Reklama

Radny powiatowy przyłapany na jeździe po alkoholu. Mimo zakazu dalej jeździ

– 13 października odbyło się w Skołoszowie zebranie wiejskie. Pan sołtys, radny powiatu jarosławskiego przyjechał na nie samochodem. A z tego, co nam wiadomo, zapadł wyrok w jego sprawie, kiedy złapali go na prowadzeniu auta po spożyciu alkoholu. Czegoś tu nie rozumiemy. To znaczy, że prawo działa wybiórczo? – pyta część mieszkańców Skołoszowa.

Do zdarzenia doszło w... Dzień Dziecka, 1 czerwca 2015 r. Policjanci z Radymna, po wcześniejszym otrzymaniu zgłoszenia, że taka sytuacja może mieć miejsce, zatrzymali do kontroli w mieście nad Radą mercedesa, za kierownicą którego zasiadał Ryszard B. (PiS), przewodniczący Komisji Infrastruktury i Mienia, członek Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, a jednocześnie sołtys Skołoszowa. Potwierdzenie zatrzymania 58-letniego mężczyzny uzyskaliśmy u oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, podkomisarz Marty Gałuszki. Kontrola alkomatem wskazała, że kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Urządzenie wykazało 0,38 promila w wydychanym powietrzu. Sprawa trafiła do sądu[paywall].

Skontaktowaliśmy się z sołtysem radnym B. Powiedział nam wówczas, że ma problemy z sercem i bierze leki. – Tak było i w tym wypadku. Wybronię się z tego. Tym bardziej że dmuchałem kilka razy, a po kwadransie wynik odczytu był już znacznie niższy – skomentował.

Reklama

Dwa wyroki

Ryszard B. został oskarżony o to, że 1 czerwca 2015 r. około g. 11, będąc w stanie po spożyciu alkoholu, jechał samochodem marki Mercedes bez prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i obowiązkowej polisy OC, a także o to, że tego samego dnia na terenie PGK w Skołoszowie wykonywał czynności zawodowe po spożyciu alkoholu.

W ub.r. w sądzie nie doszło do procesu. 22 lipca ub.r. zapadł wyrok nakazowy. – Zebrane dowody pozwoliły uznać go winnym zarzucanych czynów. Został skazany na grzywnę w wysokości dwóch tysięcy złotych, zakaz kierowania pojazdami przez rok, zwrot prawa jazdy do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu oraz zwrot kosztów postępowania sądowego w kwocie dwustu złotych – wyliczyła rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu Małgorzata Reizer.

Reklama

Ryszard B. złożył odwołanie, co oznaczało, że przed jarosławskim sądem rejonowym ruszy w tej sprawie proces. Odbyło się pięć rozpraw. Sołtys Skołoszowa usłyszał te same zarzuty. 19 października br. zapadł drugi wyrok w tej sprawie. – Sąd uznał go winnym zarzucanych mu czynów. Skazał go na grzywnę w wysokości dwóch tysięcy złotych, zakaz kierowania pojazdami kategorii B przez pół roku, zwrot prawa jazdy do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, ale zwolnił go w całości z uiszczania kosztów postępowania – powiedziała sędzia M. Reizer.

Wspomniane zarzuty to wykroczenia, a wyrok nie jest prawomocny.

Reklama

Może (na razie) jeździć

Radny powiatowy Ryszard B. zapewnił, że złoży od tego wyroku odwołanie. A jeśli tak się stanie, to wyrok się nie uprawomocni. A jeśli się nie uprawomocni, to może bez problemów jeździć samochodem. Nie musi stosować się do sentencji sądowego wyroku, nie musi zwracać prawa jazdy do jarosławskiego starostwa. Zgodnie z polskim prawem wszystko jest w porządku.

– Złożę odwołanie, bo uważam, że ten wyrok jest dla mnie krzywdzący. Zwłaszcza kiedy podczas rozpraw powołani na świadków policjanci rozmijają się chociażby z godziną mojego zatrzymania. Chcę wyczerpać wszystkie możliwe drogi. Raz jeszcze powtórzę: choruję na serce i zażywam leki. Mam wielki żal, że tak się mnie szkaluje, a przecież trochę w swoich życiu pomogłem innym. Już zostałem ukarany, bo zwolniono mnie z pracy. Oczywiście jeśli odwołanie nic nie da, podporządkuję się prawu – zapewnił Ryszard B.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asmiech_757 2016-11-05 14:50:50

    Jak mocne te leki? Ze 40% mają?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Karol - niezalogowany 2016-11-05 22:49:42

    Włodarze Radymna, to wstyd że ciągle szkalujecie tego człowieka.  Donosicie do szmatławców,  piszecie anonimy a  popatrzcie na siebie. Na kabaret który zrobiliście z gminy a który ogląda cała Polska. To co prezentujecie swoim zachowaniem i stylem wypowiedzi świadczy, że powinniście wrócić do przedszkola. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xyz - niezalogowany 2016-11-06 08:44:11

    polecam. pooglądajcie i wypowiedzcie się na temat obecnej władzy!!!https://www.youtube.com/watch?v=OH9JjJaGiZE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama