Wysokie temperatury są nie tylko wyczerpujące dla organizmu. Również elektrownie mają problem, dlatego apelują o ograniczenie zużycia prądu między godz. 11.00, a 15.00. Gminy z kolei proszą o oszczędzanie wody.
W związku z utrzymującymi się upałami, Polskie Sieci Energetyczne wprowadziły w poniedziałek ograniczenia w dostawie i poborze energii elektrycznej do dużych zakładów produkcyjnych. Utrudnienia nie dotyczą szpitali oraz gospodarstw domowych. PSE apelują jednak także do odbiorców indywidualnych[paywall], aby między godz. 11.00, a 15.00 nie korzystać z najbardziej energochłonnych urządzeń takich jak: pralki, suszarki do bielizny, zmywarki czy klimatyzacja. Jak zapewnia prezes PSE Henryk Majchrzak, poza tymi godzinami, się dobrze sobie radzą z upałami.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze