Reklama

Rekordowa olimpiada. Cztery medale przemyślan

To była rekordowa olimpiada. Wystartowali w niej przedstawiciele aż 60 uniwersytetów trzeciego wieku z całej Polski. Łącznie około tysiąca zawodniczek i zawodników. Nie mogło na niej oczywiście zabraknąć reprezentantów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Przemyśla.

Reprezentacja Przemyśla jak zwykle godnie i z sukcesami reprezentowała miasto podczas IX Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która odbyła się w Łazach. Przemyślanie walczyli o medale na 14 arenach w różnych dyscyplinach z podziałem na kategorie wiekowe. Zdobyli cztery medale, zajmując kilka punktowanych miejsc.

Złoty medal w strzelectwie sportowym w kategorii powyżej 50 lat zdobył Zbigniew Sebzda (pistolet), srebrny krążek przywiózł do domu Bolesław Czyżowicz, który wystartował w kategorii powyżej 60 lat w pływaniu. Na dystansie 50 m stylem klasycznym niewiele mu zabrakło do najwyższego stopnia podium. Brązowe medale wywalczyli natomiast: Danuta Czesak w biegu na 60 m (powyżej 80 lat) oraz Adolf „Dolek” Kunkiewicz w wyścigu kolarski (powyżej 70 lat). Punktowane miejsca zdobyli: Maciej Krzywka i Jank Korczowski w brydż u sportowym, Ewa Czyżowicz (pływanie, 50 m stylem dowolnym; powyżej 50 lat),  Krystyna Mik (lekkoatletyka, bieg na 60 m; powyżej 60 lat), Zdzisława Kazieńko (lekkoatletyka, bieg na 60 m; powyżej 50 lat), Józef Mik (strzelectwo sportowe, karabinek pnaumatyczny), Janusz Musz (pływanie, 50 m stylem dowolnym; powyżej 50 lat), Emilia Fok (boule), Roman Fok (kajakarstwo), Jerzy Zieliński (pływanie), Eugeniusz Kinasz (szachy).

Reklama

– Jak to w sporcie, nie wszyscy mogą zdobywać medale, ale wszyscy bardzo się staraliśmy – krótko podsumował kierownik reprezentacji Maciej Krzywka.

Za naszym pośrednictwem słuchacze UTW w Przemyślu dziękują firmie Inglot za przygotowanie pięknych koszulek z akcentami naszego miasta dla całej reprezentacji Przemyśla. – Prezentowaliśmy się pięknie zarówno podczas parady, samej ceremonii otwarcia olimpiady, a także podczas zawodów i wręczania medali. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę. Dziękujemy również panu prezydentowi Robertowi Chomie za co prawda skromniejsze niż zwykle, ale zawsze cenne dofinansowanie naszego wyjazdu oraz pani naczelnik Danucie Wiech z Wydziału Spraw Społecznych – dodał M. Krzywka.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama