3 i ostatnia część wywiadu z prezydentem Przemyśla Robertem Chomą.
✖ Persona non grata po raz 1: najtrudniejsza chwila w karierze politycznej i życiu osobistym
▪ Robert Choma o TW „Krzyśku”. Jak esbeckie teczki wpłynęły na pracę i rodzinę?
✖ Dlaczego Robert Choma wierzy w Boga?
▪ Czy polityk, który oficjalnie przyznaje się do wartości chrześcijańskich, kłamie, uprawia bezwzględną grę polityczną?
▪ Czy grywa w brydżyka z przedstawicielami Kurii Metropolitarnej?
✖ Persona non grata po raz drugi: zakaz wjazdu na Ukrainę.
▪ Czy prezydent przestał lubić mniejszość ukraińską?
✖ Robert Choma rozwiązuje kwestionariusz Prousta
〰 Czego nie cierpię 〰 Kiedy kłamię 〰 Dar, który chciałbym posiadać 〰
Ideał mężczyzny i kobiety 〰 Największe marzenie...
Prezydentowi Robertowi Chomie serdecznie dziękujemy za zgodę na realizację materiału i za szczere, rzeczowe odpowiedzi na trudne pytania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czlowiek -klasa. Dziekuje za te 16 lat.
Proszę Was, dajcie już nam święty spokój z tym człowiekiem.
Co się takiego stało,że p.Choma zrobił się na raz taki popularny ..?? Codziennie nowy wywiad ... już do znudzenia .
za co mu dziękujesz? ja jako Przemyślanin z chęcią zamieniłbym 16 lat temu tego prezydenta Chome na prezydenta Rzeszowa (chyba Ferenca)żeby Ferenc rządził Przemyslem może by sie nasz Przemysl rozwiną a nie "rozwijał" jak ślimak.Swoją drogą kiedy w Przemyślu powstanie pomnik ludobójstwa Polaków na Wołyniu dokonanym przez UKRAINSKICH NAZISTÓW? Jaka wsza banderowska blokuje powstanie tego pomnikaw Przemyślu
Jestem zdziwiony aktywnością tego byłego już Chomy i dziwnie ugładzony i spolegliwy wywiad naczelnego Życia i to podzielony na 3 akty, spektakle aby jeszcze bardziej wzmagać napięcie i oczekiwanie na , sensację co w następnym odcinku. A tak naprawdę wielka lipa , facet nic nie powiedział bo po pierwsze : pytania dziwnie proste , głównie dotycz. życia prywatnego czy był TW Krzysztofem", jego wiary i nadziei , hobby , sport (koszykówka i piłka nożna z duchownymi) i inne dziwne pytania na które Choma odpowiadał dużo starymi sloganami i charakterystycznym dla niego bajaniem niczym nawiedzony , wygadany mnich. Pytam jako suweren , co mnie osobiście i wielu często byłych wyborców ob chodzi jego przeszłość agenturalna , jego wiara i nadzieja , jego hobby i z kim uprawia sport czy biesiadował i nadal biesiaduje , o co walczy i co zamierza , tak naprawdę nas mieszkańców interesuje w jakim stanie pozostawił po 16 latach naszą mieścinę. A z ty nie jest dobrze , nie będą opisywać po raz kolejny te obdarte z tynku całe połacie Przemyśla , puste mieszkania i całe kamienice , wszechobecny brud i nieład , paskudne bazary i straszliwy tzw. niby zielony rynek , chodnikowy handel na Sportowej , pusta za wyjątkiem budowy jakieś wiaty strefa zwana inwestycyjną , deficytowy pożerający corocznie ogromne jak na małe miasteczko kwoty zjazd narciarski , buda na zjeździe za ok 2,5 mln. puste niszczejące budynki jak np. : po wyższej szkole A i Z ( dawne Kino" Bałtyk") , Synagoga Scheibachów na Słowackiego , ruiny koszar po dawnej Pomonie na Rokitniańskiej , kilka kamienic jak np. M. Tomaszewskie przy pl. Konstytucji , wyjazd z miasta głównie za pracą ok. 10 tysięcy młodych ludzi którzy w większości tu nie wrócą , brak zwykłego otwartego basenu , plaży na Sanie , miejskiej hali powtarzam hali widowiskowej sportowej (nie dużej sali przy Mickiewicza ), Nie będę opisywać sukcesów ( drogi obwodowe) bo to w załączeniu jako odrębny wpis. Naprawdę jako suweren mam prawo wiedzieć więcej dlaczego w Rzeszowie większość przedsięwzięć się udało i udaje a w Przemyślu niemal nic , ani gospodarki , ani inwestycji mających wpływ na rozwój mieściny , ani tej zachwalanej turystyki , ani sportu ( same 4 , 5 ligi w piłkę nożną) ani , ani , ani. Idąc czasami wieczorem po opustoszałym , ponurym i smutnym mieście , mieścinie , myślę gdzie ta moja młodość przypadająca na koniec lat 60, 70 , 80 ub. wieku gdzie miasto może biedniejsze ale żyło , tętniło życiem , wszędzie muzyka , alkohol strumieniami , dancingi i prywatki , imprezy , w lecie nad Sanem tysiące ludzi , pływające kajaki i czarne dętki , wszystko pomimo tak nielubianej przez Chomę komuny i do tego działające 5 kin , za biletami stało się czasami całą noc. Kto pamięta jeszcze może potwierdzić , tak czy nie ? , bo pisze w największym skrócie. I mamy inne spojrzenie na Przemyśl , dla mojego adwersarza Chomy miasto czyste i piękniejsze , dla mnie piękne , cudowne położenie ale brudne i zaniedbane , z krzywymi , obesranymi często chodnikami. cal połacie kamienic od dziesiątek lat nie remontowanych , ziejące dymem jak stare parowozy kominy. Może widać to wszystko inaczej z okien czarnych limuzyn, inaczej z codziennych pieszych wędrówek po królewskim wolny mieście , widzimy to inaczej co mogę w każdej chwili udowodnić. Na koniec zapytam , co zrobił pan były prezydent by zatrzymać w Przemyślu ostatnią w miarę poważną uczelnię tj. Wyższą Szkołę A. i Z. mieszczącą się w dawnym Dawnym Domu Robotniczym i Kinie Bałtyk , w tej chwili budynek stopniowo popada w ruinę , wystarczy spojrzeć na schody wejściowe do zamkniętych na 3 spusty drzwi.- co zrobił by w Przemyślu był utworzony przynajmniej 1 batalion tej marnej Obrony Terytorialnej . Samo wysłanie do Warszawy w tej sprawie Sekretarza UM Łapy w momencie kiedy decyzje w tej sprawie już zapadły i zdawkowego pisma były zwykłym blefem udawaniem że coś si e w tej sprawie robi. A co zrobili 4posłowie z Kuchcińskim na czele , dlaczego pani Szmidt - Rodziewicz mogła załatwić dla Jarosławia batalion , a 4 posłów i pana prezydenta ogarnęła dziwna niemoc jak w wielu, wielu innych sprawach.- Dlaczego na tym deficytowym stoku narciarskim ( brak od lat mroźnych zim) wybudowano budę-bunkier podobno za ok. 2,5 mln, zł. zaś do tej pory nie ruszono z tzw, drugim etapem przebudowy i remontu tego paskudztwa niby zielonego rynku poprawy estetyki w centrum i wygody kupujących .- dlaczego pozbyto się 2 ładnych a celowo zaniedbywanych przez gminę miejską zielonych skwerów tj. sprzedaż parku przy ul. Jagiellońskiej (dawny Małpi Gaj) nazwanego o zgrozo im Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz ostatniego zadrzewionego placu zwanym pobożnie Św. Floriana , placu z przeznaczeniem rekreacyjnym sprzedano na myjnię samochodowa i jakieś stacje kontroli pojazdów. Nie wiem czy Choma rozumie że ludzie głównie starsi nie mają gdzie teraz usiąść i odpocząć , zostały jedynie przystanki autobusowe . Za park na górze Zamkowym to my starsi Chomie dziękujemy, i podziękowano całej tej formacji w wyborach.- dlaczego przez całe lata nie wydzielono na Sanie ( brak otwartego basenu) miejsca na tzw, plażę , przez całe lata podobno nie stać było ich na zatrudnienie przynajmniej 1 ratownika. Czyli Jarosław w Radawie stać , Przeworsk i inne małe miasteczka regionu stać Przemyśl na nic nie stać.- Wyrzucenie od lat głowy ponoć Marszałka Piłsudskiego w ślepą uliczkę Wodna zaś nieustanne czczenie krasnala Szwejka w centrum zabytkowego Starego Rynku co napawa mnie szczególnym wstydem.No cóż chciałoby się takich ocen i prostych pytań zadać wiele o wiele więcej , mam marzenie by jednak i tu do pana Wilguckiego , prosić Chomę o odniesienie się do przynajmniej niektórych z nich a nie jak w tym "sensacyjnym wywiadzie " spraw prywatnych , jego przemyśleń , frustracji , wiary , marzeń czy planów . Osobiście moim marzeniem jest by były już chciał przynajmniej podjąć polemikę w temacie poruszonych spraw które jako mieszkaniec tego miasteczka w skrócie napisałem , mogę w każdej chwili udowodnić , bo " widzę i opisuję gdyż tęsknię za prawdziwym rozwijającym się wolnym , królewskim miastem Przemyśl. .
Czas na zasłużoną emeryturę jako europoseł czy senator ot skąd ta promocja.
I dlaczego promuje go Życie Podkarpackie ?, które zawsze co się dało p od lat zauważyć było wobec tego jegomościa dziwnie spolegliwe , zamiast krytycznie oceniać wiele nieudanych poczynań tego pana delikatnie pudrowało , zagłaskiwało. Dopiero w 2 ostatnich latach Godos próbował pisać czasem umiarkowanie krytycznie , ale to kilka lat za późno , gdyż mleko dawno się rozlało.
Pan nie rozumie Przemyśla i Przemyślan. Potraktował Pan i mieszkańców jak swoją własność.Oto ja ,, namaszczam ,,swojego zastępcę na Prezydenta i będzie rozwój i będziemy rządzili....I po 16 latach Pana rządów , ,,namaszczony,, zastępca w programie wyborczym ogłasza ,,urząd miasta uczynię przyjaznym dla mieszkańców,,. Szok i niedowierzanie! Zostawia Pan 152 miliony długów do spłaty. Liczące 48 tysięcy mieszkańców Krosno w rankingach ogólnopolskich jest o 10 czy 20 miejsc przed Przemyślem. Zarobki w Krośnie statystycznie na głowę mieszkańca to 1800-2000 złotych . W Przemyśli to 1000 złotych. Z wypowiedzi wynika ,że razem z koalicjantem będziecie starali się utrudnić życie nowego Prezydenta. I też się to Wam nie uda... Tak ,ze kończ Waść ..wstydu oszczędż.
Czlowiek -klasa. Dziekuje za te 16 lat.
Proszę Was, dajcie już nam święty spokój z tym człowiekiem.
Co się takiego stało,że p.Choma zrobił się na raz taki popularny ..?? Codziennie nowy wywiad ... już do znudzenia .