Pracowity grudzień mają za sobą członkowie dwóch organizacji dobroczynnych działających w regionie – Stowarzyszenia „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm” i „Czynimy Radość Pomagając”. Grupa młodych, energicznych, nakręconych na pomaganie ludzi sprawiła, że ten wyjątkowy okres w roku będą wspominać wspaniale obdarowane dzieci z domów dziecka oraz potrzebujące rodziny z gminy Przeworsk, a także czworonożni podopieczni schroniska w Orzechowcach.
Michał Horbaczek, lider Stowarzyszenia Patriotycznego „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm”, który niejednokrotnie udowodnił, że warto pomagać innym. A im więcej chętnych do pomocy, tym lepiej dla powodzenia akcji.
– Już od zeszłego roku[paywall] podejmujemy wspólne charytatywne działania wespół z organizacją „Czynimy Radość Pomagając” – wyjaśnia. I stąd między innymi ostatnia, grudniowa wspólna akcja członków i jednej, i drugiej. Liderem drugiej z wymienionych organizacji jest mieszkaniec Chałupek Piotr Wiśniowski, który w działania pomocowe angażuje się od około 3 lat.
– Do współpracy udało mi się namówić na razie 10 osób, jest wśród nas między innymi Michał, który zaimponował mi tym, co robi. Naszą ekipę tworzą ludzie z Przeworska, ale też Sieniawy czy Pruchnika. W przyszłości planujemy akcję na dużo większą skalę, której celem ma być przeprowadzenie prac remontowych w domach dziecka. Chęci nam nie brakuje, ale czas pokaże, ile uda się nam się osiągnąć – mówi z nadzieją.
Znane powiedzenie mówi, że razem można więcej i tak jest w istocie. W wyniku owocnej współpracy rok 2020 społecznikom udało się zakończyć wspaniałym wynikiem. Najpierw działacze „Czynimy Radość Pomagając” obdarowali świątecznymi pakunkami dzieci z placówek wychowawczych i domów dziecka na Podkarpaciu.
13 paczek trafiło do dzieci z Domu dla Dzieci w Przeworsku, po 14 do podobnych placówek w Rakszawie i Rudniku nad Sanem, a aż 42 do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Laszczynach. W gronie obdarowanych znalazło się też kilkanaście rodzin z gminy Przeworsk, a nawet przypadkowi mieszkańcy, którym św. Mikołaj – wysłannik organizacji – wręczał słodycze podczas rundki po mieście.
Z kolei w drugiej połowie grudnia działacze obu organizacji odwiedzili z upominkami kilka rodzin z gminy Przeworsk oraz dzieci z Domu dla Dzieci w Łopuszce Małej, zaś na koniec, w przed ostatni dzień starego roku, zawieźli do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach 152 kg karmy.
– Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom wspierającym nasze lokalne działania, życząc zarówno sobie, jak i im udanych wspólnych inicjatyw w bieżącym roku – podsumował M. Horbaczek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze