Reklama

Rekord w Galerii Sztuki Współczesnej

15/06/2017 09:30

W Galerii Sztuki Współczesnej odbył się nietypowy wernisaż. Wystawy w Galerii zmieniają się, co miesiąc, ale jeszcze na żadnej nie było eksponowanych aż 300 prac, a mogło być więcej, tyle, że zabrakło powierzchni wystawienniczej.

Autorami prac plastycznych byli uczniowie ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 11 oraz indywidualnie Maciek Czech, którzy od września ubiegłego roku brali udział w warsztatach organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej w Przemyślu. Uczestnicy warsztatów pod okiem Jana Wróbla i Andrzeja Cieszyńskiego poznawali różne techniki plastyczne, oglądali wystawy – jednym słowem obcowali ze sztuką współczesną. Taka forma edukacji plastycznej zaczęła się w 2009 roku, od pomysłu Małgorzaty Banickiej, nauczycielki z SP nr 11, i jak widać uzdolnionej młodzieży w mieście nie brakuje. W tym roku w warsztatach wzięło udział 80 uczniów, którzy od września wykonali około 900 prac w różnych technikach. Niestety z wymienionych wyżej powodów na wystawie znalazło się 300.


fot.Jacek Szwic
Autorzy prac eksponowanych w GSW.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama