Aż 12 osób przystąpi do konkursu na prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, ogłoszonego przez radę nadzorczą przemyskiej spółki.
Ogłoszenie konkursu na szefa tej miejskiej spółki spowodowane było zwolnieniem przez Radę Nadzorczą PWiK sp. z o.o. Ryszarda Lewandowskiego. Doszło do tego 29 marca br.[paywall]
4 marca br. rada nadzorcza podjęła uchwałę o zawieszeniu R. Lewandowskiego w wykonywaniu obowiązków na okres dwóch miesięcy, do czasu wyjaśnienia nieprawidłowości, które stwierdziła. Członkowie rady ustalili, że nie realizował on obowiązku zawartego w umowie o świadczenie usług zarządzania. Nie opracował strategii rozwoju spółki na każdy kolejny rok, począwszy od 2018 r. Pozostałe nieprawidłowości dotyczyły m.in.: łamania regulacji wewnętrznych, sprzedaży środków trwałych, niewłaściwego kształtowania i różnicowania wynagrodzeń pracowników, przyznawania premii uznaniowej, likwidacji majątku spółki czy umarzania zobowiązań.
Wszystkie te uchybienia wspomniany miał wyjaśnić 29 marca br. Nie stawił się jednak w siedzibie spółki, przedkładając zwolnienie lekarskie.
Po tej decyzji prezydent W. Bakun był zmuszony poszukać „wariantu zastępczego”. Sekretarz miasta Dariusz Łapa powołany został na pełniącego obowiązki prezesa PWiK sp. z o.o. w Przemyślu. To było jednak rozwiązanie czasowe, wynikające z konieczności funkcjonowania zarządu w spółce.
Kandydaci na szefa spółki mieli czas do 20 maja br., aby złożyć papiery. Do ogłoszonego konkursu przystąpiło 12 osób. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jest wśród nich... były prezes PWiK sp. z o.o., jeden z byłych radnych. Nie ma natomiast byłego zastępcy prezydenta miasta za ery Roberta Chomy, czyli Wojciecha Błachowicza. Jak poinformował rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk, najprawdopodobniej w tym tygodniu dojdzie do otwarcia ofert. Czy także wyboru nowego prezesa? Czas pokaże.
Nie wiadomo natomiast, kto będzie zarządzać Miejskim Zakładem Komunikacji sp. z o.o. Dotychczasowa prezes Alicja Chuchra zrezygnowała z pełnionej funkcji i obecnie jest na 3-miesięcznym wypowiedzeniu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że poproszono ją o wycofanie pisma i kierowanie spółką w dalszym ciągu.
– Nic mi na ten temat nie wiadomo. Nie został natomiast ogłoszony żaden konkurs na dyrektora spółki. Obecnie są znacznie ważniejsze sprawy z nią związane. W MZK trwa akcja protestacyjna, robimy wszystko, aby uspokoić nastroje i zacząć wdrażanie pakietu działań naprawczych – zapewnił W. Wołczyk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szanowny Panie prezydencie miasto zarasta trawą...wystarczy przejechać się po mieście... A w tych wodociagach to już można by telenowele nakręcić. Był Lewy dawać kolejnego A tu to i trwa i trwa. W takim tempie to donkońca kadencji nawet spółek nie okiełznacie.
Spokojnie PISoBOLSZEWIA będzie swoje brany pasła co na nią głosowali.
Będzie lepiej i ciekawiej , po tych wyborach ijedsiennych PIS obejmie w Polsce władzę absolutną , bze domieszki tzw. opozycji , zaś partyjka Kukiz po wczorajszych wyborach została zdołowana całkowicie ,a więc czy już wiecie dlaczego Poseł Bakun ewakuował się z tego ugrupowania i kandydował na prezydenta mieściny , przecież kilkakrotnie zmieniał zdanie , raz na tak , raz na nie, wiedzą że konie partii KUKIZ obecnie 19 już bliski a pracować po poselskiej przygodzie gdzieś trzeba . Tak czy nie panie prezydencie Bakun? No cóż ale jest jak jest, " przymyślaki " zagłosowali jako protest przeciwko rządom PIS , ja to przyjmuję na KUKIZ a więc okey tylko zapytam pana prezydenta , skąd pieniążki na rozwój mieściny , kto teraz i w późniejszym okresie coś kapnie z pańskiego rzeszowskiego stołu , w którym rządzi niepodzielnie PIS , Marszałek Ortyl , Wojewoda , a wiec kto będzie się liczyć z prezydentem od Kukiza , a pamiętać należy że Wielki Marszałek Koronny nigdy nie zapomni tego policzka jaki zgotował jemu i prezesowi przemyski suweren w mieścinie uważanej za trwały i stały matecznik PIS , nawet pewny że to Semper Fidelis czyli Zawsze Wierny PISOWI. I Przemyśl , marny i dziadowski się odwrócił plecami , zdradził swojego przyszłego chlebodawcę , Przemyśl antypisowski o czym świadczy marny wynik w swojej mieścinie innego prominentnego działacza PIS Piotra Pilcha jako przegranego kandydata do Europarlamentu , a więc pan wicemarszałek województwa również przeanalizuje wyniki swoje wyniki wyborów i odpowiednio zareaguje gdy przyjdzie dzielenie unijnej czy rządowej manny , a tym się zajmuje właśnie Marszałek Województwa . No cóż mamy jak mamy i tego się nie zmieni , zapomnijcie drodzy o jakichkolwiek inwestycjach nawet tych małych, o halach sportowych , basenach , wyższych uczelniach , sporcie na wyższym niż 5 ligowym poziomie , o odnowionych elewacjach kamienic , o równych chodniczkach , o czystości , ba nawet o przysłowiowych bratkach których w tym roku nie posadzono na skrzyżowaniach ulic czy rondach . I dalej za kilka miesięcy głównie młodzi wyfruną z przemyskiego zadupia w poszukiwaniu pracy , ba nawet ukończenie tego niby zielonego rynku będzie problemem , o tych paskudnych innych bazarach nie wspomnę. No cóż tak zdecydował suweren , choć uważam że większość nie zawsze ma monopol na rację . Obym się mylił w prognozach , tych najbliższych , chcę się mylić , ale widzę to ciemnych kolorach , jak całą Europę po ostatnich wyborach, nie wierzycie , zobaczycie. Tyle w skrócie, myślę że nożyce jak np. Tadeusz się odezwą , bo lubię prowokować burzę tym razem mózgów.
a ja Panu odpowiem wprost, ile za pełnej władzy w samorządzie, w województwie i w państwie dostał Przemyśl, spłacili niespełna 30 mln długu w 4 letniej kadencji, to ja się pytam gdzie wówczas była ta manna...w 4 lata wstecz zero inwestycji..marazm i kolesiarstwo...
Witam. Zakończył się temat Ryszard rozpoczął temat wyborów następcy. Wpłynęło 12 podań na stanowisko prezesa i też użyje tego pięknego sformułowania z nieoficjalnych źródeł wiem że jedna z kopert podpisana jest imieniem i nazwiskiem obecnej pani przewodniczącej rady nadzorczej. I jak to wygląda najpierw obrała cel wykończenia Rysia żeby teraz piastować tą funkcję nie ładnie nie etycznie wstyd proszę pani. Jaki doświadczeniem może się pochwalić ta pani w kierowaniu taką spółką? Bo nie bierzemy pod uwagę doświadczenia w donosicielstwie bo tu jest czego się uczyć. Grzech główny jaki Pwik zrobił a raczej była Pani prezes że zatrudniła tą osobę w firmie. Ale dzięki temu rada nadzorcza była w kieszeni. Posunięcie nie etycznie i nie wiem czy do końca zgodne z prawem?
