Reklama

Razem można więcej. Niestrudzeni społecznicy w akcji [ZDJĘCIA]

Pracowity grudzień mają za sobą członkowie dwóch organizacji dobroczynnych działających w regionie – Stowarzyszenia „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm” i „Czynimy Radość Pomagając”. Grupa młodych, energicznych, nakręconych na pomaganie ludzi sprawiła, że ten wyjątkowy okres w roku będą wspominać wspaniale obdarowane dzieci z domów dziecka oraz potrzebujące rodziny z gminy Przeworsk, a także czworonożni podopieczni schroniska w Orzechowcach.

Michał Horbaczek, lider Stowarzyszenia Patriotycznego „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm”, który niejednokrotnie udowodnił, że warto pomagać innym. A im więcej chętnych do pomocy, tym lepiej dla powodzenia akcji.

– Już od zeszłego roku[paywall] podejmujemy wspólne charytatywne działania wespół z organizacją „Czynimy Radość Pomagając” – wyjaśnia. I stąd między innymi ostatnia, grudniowa wspólna akcja członków i jednej, i drugiej. Liderem drugiej z wymienionych organizacji jest mieszkaniec Chałupek Piotr Wiśniowski, który w działania pomocowe angażuje się od około 3 lat.

– Do współpracy udało mi się namówić na razie 10 osób, jest wśród nas między innymi Michał, który zaimponował mi tym, co robi. Naszą ekipę tworzą ludzie z Przeworska, ale też Sieniawy czy Pruchnika. W przyszłości planujemy akcję na dużo większą skalę, której celem ma być przeprowadzenie prac remontowych w domach dziecka. Chęci nam nie brakuje, ale czas pokaże, ile uda się nam się osiągnąć – mówi z nadzieją.

Wspaniałe owoce

Znane powiedzenie mówi, że razem można więcej i tak jest w istocie. W wyniku owocnej współpracy rok 2020 społecznikom udało się zakończyć wspaniałym wynikiem. Najpierw działacze „Czynimy Radość Pomagając” obdarowali świątecznymi pakunkami dzieci z placówek wychowawczych i domów dziecka na Podkarpaciu.

13 paczek trafiło do dzieci z Domu dla Dzieci w Przeworsku, po 14 do podobnych placówek w Rakszawie i Rudniku nad Sanem, a aż 42 do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Laszczynach. W gronie obdarowanych znalazło się też kilkanaście rodzin z gminy Przeworsk, a nawet przypadkowi mieszkańcy, którym św. Mikołaj – wysłannik organizacji – wręczał słodycze podczas rundki po mieście.

Z kolei w drugiej połowie grudnia działacze obu organizacji odwiedzili z upominkami kilka rodzin z gminy Przeworsk oraz dzieci z Domu dla Dzieci w Łopuszce Małej, zaś na koniec, w przed ostatni dzień starego roku, zawieźli do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach 152 kg karmy.

Reklama

– Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom wspierającym nasze lokalne działania, życząc zarówno sobie, jak i im udanych wspólnych inicjatyw w bieżącym roku – podsumował M. Horbaczek.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama