– Jest sporo osób w Przemyślu, mówiących o tym, że należy za wszelką cenę ratować most kolejowy.
Być może więc narażę się niektórym, dzieląc się swoją opinią na ten temat, ale według mnie najlepiej byłoby, by PKP na własny koszt go rozebrały. Po co komu kupa złomu? – zastanawiam się, bo przecież jako miasto w dostatki nie opływamy, a o żelazną konstrukcję mostu trzeba będzie dbać, malując ją antykorozyjną farbą.
Most kolejowy był malowany ostatni raz pewnie ze 40 lat temu. Moim zdaniem utrzymanie go przy życiu spocznie na barkach miasta. Zatem czy stać nas na takie szaleństwo? Mieszkańcy nie rozpaczali, kiedy burzono ceglany komin przy zakładzie energetycznym, pewnie też dla wielu stanowiący jakąś wartość, również sentymentalną, jak w przypadku mostu.
Co więcej nie wiadomo, czy regularna konserwacja i malowanie nie będą szkodliwe dla środowiska. Moim zdaniem rozebranie starej konstrukcji byłoby lepszym wyjściem niż fundowanie sobie czegoś, co będzie średnio przydatne i kosztowne w utrzymaniu – podsumowuje mieszkaniec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po co w ogole cytowac takie głupie wypowiedz i porównania do komina?
Odjebią się w końcu od tego mostu czy nie?
Nie ma naprawde tematów, skoro cytujecie przygłupów? a jak faktycznie nie ma, to może by się zastanowić, czy bie zburzyć zamku Kazimierzowskiego, bo szkoda utrzymywać kupę gruzu, tak samo, jak kupę złomu. Konserwacja mostu raz na 20 lat, szkodzi środowisku mniej, iż ten czytelnik, który zapewne pali śmieciami i jezdzi starym Passatem w dieslu. Codziennie. W Paryżu tez utrzymują kupę zlomu- o ile paryz bylby puekniejszy bez niej.... w Rzymie walący sie gigantyczny budynek utrzymują od kilku tysięcy lat. Moja propozycja- jak dzwoni jakis oszołom, to nie publikujcie jego poglądów, bo stwierdzenie, że konserwacja mostu niszczy środowisko, dlatego trzeba go zburzyć, dowodzi problemów ze zdrowiem psychicznym tej osoby. Szkoda waszego czasu i nerwów czytelników oraz gównoburzy na Facebooku. Prawda?
"Nasi" redaktorzy maja to wyjątkowe szczęście,ze udaje sie im znaleźć swoich rozmówców wśród najbardziej ograniczonych mieszkańców naszego grodu i co dziwo traktuja ich "przewmyslenia"jako wyrocznie.
Głupek od pacynki Zapałowskiego Bakuna
Skrajne poglądy, czy to w ochronie przyrody, czy w ochronie zabytków przybierają groteskowy wymiar ... i niestety trącą nową religią, w której wiara w uświęcającą moc upływu czasu na przedmioty, których sami twórcy, gdyby stały się bezużyteczne, dawno by je wyrzucili na śmietnik - znajduje swoich wyznawców. I tak od wielu lat dzięki takiemu myśleniu mamy do czynienia z ruinami budowli, rdzewiejącymi ogrodzeniami itp. które z czasem się rozpadną, zamiast chronić samą myśl, projekt, o ile mają one wartość ... i odtwarzać to co warto, a nie chronić często kiczowate obiekty.
Wiżę Eiffla tez rozebrać bo to ten sam architekt. Gawiedź
z Bakunek i Zapałowskim się na rozum zamieniłeś ?
Roz#ierdolić Ateński akropol ! bo kamieni kupa
URGENT LOAN OFFER WITH A LOW INTEREST 3% APPLY NOW. Acquisition of a business loan and all related loans CHRIST LOAN FUNDS we have a special offer for you, we offer you a platform where you can take advantage of a 3% interest loan for an interesting period from 1 to 35 years, we are reliable, trustworthy and legit. We offer a loan from a minimum of $ 5,000 to approxup to $ 80,000,000. Interested customers are kindly requested to send us a message via the company portal to complete the application form via WhatsApp: +256756543536 or by email: christharmonyloanfund@gmail.com
No i nie mówiłem ? Gdy do głosu dochodzą emocje oraz ślepa wiara w boską moc upływu czasu, dyskusje są zbędne.
Przykro mi zburzyć Twoją wiarę "smyku" ale przemyskiego mostu nie zaprojektował Gustaw Eiffel. Powielana plotka nie staje się prawdą.
Przemyśl zaczyna przypominać ruderę, a to jakaś barierka k. Polonii, a to zrujnowany most w centrum miasta. I po co te rudery trzymać> Nie lepiej postawić coś nowego?
Leszek a wiesz kto zaprojektował? Skoro nie wiesz to znaczy, że zaprzeczyć też nie możesz. Poza tym czy zaprojektował czy nie to jeśli coś dla Pdzemyśla miałoby być tym czym dla Paryża wieża Eiffla to byłby to właśnie most kolejowy. Ta sama epoka i ten sam nurt architektury.
Coś nowego hmm a kto zadba o to żeby to coś nowego jakością choć trochę doróenywało temu staremu? Kiedyś nie było ekonomii... a ta dziś mocno psuje architekturę. Poza tym jak wyobrażasz sobie miasto turystyczne, w ktorym unikatowe zabytki wywozi się na złom i zastępuje powszechnymi w całej polsce obiektami ?
Nie tylko nie stać biedy miesciny nawet na systematyczne sprzątanie ulic czy nadbrzeża Sanu, co dopiero miliony rocznie na utrzymywanie setek ton zardzewiałego złomu, owszem starego ale nie ma żadnych dowodów że projekt pochodzi z pracowni Eiffla , myślę że ren znany projektant miał inne problemy u siebie nawet ze wspaniałą Wieżą w Paryżu. Radziłbym jednak by patrioci, obrońcy złomu zamiast wznosić góry fantazji zastanowili się jak się pozbyć przy okazji budowy nowego starego, zżartego przez rdzę i inne czynniki atmosferyczne, by nędzny, dziadowski Przemyśl nie musiał ponosić kosztów likwidacji złomu, a są to miliony. A skoro chcą to w jakiś sposób pozostawić w co wątpię niech zadeklarują odnowienie żelastwa, likwidację torów na ścieżki rowerowe skoro tak tego chcą i drodzy kolesie setki tysięcy na coroczną konserwację rzeczy które są nieznane nawet w Przemyślu. Nie rozumiem jak można, a to robią porównać kupęzużytego od wielu dekad złomu do działającej nadal w Paryżu, zaraiającej na siebie, systematycznie konserwowanej Wieży Eiffla. Dlatego czekam, my, na konkretne sumy na utrzymywanie tego siedliska rdzy, brudu i nędzy spisanej od lat na straty, nikt siętymnie interesuje, jeśli nie do most ten dołączy do ogólnego obrazu Przemyśla, brud, smród, ubóstwo i niestety dołączy do dziesiątek przemyskiego złomowiska którym nikt już się nie przejmuje. Przykro to co stwierdzam bo wychowałem się w okolicach mostu pona 60 lat.
Zburzyc wszystko, tak jak zbytkowa wille przy Matejki 3, gdzie stawiaja w jej miejsce betonowy blok. Wcześniejszy inwestor nie uzyskal zgody na mniejszy budynek- tanio sprzedal dzialke. Obecny dostal zgode na wyburzenie zabytku i budowe przewymiarowanego betonowego bloku w centrum miasta, przypadek???
Szkoda ze mamy takich malkontentow jak ktos o nicku "mieszkaniec"Zapewne nie jest mieszkancem Przemysla a jakiejs dziury zabitej deskami, ale nikt mu nie zabroni wyrazac swoich opinii.Ja jako rodowity przemyslanin jestem za renowacja tego mostu, jest zabytkowy, mozna by powolac komitet i pieniazki sciagnac miedzy innymi z dotacji europejskich.
