Ku końcowi zmierza powtórzona procedura przetargu mającego wyłonić wykonawcę prestiżowego przedsięwzięcia rewitalizacji płyty jarosławskiego Rynku. Już wiadomo, że decyzja o unieważnieniu poprzedniego przetargu się opłaciła, a do UM wpłynęły dwie oferty mieszczące się w założonych widełkach cenowych.
Modernizacja południowej i zachodniej pierzei Rynku może być jedną z najważniejszych inwestycji obecnej kadencji samorządowej w Jarosławiu. Choć prace obejmą tylko cześć płyty Rynku, ich zakres jest dość szeroki, zakłada nie tylko zerwanie starej nawierzchni i położenie na jej bazie nowej[paywall], ale także liczne ingerencje w infrastrukturę energetyczną oraz kanalizację deszczową, sanitarną i gazową. Ponadto, jak wiadomo od kilku miesięcy, na zieleńcach przy wejściu do ratusza powstaną dwie fontanny. Całość prac powinna zostać wykonana do połowy października 2021 roku, a ratusz przewiduje, że koszt przedsięwzięcia zamknie się w kwocie 9 mln 324 tys. zł.
Pierwszy przetarg na wykonawstwo miasto zdecydowało się unieważnić. Choć najniższa oferta różniła się od zakładanej przez miasto jedynie kwotą nieco ponad 170 tys. zł, urzędnicy zdecydowali, że nie powierzą wykonawstwa remontu żadnej z czterech zgłaszających akces firm. Decyzja ta okazała się słuszna. Do ponowionego przetargu stanęły 3 podmioty, a dwa z nich zaoferowały cenę mieszczącą się w przewidywanych kosztach inwestycji. Trzeba jednak podkreślić, że wyboru jeszcze nie dokonano, a procedura przetargowa trwa. Urząd dopełnia obecnie formalności związanych z weryfikacją kompetencji firm deklarujących przeprowadzenie rewitalizacji. Jak usłyszeliśmy od przedstawicieli ratusza, miasto – ze względu na znaczenie przebudowy płyty Rynku dla lokalnej społeczności – dokłada wszelkiej staranności przy wyborze wykonawcy robót.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
A na Rynku w Przemyślu,to wuj doopa i kamieni kupa.
jeżeli przejdzie wizja wyczawskiego (betonoza) to tutaj tez będzie wuj, doopa i kamieni kupa także nie płacz