I Saw Your Website Carefully. Thanks For Create Such Kind Of Informative Website. Your All Content Is A Relevant To Your Subject. I Say Keep It Continue Because Your Website And Subject Is Meaningful For The Users. I Have Recommended Your Website With My Friends.I Am Ritu Sharma. I Am An Independent Escort Girl. I Deal In Andheri Escorts Service. I Am Very Hot And Sexy. I Have Five Years' Experience. That's why I Understand the Individual Personal Needs of My Every Client. My Service Charge Is Low And Service Is Super. You Can Avail My VIP Escorts Service At Your Home Or In Hotel. I Am Comfortable To Provide Escort Service In Local And Outside. Visit http://www.escortservicemumbai.net/andheri-escorts/ Call + 91- 9OO4OO9481 Visit the Links Below and Have A Look At My Various Escort Services- http://www.escortservicemumbai.net/ http://www.escortservicemumbai.net/bandra-escorts/http://www.escortservicemumbai.net/mumbai-call-girls/ http://www.escortservicemumbai.net/mumbai-escorts-in-vileparle/http://www.escortservicemumbai.net/juhu-escorts/http://www.escortservicemumbai.net/andheri-escorts/ http://www.escortservicemumbai.net/mumbai-escorts-in-colaba/
w następnej kolejności należy wymienić całą radę bo za wałki Rysia również odpowiadają , bo przecież podpisali każda decyzje,,,
Przecież ona nie wiedzieli że tak źle jest i jak to się tłumaczyła na komisji Pani przewodnicząca że zorientowała się dopiero po nowym roku. Moje pytanie gdzie była od marca. Wspolwinymi całej sytuacji jest cała rada nie tylko przewodnicząca. Sama nazwa mówi Rada nadzorcza ma na celu kontrolowanie poczynań prezesa i jeżeli coś jest nie tak informować właściciela. A tu spotkania po godzince i kasa na konto a później płacz.
Podpuścili Wojtusia bo myśleli że nie wygrają,wygrali i to ich przerosło nie mieli żadnego planu.Zapowiadany audyt w spółkach miejskich pewnie ukaże się za nowej władzy bo ta raczej nie wie co to jest,do tego podobno Kukiz15 w Przemyślu się rozpada,filar Kukiza15 wstąpił do Konfederacji a drugi się zastanawia,więc panie Seba trawa nie ważna,ważne co dalej i jak długo się jeszcze uchronią przed zarządem komisarycznym
wszyscy razem w wielkim pędzie do korytka w pierwszym rządzie a upustu burzowego na Zasaniu obiecywanego od 15 lat do dzisiaj nie ma .
To ta przewodnicząca rady, co opowiadała głupoty o byłym mężu i o byłych teściach u których mieszka, że ją wyrzucili z domu z dziećmi?Chyba taka osoba nie powinna startowac na tak poważne stanowisko.
Znam wiele Pań co z litości funkcję dostały czy posady . Wielkie szlochy achy jak ciężko - dobry sposób na życie awansowanie i zarabianie a w szczególności wspinanie się po szczeblach kariery- na koniec wyniunianie wszystkich , którzy pomogli
Ładnie to tak rozsiewać nieprawdę na forach?Zwłaszcza, że mylisz osoby. Ta Pani nie jest i nigdy nie była rozwiedziona. Jej mąż nie żyje, więc ta Pani jest wdową. Zanim coś napiszesz to pomyśl. Jestem zniesmaczony poziomem tych komentarzy.
Jeżeli doszło faktycznie do nieprawidłowości ze strony Zarządu Spółki to Bezczynnością i zaniechaniem rady nadzorczej powinny zając się organy ścigania "z urzędu".
Witam. Z nieoficjalnych informacji wiem że wczoraj w Pwiku odbyły się wybory do rady nadzorczej. Nikt ze starej rady się nie dostał a podobno Pani przewodnicząca podała się do dymisji bo jako pełniąca obowiązki przewodniczącej nie mogła by brać udział w konkursie.
Szanowny Panie prezydencie miasto zarasta trawą...wystarczy przejechać się po mieście... A w tych wodociagach to już można by telenowele nakręcić. Był Lewy dawać kolejnego A tu to i trwa i trwa. W takim tempie to donkońca kadencji nawet spółek nie okiełznacie.
Jaki to Radny rozsądny chociaż ?
Spokojnie PISoBOLSZEWIA będzie swoje brany pasła co na nią głosowali.