Masz rację.Tylko wydajemy już naprawdę dużo pieniędzy na leczenie obłąkanych.A Ty proponujesz jeszcze znaleźć pieniądze na pomysły obłąkanych.Czy naprawdę tego nie jest za wiele.
A czy stać nas na szaleństwo utrzymywania tych wszystkich pasożytów z urzędów .
Szkoda kasy na taki złom. Zamiast pakować się w taki gruz, lepiej zbudować nowy most na Kmieciach.
Przemyśl nie posiada budżetu takiego jak Paryż. Most to też nie wieża Eiffla. Nie zarobi na siebie. Obiekt jest mocno skorodowany . Samo malowanie też nie wystarczy. Miasta nie stać na taki wydatek. To także nie obiekt ojca dyrektora , żeby mu państwo pchało za frajer /poparcie/ kasę. Chyba , że nazwiemy go imieniem braci bliżniaków , a były marszałek załatwi forsę na jego odnowę i utrzymanie.
hallo czy wy wiecie kto projektował ten most Eiffel ten od tej wieży w Paryżu więc z tego można zrobić atrakcję pajace
"Co więcej nie wiadomo, czy regularna konserwacja i malowanie nie będą szkodliwe dla środowiska"CO A BREDNIE . TAK ROZUMUJĄC , TO NALEŻAŁOBY WSZYSTKIE POLSKIE MOSTY ROZEBRAC I POROZRYWAC WSZYSTKIE W POLSCE POŁĄCZENIA KOLEJOWE , BO KONSERWACJA SZKODZI
Czemu prowokatorze łączysz o. Rydzyka z mostem ? co ma jedno do drugiego , pajacyku?
Dan, Ollie Watkins terlihat layak mendapatkannya. Dia adalah mimpi buruk seorang bek, bukan? Striker tersebut tidak berhenti berlari selama 90 menit. Ini seperti Villa nobartv.com , nobartv.my.id , novartv.world , yallatv.my.id , nobartv.fun , nobartv.link , nobartv yolasite.com , nobartv home.blog , nobartv weebly.com bermain dengan dua orang sebagai penyerang, bukan hanya dia seperti tingkat energinya. Bukan kebetulan bahwa kembalinya ke performa terbaiknya datang bersamaan dengan peningkatan hasil untuk Villa. Saya sangat menyukai 6/1 dengan Skysports agar dia mendapatkan gol pembuka dalam pertemuan yang seharusnya menjadi pertemuan dengan skor tinggi.
Można też dołączyć do Oriflame na stronie: https://orif-rejestracja.pl/zarobki/
Po co w ogole cytowac takie głupie wypowiedz i porównania do komina?
Odjebią się w końcu od tego mostu czy nie?
Nie ma naprawde tematów, skoro cytujecie przygłupów? a jak faktycznie nie ma, to może by się zastanowić, czy bie zburzyć zamku Kazimierzowskiego, bo szkoda utrzymywać kupę gruzu, tak samo, jak kupę złomu. Konserwacja mostu raz na 20 lat, szkodzi środowisku mniej, iż ten czytelnik, który zapewne pali śmieciami i jezdzi starym Passatem w dieslu. Codziennie. W Paryżu tez utrzymują kupę zlomu- o ile paryz bylby puekniejszy bez niej.... w Rzymie walący sie gigantyczny budynek utrzymują od kilku tysięcy lat. Moja propozycja- jak dzwoni jakis oszołom, to nie publikujcie jego poglądów, bo stwierdzenie, że konserwacja mostu niszczy środowisko, dlatego trzeba go zburzyć, dowodzi problemów ze zdrowiem psychicznym tej osoby. Szkoda waszego czasu i nerwów czytelników oraz gównoburzy na Facebooku. Prawda?