W sobotę, 5 marca br. i niedzielę, 6 marca br. rozegrana została kolejna seria przedsezonowych meczów kontrolnych. Wszystkie z naszych III- i IV-ligowych zespołów szlifowały formę i przygotowanie taktyczno-motoryczne. Większość spotkań zakończyła się polubownie.
Dwa sparingi rozegrane we wspomnianym okresie ma za sobą Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska. Najpierw podopieczni Pawła Wtorka zmierzyli się w Rzeszowie ze Stalą i zremisowali 2:2 (0:0). Bramki dla Wólczanki strzelili Damian Misiło i testowany napastnik z Ukrainy, który najprawdopodobniej podpisze umowę z trzecioligowcem.
W drugim wyjazdowym test-meczu Wólczanka Stal Systems wygrała 2:0 (1:0) z rezerwami ekstraklasowej Cracovii Kraków. Pierwszego gola zdobył Krystian Pydych, a wynik ustalił w końcówce Mariusz Korzępa.
JKS 1909 Jarosław sparował z Wisłą Sandomierz (III liga małopolsko-świętokrzyska) i zremisował 1:1. Jedynego gola dla ekipy prowadzonej przez Mariusza Sawę zdobył niedawny nabytek jarosławskiego klubu Rafał Surmiak. 20-letni pomocnik występował ostatnio we włoskim AC Sambonifacese. W przeszłości reprezentował barwy juniorskich drużyn Stali Mielec, Stali Rzeszów oraz Resovii, zaś przed dwoma laty zadebiutował w pierwszym zespole Resovii. Od sierpnia 2014 r. przebywał we Włoszech, gdzie najpierw występował w IV-ligowym Potenza FC, skąd trafił do AC Sambonifacese.
Sokół Sieniawa w ten weekend zaplanował sobie sparing z IV-ligowym Rzemieślnikiem Pilzno. Wygrał go 1:0 (0:0), a autorem jedynej bramki był Daniel Sowiński.
Piast Tuczempy zmierzył się z V-ligowym Motorem Grochowce 1:1 (0:1). Wynik może nieco zaskakujący, ale Motor okazał się wymagającym „testerem” dla podopiecznych Marka Strawy, który pochwalił ekipę z Grochowiec za wysoko postawioną poprzeczkę. Motor wyszedł na prowadzenie w 43. min po trafieniu Jurija Swiatyja, wyrównującego gola dla Piasta strzelił Łukasz Zając w 60. min.
W Wiązownicy IV-ligowy KS gościł III-ligową Polonię Przemyśl. Mecz także zakończył się rezultatem nierozstrzygniętym 1:1 (0:1). Bramkę dla przemyślan zdobył Mateusz Kalawski (37. min), wyrównał w 81. min z rzutu karnego Krzysztof Gawłowski.
Przeworski Orzeł zmierzył się na boisku Promyka w Urzejowicach z Wisłokiem Strzyżów i przegrał ten pojedynek 0:1 (0:1).
Wreszcie IV-ligowy LKS Skołoszów sparował z A-klasowy zespołem Biało-Czerwonych 2001 Kaszyce. Podopieczni grającego trenera Rajmunda Gorczycy nie mieli problemów z odniesieniem przekonywującego zwycięstwa, wygrywając 6:0 (4:0). Bramki strzelili: Wojciech Pilawa 3, Marcin Gołębiewski, Mateusz Buczkowski i Marcin Gagat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze