica. Wy spoza gminy widzicie to co w Radawie bo wójt o nią właśnie się troszczy i o Wiązownice a zwłaszcza miejsca blisko swojego domu. Na wydatki w Szówsku była przeznaczona kwota a wójt ją uszczuplił by kupić kolejny drogi domek w Radawie dla mieszczuchów. Mam dziecko i gdzie niby mam z nim chodzić się pobawić? Na ten pożal się Boże "plac zabaw" o który nawet pracownicy gminy nie dbają czy na ten, który w ekspresowym tempie, byle jak powstał przed wyborami bo wójt chciał pokazać jaki to on szczodry i dobry dla "idiotów z Szówska"? Bo na tych wiązownickich sprzątaja i naprawiają ile wlezie. No ale to przecież Wiązownica nie?
Jolka ja jestem mieszkanką szówska i mam takie same zdanie jak Jarosław. Wójt inwestuje w Radawe bo to przynosi zyski to chyba oczywiste. Uszczuplił droge powiadasz- dobrze że miał z czego uszczuplać. Masz dziecko? Tyle placów zabaw zbudował-korzystaj! A jak jest brudno to zwracaj uwage brudasom. Jakby nie on to byś nawet tego nie miała. W Wiązownicy sprzątają i naprawiają? Najwyraźniej zostało to zgłoszone i trudno nie zauważyć takich spraw skoro Wiązownicy jest gmina i urzędnicy wcześniej to właśnie zobaczą tam niż w innych miejscowościach. Wyobraź sobie że też możesz usterki takie zgłosić! Z pewnością zostaną rozpatrzone. Najlepiej jest narzekać, wymagać. A w twojej wypowiedzi widać jakąś starą zażyłość jak to pomiędzy sąsiednimi wsiami bywa Tuzy-Szówsko? Ogarnij się i poczytaj dziecku książke.
Szolanka a co Ty wiesz?? Z czego korzystasz tutaj w Szówsku?? Z tego co piszesz to masz w dupie i siedzisz w domu. Powiedz mi jak największa wiocha na cała gminę, która płaci najwięcej podatków do gminy nie ma porządnego orlika dla dzieciaków nawet. Wszystko tutaj robione jest przed wyborami, przykład chodnik w stronę Koniaczowa nawet rowów nie powykładali nie zabezpieczyli ważne że zrobione po wyborach i do przodu. A Radawa mnie nie obchodzi w zalewie woda syf za wjazd płacisz za domki też to co z tego mam że jestem mieszkańcem tej gminy i kasa tam jest ładowana. Najważniejsze ze zlot był i wójt ich na motocyklu poprowadził. To są jaja
Wiązownica, Wiązownica.... gdy by nie pijaki, była by stolica ;) Tylko tam biją dzwony o 2 w nocy :)
Jak widać z wpisów mam już odpowiedź na pytanie z pierwszego wejścia: kto ich wybierał?Przestaje cokolwiek dziwić choć wydawałoby się, że średniowiecze już było dawno.
Zasłuchane z propagandy ryznara? Jak ma coś wnieść jak jest tylko jednym z wielu posłów, i nie może nic bez zgody gminy zrobić, która za sprawą Ryznara króci jego działania dla gminy. Narazie to mu wolno dawać prace wielu mieszkańcom w firmie, a nie tylko synalkom jak Ryznar
okłamywał ludzi, ale te prokuratorskie zarzuty dla synków i wcześniejszy wyrok sądu dla wójta da dużo do myślenia ludziom - prawnicy ...
Człowieku zobacz jak inne gminy rozwijają się, a nie mają takiego budżetu jak gmina Wiązownica 30 a nawet 40 mln zł. Też byś był dobrym z taką kasą, też byś umiał je wydać, a jestem przekonany, że lepiej i wiem że byłbyś człowiekiem
mają co chcieli kto za wszelką cenę chce zdobyć władzę ten kończy jak widać
Tak to prawda ludziom oczy trochę otworzą się synowie zarzuty prokuratorskie ojciec z wyrokiem sądowym za kłamstwa
- ale jaja prawnicy wpadli po same jaja
Jacy to prawnicy ilu w gminie ukończyło takie i lepsze studia zaznaczam że dzienne nie jak wójt wieczorowe a prawnik to musi mieć aplikacje a który z nich ma ??????
Każdy cwaniak wyda nie swoją kasę łatwo nie trzeba być słabym prawnikiem ale co z ośmioma zarzutami Prokuratury Apelacyjnej z Lublina może wójt powie więcej bo taka cisza może załatwił coś a może nie - nic nie wiem !
Dadaj że to chodzi o zarzuty kryminalne dla wójta Ryznara min dotyczące przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz oszustwa.
Może teraz Radosław R. wystąpi o uchylenie immunitetu posłowi Golbie jak na konferencji prasowej bo ma poważne dowody - stosowne nagrania na Golbę ale ponoć przed Prokuratorem nie chciał pokazać - to masz chłopie czy nie masz broń się bo po karierze twojej a tatuś też nie lepszy i gmina jako korytko skończy się za chwilę
Radosław R. to może ten co nie wiedział jak oświadczenie radnego wypełnić
Urząd Kontroli Skarbowej pokaże mu jak to się robi
Czy to prawda że tyle co szkołę skończył a już dom wybudował ? i teraz UKS czepia się nie wiadomo po co. Przecież on dobrze uczył się i naskładał ze stypendium
oj naskładał Janek,oj Janek ubogie to twoje słownictwo.
Mafia a tak przynajmniej im się wydaje to Pan Marian z US który zmusza innych do korzystania z usług księgowych swojej córeczki inaczej będzie na kontroli szukał. .....szukał twierdząc że paragraf na każdego się znajdzie....
ktoś pisze że wójt jest dobrym gospodarzem ty byłbyś lepszym za taką kasę jak on bierze a jeszcze dzieci korzystają jeden to nawet stare koparki i kosiarki kupił byleby przerób godzin był a studnia w gminie głęboka
Iza a jaką kasę bierze Twój tatuś a może to ten co go wszyscy wyrzucają bo każdego chce oszukać
Mój tato zmarł kilka lat temu nie zarabiał dużo, ale zarobki nie są najważniejsze choć pieniądze są potrzebne do życia, ale było fajne jak tato był z nami. Natomiast nie mogę zrozumieć tej walki za wszelką cenę by być wójtem.
ZARZUTY KARNE NATURY KRYMINALNEJ POSTAWIONE RADOSŁAWOWI R. PRZEZ PROKURATURĘ A CO Z JEGO MANDATEM JEST RADNYM ?
Jest jeszcze sprawa zastraszania w trakcie kampanii wyborczej.Chodzi o wizyty o czwartej nad ranem w kominiarkach.Jeżeli mieszkaniec Szówska złoży doniesienie, to dojdzie jeszcze kilka latek :))
jedź do Tryńczy i zobacz jak powinien wyglądać dobry gospodarz
Jaroslaw -masz racje ! Wiazownica i przylegle wioski zmieniaja sie nie do poznania, i to dzieki Wojtowi, powinnismy byc wszyscy dumni z tak dobrago Gopodarza! i to jest najwazniejsze dla nas mieszkancow gminy! A jak wiadomo Polak slynie z narzekania i zazdrosci, wiec Szolanie zazdroszcza Tuzom ze maja wiecej, Tuzy zazdroszcza Radwianom ze tam wiecej sie dzieje i tak w kolko.... oby to wszystko krecilo sie tak jak najdluzej, tego mozna zyczyc Wojtowi i nam mieszkancom:)P.S do "Jola" a ty jestes ona czy on, bo widze tu pewne niespojnosci w wypowiedzi hihihi a moze mamy w gminie obojniaka hihihi
Negatywny TUMANIE nie widzisz ze poakzuje sie IP tojego kompa, przestan sie kompromitowac Jagoda<karol<Iza itd to jest jedna osoba hahaha JAK WIDZICIE I NIEUKOW W GMINIE NIE BRAKUJE hahhaah
Stary wójtem, syn radnym, szwagier sędzią, wujek prokuratorem, córki matki wnuczki siostry urzędniczkami a chrzestny dziadka parkingowym... i tak się kręci ten nepotyzm w najgorszym wydaniu.Kto ich wybiera???Dlaczego normalni ludzie na taką hucpę pozwalają i na strzyżenie ich jak stado owiec - to jest zastanawiające.
wreszcie przyszedł czas i sprawiedliwość na wiązownicką rodzinę R !!!!! z wójtem na czele !!!!
Ja tam mógłbym się założyć, że wcale ten czas nie przyszedł.