Przyjemne orzeźwienie, uciecha dla dzieci, ochłodzenie dla starszych. Przechodząc przez mgiełkę wodną, można choć na chwilę poczuć odświeżenie. Dzieci z całego miasta przychodzą, ciesząc się z tak przyjemnej zabawy. Po raz pierwszy w Jarosławiu zainstalowano kurtyny wodne.
Z pomysłem wyszły władze miasta. Sprawiając niebywałe zadowolenie zmęczonym wysokimi temperaturami mieszkańcom. – Zainstalowaliśmy dwie kurtyny wodne na głównych ciągach pieszych w mieście. Jedna stoi przy ulicy Grunwaldzkiej. Druga[paywall] przy 3 Maja. Czekamy teraz na sygnały mieszkańców. Jeśli takie, przynoszące chwilę ochłody w upały, rozwiązanie się przyjmie możemy postawić następne – mówi Andrzej Wysocki, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu. – W wielu miastach je spotykamy, więc zaproponowałem burmistrzowi, by spróbować u nas. Waldemar Paluch przystał na to. Kurtyny uruchamiamy między 8 a 9. Kończą pracę o 20. Planujemy, że będą działać w każdy upalny dzień – dodaje.
Kurtyny stanowią doskonałą ucieczkę od panujących upałów. Sprawiają zadowolenie dzieciom, które wchodzą pod nie na dłużej, czekając aż ich całkowicie zmoczy. Także dorośli korzystają z ochłodzenia, aby przystanąć na chwilę i złapać oddech.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Proszę o rzetelne sprawdzenie kto jest inicjatorem powstania kurtyn wodnych. Oczekuję sprostowania. Piotr Kozak - Radny Miasta Jarosławia
obojętnie kto by co nie zrobił w Jarosławiu to zawsze do tego "przypiszą" burmistrza. Propaganda działa od pierwszych dni jego urzędowania.
Na pewno nigdy już Pan mojego głosu nie otrzyma i mojej rodziny oraz znajomych też nie.
kurtyny wodne to zasługa Burmistrzaradny kozak ostatnio zajmował sięodpadami za halą
radny kozak jest PISczy przylepił się do listykto to wie
panie radny kozakBurmistrz Paluch i Zbyszek M.przed wyborami zawszekładli nacisk na kurtynyi to Burmistrz zlecił postawieniekurtyn niech pan idzie za halępilnuje odpadów może ktoś w nocy jakieś odpady po budowiewsypał do pojemnika
Panie Przewodniczący Rady Miastaproszę, wysłać radnego kozakana szkolenie jak głosuje to rączkę trzyma jakkura paluszki rozpostarteinstrukcja nakazuje palce razemdłoń w stronę Przewodniczącego
panie radny kozakpodpisaliście bumagęz Waldkiem to powinienpan popierać Burmistrzaa nie bzdury pisaćten z górki da za to naganę
pane kozak jak chce pan siępodlizać niech pan ogłosi zbiórkęna spaloną basztę
do mi/ nie wiedziałem, że "nasz szanowny burmistrz" jest tak przewidujący i w październiku i listopadzie ub.r przewidział potrzebę ustawienia kurtyn. No chyba, że ten wszystko wiedzący i przewidujący "M" mu to podpowiada
Drogi Hejterze (o tym samym numerze IP), wystarczy napisać tylko 1 komentarz. ZUS-u i tak nie zapłacą...
http://www.jaroslaw.pl/aktualnosci-wydarzenia/id5034,Kurtyny-na-upalne-dni.htmlPanie radny to chyba rzetelna informacja, bo z oficjalnej strony ratusza. Nie wspominają tam o żadnych inicjatorach. To jak to z tymi kurtynami jest?
Czytając ze zrozumieniem, stwierdzam że podlinkowany artykuł informuje jedynie kto zakupił i ustawił kurtyny (PWiK się tym zajmuje z ramienia miasta). O tym, kto jest pomysłodawcą ratusz nie wspomina, gdyż nie ma żadnego interesu w tym, żeby chwalić nie swoje (burmistrza) pomysły.
Proszę o rzetelne sprawdzenie kto jest inicjatorem powstania kurtyn wodnych. Oczekuję sprostowania. Piotr Kozak - Radny Miasta Jarosławia
obojętnie kto by co nie zrobił w Jarosławiu to zawsze do tego "przypiszą" burmistrza. Propaganda działa od pierwszych dni jego urzędowania.
Na pewno nigdy już Pan mojego głosu nie otrzyma i mojej rodziny oraz znajomych też nie.