Rozpoczął się remont XVII-wiecznej oberży przy ul. Krakowskiej w Przeworsku. Budynek, w którym niegdyś meldowali się Honoriusz Balzak i Stefan Czarniecki, czasy swej świetności ma za sobą, ale przeworski ratusz dokłada wszelkich starań, by przywrócić mu dawny blask. W tym roku obiekt zyska nową elewację.
Losy wybudowanego w XVII wieku budynku oberży były zmienne. W czasach świetności był domem zajezdnym, z którego korzystali możni tego świata. Jeszcze w XIX wieku wyrazem jego prestiżu i znaczenia były kolejne przebudowy i rozbudowy. W latach 1899-1939 mieściło się tu[paywall] starostwo powiatowe, a po wojnie budynek zaadaptowano na bursę dla młodzieży licealnej. W czasach współczesnych obiekt odnawiano w roku 1991 oraz 2005. Po blisko 15-letniej przerwie znów pracuje nad nim miasto. W ubiegłym roku dzięki staraniom władz Przeworska udało się wykonać remont obejmujący: korytarze, sanitariaty, pomieszczenie świetlicy integracyjnej, elewację południową oraz poprawę otoczenia budynku. W rozpoczętym niedawno etapie remontu planowana jest wymiana tynków boniowanych o powierzchni 379,5 m kw., wymiana 437,34 m kw. tynków gładkich, odtworzenie gzymsów oraz malowanie 964,2 m kw. elewacji. Koszt przedsięwzięcia to 276 tys. zł. W większości pokryje je dofinansowanie, które ratusz pozyskał z Unii Europejskiej w ramach projektu pn. „Holistyczna rewitalizacja na terenie MOF Jarosław – Przeworsk”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.https://ogloszenia.zycie.pl/ogloszenie/18722,mloda-napalona-szuka-faceta-18
https://ogloszenia.zycie.pl/ogloszenie/18722,mloda-napalona-szuka-faceta-18