Reklama

Ratowanie mostu kolejowego. Czy stać nas na takie szaleństwo?

07/04/2021 13:00

– Jest sporo osób w Przemyślu, mówiących o tym, że należy za wszelką cenę ratować most kolejowy.

Być może więc narażę się niektórym, dzieląc się swoją opinią na ten temat, ale według mnie najlepiej byłoby, by PKP na własny koszt go rozebrały. Po co komu kupa złomu? – zastanawiam się, bo przecież jako miasto w dostatki nie opływamy, a o żelazną konstrukcję mostu trzeba będzie dbać, malując ją antykorozyjną farbą.

Most kolejowy był malowany ostatni raz pewnie ze 40 lat temu. Moim zdaniem utrzymanie go przy życiu spocznie na barkach miasta. Zatem czy stać nas na takie szaleństwo? Mieszkańcy nie rozpaczali, kiedy burzono ceglany komin przy zakładzie energetycznym, pewnie też dla wielu stanowiący jakąś wartość, również sentymentalną, jak w przypadku mostu.

Co więcej nie wiadomo, czy regularna konserwacja i malowanie nie będą szkodliwe dla środowiska. Moim zdaniem rozebranie starej konstrukcji byłoby lepszym wyjściem niż fundowanie sobie czegoś, co będzie średnio przydatne i kosztowne w utrzymaniu – podsumowuje mieszkaniec.


mieszkaniec
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Grzegorz - niezalogowany 2021-04-07 13:31:36

    Po co w ogole  cytowac takie głupie wypowiedz i porównania do komina? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ramzes - niezalogowany 2021-04-07 13:50:26

    Odjebią się w końcu od tego mostu czy nie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ejjjj - niezalogowany 2021-04-07 14:18:50

    Nie ma naprawde tematów, skoro cytujecie przygłupów?  a jak faktycznie nie ma, to może by się zastanowić, czy bie zburzyć zamku Kazimierzowskiego, bo szkoda utrzymywać kupę gruzu, tak samo, jak kupę złomu.  Konserwacja mostu raz na 20 lat, szkodzi środowisku mniej,  iż ten czytelnik, który zapewne pali śmieciami  i jezdzi starym Passatem w dieslu. Codziennie.  W Paryżu tez utrzymują kupę zlomu- o ile paryz bylby puekniejszy bez niej....  w Rzymie walący sie gigantyczny budynek utrzymują od kilku tysięcy lat. Moja propozycja- jak dzwoni jakis oszołom, to nie publikujcie jego poglądów, bo stwierdzenie, że konserwacja mostu niszczy środowisko, dlatego trzeba go zburzyć, dowodzi problemów ze zdrowiem psychicznym tej osoby. Szkoda waszego czasu i nerwów czytelników oraz gównoburzy na Facebooku. Prawda?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama