Reklama

Radość, muzyka i selfie z gwiazdą! Dni Kańczugi [ZDJĘCIA]

Ostatni weekend czerwca obfitował w Kańczudze w wielkie emocje. Stało się tak za sprawą Tegorocznych Dni Kańczugi. Publiczność bawili artyści znani i lubiani, m.in.: obecny na polskiej scenie muzycznej od przeszło 25 lat zespół KSU, czerpiąca z amerykańskich źródeł kapela Yellow Horse czy autorzy hitu Ona tańczy dla mnie – muzycy z grupy Weekend.

Trzydniowe święto upłynęło przede wszystkim pod znakiem różnorodnej muzyki. Klimaty rodem z prerii Arizony, połączone ze[paywall] stylistyką ciepłego, bieszczadzkiego grania i hippisowskimi rockowymi brzmieniami zaserwował zgromadzonym pod sceną w piątkowy wieczór (28 ub.m.) zespół Yellow Horse. Największe emocje towarzyszyły jednak występowi gwiazdy wieczoru. Muzycy z grupy Weekend żywiołowo reagującą publiczność rozgrzali niemal do czerwoności, dając jednocześnie fanom okazję do zrobienia sobie z nimi selfie, z której to wielu chętnie skorzystało. Natomiast w sobotę na scenie prezentowali się artyści z lokalnych zespołów: Blant, Denis, Stacja P., ale największe brawa zebrała kapela KSU, która przypomniała zarówno stare, kultowe już kawałki ze swojego repertuaru, jak i nowsze utwory, niektóre w zupełnie zaskakujących aranżacjach, wykonane z towarzyszeniem orkiestry Matragona.

 

Reklama

Rzucali filcakiem, biegali z jajkiem

Niedziela miała charakter sportowy. Świętowano 70-lecie Miejskiego Klubu Sportowego Kańczuga. Z tej okazji do walki o laur zwycięstwa stanęły drużyny MKS Kańczuga i Resovia Rzeszów. Podniosłość chwili podkreśliła także uroczysta Akademia MKS i koncert orkiestr dętych OSP oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Sieteszanie”. Emocji dostarczyły międzysołeckie sportowe zawody z udziałem 7 drużyn z miejscowości z terenu gminy Kańczuga oraz 3 reprezentacji zarządów osiedli w Kańczudze. Lista konkurencji była długa i obejmowała m.in.: rzucanie ziemniakiem do wiadra z wodą, biegi z jajkiem, picie mleka przez rurkę czy rzut filcakiem.

W zmaganiach sprawnościowych najlepiej wypadło sołectwo Pantalowice, drugie miejsce zajęła reprezentacja Zarządu Osiedla Wolności, a trzecie przypadło w udziale sołectwu Krzeczowice. Puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowali Leokadia i Zbigniew Krzysztyniakowie, a upominki dla wszystkich uczestników poseł Mieczysław Kasprzak. Podczas 3 dni zabawy nie zabrakło też smacznego jadła. O podniebienia uczestników święta zadbały panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich. Mali bawili się na dmuchańcach, wesołym miasteczku i na święcie kolorów, uczestnicząc w eksplozji kolorów, a dorośli na dyskotece pod gwiazdami. Z dodatkowych atrakcji warto wymienić pokaz walk rycerskich w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Parva Armis oraz popisy cyrkowe. Imprezę zamknął koncert i pokaz zespołu Schatrica z Ukrainy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama