Reklama

Remont w schronisku dla bezdomnych mężczyzn

26/07/2015 16:36

Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II prowadzi w Jarosławiu schronisko dla bezdomnych mężczyzn. Marian Żołyniak, członek zarządu fundacji, opowiada o niezwykłym sukcesie, który pozwolił na wyremontowanie schroniska.

Jakie prace remontowe przeprowadzane są w schronisku?

– Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom społecznym, władze Fundacji Wzrastanie rozpoczęły prace remontowo-adaptacyjne schroniska. Po ich zakończeniu zwiększona zostanie powierzchnia mieszkalna o 23 miejsca noclegowe w pokojach (3 pokoje dwuosobowe, 3 pokoje czteroosobowe oraz jeden pokój pięcioosobowy, wszystkie pokoje z łazienkami), a świetlica[paywall] będzie wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem. Dodatkowo zostanie wyremontowana klatka schodowa (z montażem klapy oddymiającej), kotłownia oraz zostanie wymieniona instalacja elektryczna, która będzie dostosowana do wymagań bhp i przeciwpożarowych. Ponadto nad budynkiem schroniska dla bezdomnych zostanie wymieniona cała więźba dachowa, a na połowie powierzchni dachu zostanie położona nowa blacha powlekana.

Reklama

Skąd znalazły się środki na tak duży remont?

– Wszystkie prace remontowe są realizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 200 tysięcy złotych,  w ramach podpisanej umowy 2 lipca 2015 roku na realizację zadania publicznego pod nazwą „Dofinansowanie działań w obszarze poprawy standardów noclegu i pobytu osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością – koszty związane z remontem pomieszczeń użytkowych schronisk/noclegowni. W Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn w Jarosławiu”. Napisaliśmy projekt, który zajął drugie miejsce w Polsce i jak widać nie trzeba zatrudniać profesjonalnej firmy do pisania tego typu rzeczy, czasem można samemu usiąść i to napisać.

Reklama

W jaki sposób fundacja pomaga bezdomnym?

– 45 mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Jarosławiu, prowadzonego przez Fundację Pomocy Młodzieży imienia Jana Pawła II w Lipniku z siedzibą w Łopuszce Małej, próbuje z pomocą ludzką i Boską wejść na twardy pokład życia. Kiedyś ich łodzie niebezpiecznie przechyliły się i wypadli za burtę. Teraz chcą odbudować zaufanie do siebie, świata i ludzi. Każdy z nich ma swoją księgę życia. Są to historie dramatyczne, czasem przygodowe, a najczęściej bez happy endu. W sezonie zimowym jest ich tu tak dużo, że brakuje miejsc, ale miejsce do spania, ciepły posiłek, pomocną dłoń dostają wszyscy. A problem bezdomności rośnie. Jednak, aby można było rozpocząć proces wychodzenia na pokład, należy zapewnić tym ludziom godziwe warunki socjalno-bytowe.

 
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    se7en - niezalogowany 2015-07-27 06:47:53

    Fundacja Pomocy Młodzieży?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości