Reklama

Rekordowa liczba kandydatów do fotela prezesa PWiK

Aż 12 osób przystąpi do konkursu na prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, ogłoszonego przez radę nadzorczą przemyskiej spółki.

Ogłoszenie konkursu na szefa tej miejskiej spółki spowodowane było zwolnieniem przez Radę Nadzorczą PWiK sp. z o.o. Ryszarda Lewandowskiego. Doszło do tego 29 marca br.[paywall]

4 marca br. rada nadzorcza podjęła uchwałę o zawieszeniu R. Lewandowskiego w wykonywaniu obowiązków na okres dwóch miesięcy, do czasu wyjaśnienia nieprawidłowości, które stwierdziła. Członkowie rady ustalili, że nie realizował on obowiązku zawartego w umowie o świadczenie usług zarządzania. Nie opracował strategii rozwoju spółki na każdy kolejny rok, począwszy od 2018 r. Pozostałe nieprawidłowości dotyczyły m.in.: łamania regulacji wewnętrznych, sprzedaży środków trwałych, niewłaściwego kształtowania i różnicowania wynagrodzeń pracowników, przyznawania premii uznaniowej, likwidacji majątku spółki czy umarzania zobowiązań.

Reklama

Wszystkie te uchybienia wspomniany miał wyjaśnić 29 marca br. Nie stawił się jednak w siedzibie spółki, przedkładając zwolnienie lekarskie.

Po tej decyzji prezydent W. Bakun był zmuszony poszukać „wariantu zastępczego”. Sekretarz miasta Dariusz Łapa powołany został na pełniącego obowiązki prezesa PWiK sp. z o.o. w Przemyślu. To było jednak rozwiązanie czasowe, wynikające z konieczności funkcjonowania zarządu w spółce.

Kandydaci na szefa spółki mieli czas do 20 maja br., aby złożyć papiery. Do ogłoszonego konkursu przystąpiło 12 osób. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jest wśród nich... były prezes PWiK sp. z o.o., jeden z byłych radnych. Nie ma natomiast byłego zastępcy prezydenta miasta za ery Roberta Chomy, czyli Wojciecha Błachowicza. Jak poinformował rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk, najprawdopodobniej w tym tygodniu dojdzie do otwarcia ofert. Czy także wyboru nowego prezesa? Czas pokaże.

Reklama

Co z MZK?

Nie wiadomo natomiast, kto będzie zarządzać Miejskim Zakładem Komunikacji sp. z o.o. Dotychczasowa prezes Alicja Chuchra zrezygnowała z pełnionej funkcji i obecnie jest na 3-miesięcznym wypowiedzeniu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że poproszono ją o wycofanie pisma i kierowanie spółką w dalszym ciągu.

– Nic mi na ten temat nie wiadomo. Nie został natomiast ogłoszony żaden konkurs na dyrektora spółki. Obecnie są znacznie ważniejsze sprawy z nią związane. W MZK trwa akcja protestacyjna, robimy wszystko, aby uspokoić nastroje i zacząć wdrażanie pakietu działań naprawczych – zapewnił W. Wołczyk.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Seba - niezalogowany 2019-05-27 20:43:49

    Szanowny Panie prezydencie miasto zarasta trawą...wystarczy przejechać się po mieście... A w tych wodociagach to już można by telenowele nakręcić. Był Lewy dawać kolejnego A tu to i trwa i trwa. W takim tempie to donkońca kadencji nawet spółek nie okiełznacie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ciekawski - niezalogowany 2019-05-27 22:00:18

    Jaki to Radny rozsądny chociaż  ? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-05-27 23:31:40

    Spokojnie PISoBOLSZEWIA będzie swoje brany pasła co na nią głosowali.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama