„Drodzy Siostry i Bracia! Przed nami święty czas Wielkiego Postu, który może i dla nas stać się swoistym czasem pustyni. Będąc posłusznymi natchnieniom Ducha Świętego, odczytywanym w umyśle i sercu, wejdźmy w ten piękny, choć trudny okres liturgiczny. Jest on piękny, bo prowadzi nas do umocnienia lub nawiązania na nowo przyjaźni z Bogiem” – zachęca arcybiskup Adam Szal, metropolita przemyski, w liście na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.
„(...) Trudny, bo przez praktykowaną modlitwę, post i jałmużnę podejmujemy wysiłek zmiany naszego życia i wyprostowania powikłanych dróg” – pisze hierarcha w liście, który w niedzielę, 18 bm. zostanie odczytany w kościołach archidiecezji przemyskiej. „Jako lud Nowego Przymierza pragniemy[paywall] kroczyć za nowym Mojżeszem – Jezusem Chrystusem ku ziemi obiecanej – ku szczęśliwej wieczności. Niech nasza wierność Duchowi Świętemu polega na odwróceniu się od zła i zwróceniu się całym sercem ku woli Bożej. W perspektywie krzyża szukajmy odpowiedzi na ważne pytania dotyczące sensu życia, cierpienia i śmierci” – podkreśla arcybiskup Adam Szal.
W swoim słowie do wiernych metropolita zachęca: „Spróbujmy zrealizować jakieś wielkopostne postanowienie. Nie tyle chwilowo sobie czegoś odmawiając, co raczej trwale coś postanawiając. Może nadszedł czas, by dołączyć do jakiejś grupy parafialnej czy społecznej lub zaangażować w jakąś akcję np. „Rodzina rodzinie”, prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej, w której możemy wspomóc rodziny uchodźców w ich ojczyźnie lub miejscu ich aktualnego zamieszkania”.
W dalszej części arcybiskup informuje, że tegoroczne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w dniach 23-25 marca br. w Radymnie, a jego ukoronowaniem będzie Niedziela Palmowa.
„Zachęcajmy młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, aby otworzyła się na wspólnotę modlitwy i rozważała orędzie Dobrej Nowiny oraz papieskie przesłanie do nich skierowane. Pięknym i potrzebnym byłoby apostolskie świadectwo rodziców, katechetów świeckich, sióstr zakonnych i duszpasterzy, którzy zechcieliby towarzyszyć młodzieży w tym spotkaniu, podejmując rolę opiekunów i przewodników na drogach wiary” – pisze hierarcha. „Drodzy Dziewczęta i Chłopcy! Radymno czeka na was! Niech to miasto będzie wielkopostną pustynią, na którą wyprowadzi nas wszystkich Duch Święty. Wyjdźcie na tę pustynię, realizując program Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej i wraz ze swoimi rówieśnikami szukajcie odpowiedzi na pytania dotyczące tajemnicy Ducha Świętego, który przychodzi do nas ze swymi darami” – czytamy w liście.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Do postu powinni najpierw się zastosować ci którzy najbardziej do niego nawołują. Prawda księże biskupie?
Kiedy Odbędzie się SMAP ?
Do postu powinni najpierw się zastosować ci którzy najbardziej do niego nawołują. Prawda księże biskupie?