Zlecenie i kierowanie pobiciem z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz nakłanianie pokrzywdzonego do wycofania zeznań obciążających jego i jednego ze sprawców – to dwa zarzuty, jakie tuż przed świętami wielkanocnymi usłyszał przemyski radny Koalicji Obywatelskiej Tomasz S. Decyzją Sądu Rejonowego w Przemyślu trafił na trzy miesiące do aresztu tymczasowego.
Tomasz S. został zatrzymany przez przemyską policję w prima aprilis, 1 kwietnia br. Ale to wcale nie był żart...
6 kwietnia br. rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu prokurator Marta Pętkowska poinformowała, że decyzją przemyskiego sądu rejonowego radny Tomasz S. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
– Usłyszał dwa zarzuty, dotyczące zdarzeń z 28 i 30 marca tego roku. Pierwszy z nich dotyczy zlecenia i kierowania pobiciem mężczyzny z użyciem niebezpiecznego narzędzia[paywall]. Osoba ta doznała obrażeń ciała. Została narażona na poważny uszczerbek na zdrowiu – powiedziała prokurator Marta Pętkowska.
– Za to przestępstwo grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Drugi zarzut dotyczy nakłaniania pokrzywdzonego do wycofania zeznań, obciążających zarówno jego, jak i jednego ze sprawców. Tożsamość dwójki napastników jest już znana, policja na zlecenie prokuratury ustala personalia trzeciego z nich – dodała.
Wiadomo, że pokrzywdzony nie tylko został pobity, ale również okradziony. Jeden z wykonawców zlecenia usłyszał już zarzut. Cała trójka to mieszkańcy Przemyśla.
Radny Tomasz S. oczywiście złożył już stosowane wyjaśnienia, ale – jak poinformowała M. Pętkowska – z uwagi na dobro postępowania prokuratura nie ujawnia, czy przyznał się do winy, czy nie.
Postawione Tomaszowi S. zarzuty, zwłaszcza pierwszy, czyli zlecenie i kierowanie pobiciem z użyciem niebezpiecznego narzędzia związany był z rozliczeniami między pokrzywdzonym a radnym, który prowadzi działalność gospodarczą.
– Obecnie toczy się w tej sprawie śledztwo, w ramach którego realizowane są czynności zmierzające do zgromadzenia materiału dowodowego – wyjaśniła prokurator M. Pętkowska.
Decyzję o tym, czy radny Tomasz S. mógłby opuścić areszt za poręczeniem majątkowym czy społecznym, podejmie prokurator prowadzący postępowanie.
– Na razie został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Zdaniem prokuratury jest on niezbędny do zapewnienia prawidłowego toku śledztwa. Podejrzany ma prawo złożyć zażalenie do sądu wyższej instancji na zastosowanie tymczasowego aresztu – wyjaśniła prokurator M. Pętkowska.
Przewodnicząca Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Przemyślu Grażyna Stojak: – Tomasz zawsze był naszym przyjacielem. Jest naszym przyjacielem i kolegą i wciąż będzie. Zawsze będziemy go wspierać. W każdej sytuacji, zarówno dobrej, jak i trudnej. Teraz nie zamierzamy pozostawić go samemu sobie. Otrzyma wszelkie wsparcie. Jako klub radnych wystąpimy i złożymy wniosek o poręczenie społeczne dla niego – zapewniła.
KiB
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zamienił diete radnego na dietę wiezienną
Ale żeby aresztować, bo nie miał maseczki antycowidowej i zakrywał tylko oczy jak na fotografii? To skandal. A co na to Helmut rozrabiaka?
Czasem trzeba zlecić jak się samemu nie może
Hm, szkoda gadać i szkoda słów, strata czasu. Najgorsza i najgłupsza bezrada od początku istnienia przemyskiej samorządności co obserwuję od początku, działania na rzecz wspólnego dobra 0, pozyskanie dotacji na rozwój mieściny 0, gospodarka samorządowa 0, firmy i przedsiębiorswa 0, nauka na poziomie wyższym 0, kultura niegdyś w miarę na poziomie obecnie 0, mój dawny konik czyli sport nie istnieje, mniej niż 0, stare opustoszałe kamnienice obdarte do cegieł z tynków, brudne i zbazgrane na tym od lat nik już nie panuje, krzywe obesrane chodniki, łatane czasem po zimie ulice, apteki które płaciły jakieś marne podatki zmiejszyły się z 48 do 26 z tendencją malejącą, dobrze że pozostało nieco szmateksów z napisami nowy towar. Czy ten Przemyśl jeszcze miasto wolne i królewskie, nie, piszę od lat, 39 ludnosciowy dzięki pani poseł i. Minister Joasi Szmidt i dobremu zarządzaniub wyprzedza naszą mieścinę o lata świetlne, tamci pozyskują nieustannie z różnych źródeł miliony, a Przemyśl z Kuchcińskim, Rząsą, Pilchem, Sawicką, Tomańskim, i miejscowymi bonzami z Bakunem i tym drugim nic nue mogą, na zasadzie BAKUN NIC NIE M0ŻE. A tak dodająws wschłuchałem się z tele konferencję przemyskiego mera, panie Bakun łatwo wybrać sobie łatwe temaciki i na nie odpowiadać, natomiat kuriozum to sprawa zespołów basenów i coś tam jeszcze przecież te bajki o basenach i innych wizjach opowiadadał przez niemal 4 kadencje(16 lat)wielki poprzednik Choma, a co mamy stary modry San i a zamiast wielkich bulwarów zaśmiecony do granic możliwości nabrzeże Sanu gdzie od lat miejscowi menele urządzają festiwale chlania i pijaństwa, gdzie nikt tego mięsiącami nie sprząta dopiero od lata ub roku młodzież przemyska zawstydzając włodarzy z Bakunem na czele pozbierali dziesiątki worów głównie puszek po piwach, flaszek, butelek i wszelkiego innego dobra, tak wyglądają i wyglądać będą te bulwary, taki jest Przemyśl , przyjezdni zgodnie twierdzą że jest to najbrudniejsze i jedno z najbardziej zaniedbanych miast do jakich powracają jako z rzadka turyści czy tem bardziej dawni mieszkańcy. Ciekawe czy w tym roku nasadzą nowe bratki bo to najtańsze, czy zostaną pozostałości sprzed 3 lat czyli po Wielkim Chomie. No cóz moża i tak ale na koniec niewierzącym przypomnę i polecę może będą chętni którzy czasem mnie jako przemyskiego obserwatora atakują, w Przemyślu i okolicach do zbycia czyli sprzedania 421 nieruchmości , w tym działki, nieużytki. Podam jedynie 2 ceny akualne budynków w centrum mieściny : dawne ruiny koszar ustriackich i Pomona cen 6 milionów złotych nawe z przeznaczeniem na hotel lub inne cele, dawny Dom Robotniczy później Kino Bałtyk i jakaś marna uczelnia - wycena 6,7 mln. To rylko2 przykłady wielkosci Przemyśla al życzę potencjalnym nabywcom sukcesu. Ale suweren wie co robi, rada jak widac teź a mer Bakun wybiera sobie tematy do dyskusji z suwerenem łatwe, lekkie i przyjmne, i śnić baśnie o zespołach basenów.
i po tych wypocinach , teraz pewnie bóle głowy ?Aniś ty przemyski ani obserwator , ot taki pleciuga - taki chłop przekupka !
Ile nad tym myślałeś? Przemyski obesraniec a nie obserwator ????
DO LOLKA PITOLKA , czytam że jest znakomitym internautą , naprawdę można się wiele od ciebie nauczyć. Gratuluję intelektu , mądrego twojego wpisu. I naprawdę nie ma przymusu czytania tego co czasem napiszę moje słowa , moje przemyślenia , ale synu , ma do tego prawo i ty mi tego nie zabronisz. Szkoda że jak był system kontroli publikacja i widowisk , popularna cenzura srałeś jeszcze w majty lub przeskakiwałeś w co uwierzę prędzej z jaja na jajo. Dlatego nie zabawiaj się w nowego cenzora , raczej naucz się napisać kilka logicznych , prostych zdań , boś pusty zaś szkoła zdalna zepsuła wam charaktery i niestety logikę w myśleniu.
To dotyczy również smarkatego durnia zwanego przez siebie kibickiem.
A ja z innej " beczki "- Panie redaktorze naczelnyGratuluję szybkości w podawaniu informacji.Żenada.
Może coś napisz o tym systemie kontroli publikacji i widowisk, bo jak widać dużo o tym wiesz. Chcę jedynie przypomnieć, że w czasach których żyłeś, szkół zdalnych nie było i dobrze, ale myślenie tamtych czasów przetrwało u niektórych do dziś.
".. gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczyń sobie..." Co oznacza to najbardziej idiotyczne określenie ŻENADA?
Czy Wy ludzie jesteście normalni? O czym Wy piszecie? Zamknęli chłopa, Radnego w pace a Wy jakieś bzdury wypisujecie? Czy Was to nie przeraża kto wami rządzi? Ten już w więzieniu, doskonale sobie zdajecie sobie sprawę że kilku innych ma również wiele za uszami, już nawet byli jacyś z wyrokami i to poważnymi! Boże kogo wybraliście? No a druga sprawa gratulacje na Prezydenta Bakun koalicjanta, no jeżeli tak się bawicie w koalicji i takich macie Radnych No to powodzenia. Najsmutniejsze jest to że wcale tutaj nie ma hejtu zbytniego na Pana Radnego, ba na fb można przeczytać nawet wielkich popierająch tego Pana i to jest najgorsze, Taka rzecz powinno się potępić to co mu się przedstawia w zarzutach!
A kogo Przemyśl obchodzi bo na pewno nie ich.
takie ble , ble ble..... , niczego nie zrozumiałeś ,- ten język i tzw. "myślenie " widać nie jest Twoją mocną stroną
Tak jak mieszkaniec napisal wszystko przeraza, bo jeszcze inni stoja w kolejce.W punktA robienie meczennika i ofiare z koalicjanta prezydenta jest co najmniej nie na miejscu.Plakac sie chce.Strach wyjsc wieczorem na ulice.Gdzie Straz Miejska?Czy sa tylko do wlepiania mandatow za zle parkowanie i poprawianie kwiatow na cmentarzach? A nasze bezpieczenstwo ?Co dalej .....
ta sama prokuratura umorzyła postępowania w sprawie ataku na mnie i moja żonę i również miałem Ha Ha zasinienia poniżej 7 dni .Pani prokurator nawet nas nie przesłuchała tylko napisała ,że jestem duży chłopak i mogę dochodzić swoich spraw na drodze cywilnej pomimo dostarczonego nagrania świadczącego o napadzie. Sad postanowił o tym by wszcząć umorzone postępowanie ...ale prokuratura ponownie je umorzyła .No cóż z tego radnego to musi być zdaniem prokuratury taki przemyski mafioso, jeśli od razu na trzy miesiące trzeba go zamknąć i izolować .Ja myślałem że kogoś zabił bo zarzuty do 8 lat ale to tylko otarcia naskórka poniżej 7 dni .....
powinieneś napisać ,ze żadne władze samorzadowe nie prowadziły polityki dla tego miasta tylko dla swych rodzin i partyjnych powiązań. Taka sama jest Pani Joasia ,tylko dzięki temu ze jej koledzy żądzą w tym kraju usiłuje coś pomoc dla Jarosławia ,a jaka jest polityka finansowa PIS to widać ....ani jedno miasto w którym Pis nie ma swoich ..nie dostało pomocy finansowej ...czy to jest OK .To osrane i brudne miasto ,już nigdy się nie podniesie z gruzów finansowych .Będziemy zaściankiem gdzie każdy może nasrać i zabrać co jeszcze można a władze wybrane na rożne sposoby ,będą oddawać swoim lub kościelnym przydupasom resztki majątku ,aż nie będzie co oddać i wtedy nikt nie będzie chciał tu stawać do wyborów ...bo jak przemawiał Kononowicz ...nic już nie ma i nie będzieCo do Byłego Domu Ludowego to powinien zostać zwrócony miastu i wykorzystany dla potrzeb ludności .Ten budynek został ukradziony spadkobiercom PPS złym wyrokiem sądu
Już plujesz jadem?! Uważasz się za katolika i do kościoła popie....asz co niedziela a pianę toczysz jak młodzi ludzie inaczej postrzegają ten świat! "Zawiesiles" na tej swojej Joasi ci ciągle to sama w kółko, chyba czas się udać do specjalisty .....
ha ha ten ciągle to samo flaki z olejem...
Co innego dostać po buzi od rudego seby pod budka z piwem... A co innego wymuszać na świadku zeznania na swoją korzyść przez radnego miata. Przykre tak czy inaczej :(
Witam. Widzę po forum że wyrok już został wydany na radnym bez sądu przykro to i smutne. Oczywiście nie neguje tego że czy który popełnił radny jest chaniebny i nie powinien wogole się wydarzyć. Ale proszę przypatrzyc się kto z tego zdarzenia ma największą pożywkę redaktorzy OKW którzy poprostu ulubiaja pastwić się nad radnymi wdp i po oraz nie jakieki zakompleksiony Grześ który myślał że będzie wice prezydentem naszego miasta. Też nie mówię że każde posunięcie pana Prezydenta jest super bo zdarzają mu się posunięcia nie fortunę a nawet można powiedzieć że głupie. Drodzy mieszkancy odpusczmy tat radnego od tego jest prokurator i sąd niech oni go osądzają a nie róbmy to my. Naprawdę nie dajmy się ponieść tym wydarzeniom napewno jest to tragedia i tego pobitego jaki i radnego. Starajmy się być tylko obserwatorami. Pozdrawiam wszystkich z każdej strony przekonań politycznch
bardzo mi przykro ,ale zostaliśmy napadnięci w centrum miasta ,przez 6 osób ,a budki z piwem to twoje klimaty
o radnych tego miasta tej i poprzednich kadencji można by napisać wiele stron książek kryminalnych,romansów oraz stworzyć dokument pt Historie niesamowite ,fantazja finansowa ,co obiecać ,aby zostać prezydentem ,ile głosów trzeba zorganizować ,aby być w wesołej kompanii...
No wreszcie dobrali się do d... POpaprajcowi a swoją drogą ta partia tak ma !!!
Powinien momentalnie zostać pozbawiony funkcji radnego.
mentalnie to oni wszyscy powinni zrzec się mandatów radnych ...a kilku z powodu miejsca zamieszkania np Kraków ....dlaczego radny mieszkający od dwóch lat w Krakowie ma płacona dietę w Przemyślu ?
Ciebie to taka męska qoorwa stary pampersiaku.
Jak zostaliście pobici przez 6 osób w centrum miasta, to zapewne byli to kibice, czyli patrioci PiS, czyli nowi żołnierze wyklęci, czyli prokuratura uznała, że jesteście komuchami niszczącymi żołnierzy wyklętych i dlatego umorzyła sprawę.Sorry, taki mamy klimat XD
Jest jeszcze coś takiego jak domniemanie niewinności.Do czasu prawomocnego wyroku sądu Tomasz S. jest niewinny, czy to ci się podoba czy nie ;pGdyby był radnym PiS, albo gdyby chociaż system losowania sędziów do rozpraw działał poprawnie (a nie w wielu miejscach dziwnym trafem losował do spraw z politykami w tle ludzi związanych z PiS) to można byłoby jeszcze od biedy uznać że PiSowska prokuratura i zarządzane przez nominatów Ziobry sądy są bezstronne. W obecnych okolicznościach nie są ;p Więc z ocenami warto wstrzymać się do prawomocnych wyroków po długich i jawnych miejmy nadzieję przewodach sądowych.
A wiesz Lolek, kula w płot te twoje domysły. Akurat ani kibice, ani wielbiciele pis. Gdybyśmy byli wielbicielami pis to pewnie prokuratura zajęła się na poważnie sprawą. A tak olali..
to nie lolek ten od klimatu XD , to musi być "bolek" !
Gdyby był z PiS informacja o aresztowaniu była by w wieczornych wiadomościach tego jestem pewien.
A janwiększy złodziej i przekrętas to Choma
A teraz czas na złodziei z PiS z Choma na czele
Zamienił diete radnego na dietę wiezienną
podkapował go indianiec.
to znaczy kto?