Ponad dwa miesiące trwały „wakacje” byłego prezydenta Przemyśla Roberta Chomy. 28 stycznia br. zasiadł w fotelu prezesa PGE Obrót. Spółki z siedzibą w Rzeszowie, będącej częścią Polskiej Grupy Energetycznej, czyli największego koncernu energetycznego w kraju. Zajmuje się sprzedażą energii do ponad 5 mln odbiorców.
Robert Choma w latach 2002 – 2018 był prezydentem Przemyśla. W ubiegłorocznych, listopadowych wyborach samorządowych nie wystartował. Od pewnego czasu pojawiały się różne spekulacje na temat tego, gdzie może znaleźć pracę i czy będzie ona z tzw. politycznego nadania[paywall]. Wróble ćwierkały, że przymierzany był m.in. na stanowisko nowego dyrektora TVP Rzeszów czy dyrektora Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie.
Okazało się, że przystąpił do konkursu na wakujące stanowisko prezesa spółki PGE Obrót w Rzeszowie. Początkowo miał dwóch rywali. W trakcie jeden z nich zrezygnował, drugim był były wiceprezes tejże spółki Zenon Wajda.
– Robert Choma od poniedziałku, 28 stycznia, będzie prezesem naszej spółki – zdradził w czwartek, 24 stycznia br., rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski. – Od 12 grudnia zeszłego roku pełniącym obowiązki prezesa był Zenon Wajda – dodał.
R. Chomę na prezesa wybrała Rada Nadzorcza spółki, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie. Z. Wajda będzie wiceprezesem, a oprócz niego funkcje te pełnić będą jeszcze: Jerzy Hejnar i Jan Mądrzak. Były prezydent Przemyśla zastąpił na stanowisku prezesa Dariusza Czuka, który został odwołany w grudniu 2018 r., jak nieoficjalnie wiadomo – po konflikcie z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem.
– Trochę wiem o tej spółce. Znam oczekiwania, muszę poznać ludzi i szefostwo Polskiej Grupy Energetycznej. To zupełnie nowa dla mnie rzeczywistość, ale nie boję się tego wyzwania. Moja koncepcja pracy spodobała się. Tego stanowiska nie otrzymałem z politycznego nadania, o czym wielokrotnie słyszałem. Był konkurs, w którym każdy mógł wystartować i poddać się weryfikacji. Mogłem jej przecież nie przejść w zderzeniu z bardzo dobrymi menadżerami. Wiem, jak funkcjonują spółki prawa handlowego, bo przecież, będąc prezydentem, nadzorowałem kilka – powiedział R. Choma.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jeden z nielicznych po prawej stronie co umie czytać,pisać oraz myśleć.
juz na pis nie GLOSUJE , jestescie tacy sami jak inni
Nie ma tu nic niespodziewanego...wszystkie dochodowe, bo opłacane z naszych podatków państwowe firmy, obsadzają protegowani pis, mierni ale wierni. Nachapią się w rok tyle, że do emerytury im starczy...Chyba że trafią zasłużenie do więzień...Może tym razem PO nie będzie dla nich łaskawa jak w 2011
Masz rację , wszystko co czynił od kapowania SB,poprzez lektorat i noszenie baldachimu w katedrze na dealu z PiS-em kończąc wskazuje na umiejętność myślenia o sobie.
Koryto + w pełnej krasie. Korzystajcie pany.
wstyd panie Choma !!!!Czy Pan jeszcze musi pracować ?Prawda jest taka ,że koryto kusi !!!
Powiedzcie mi jak to jest ze szkodniki co zawsze ustępują ze stanowisk po wyborach i to nie ma znaczenia w jakiej administracji publicznej pracowali czy lokalnej czy centralnej zawsze spadają na cztery lapy. Ta patologia pozostanie do końca świata plus jeden dzień dłużej.
Nie można nikogo krytykować za to, że chce pracować, a przy tym coś zarobić. To naturalne. Skąd wiecie, że człowiek ten nie po to się zatrudnił na takim stanowisku, zapewne dobrze płatnym, by pomóc miastu spłacać dług, który obecnie na mieszkańca wynosi ok 2400 zł, i z każdej pensji odłoży większą sumę dla miasta? Trzeba wierzyć w szlachetność i dobre ludzkie serce. A może w mieście narodzi się jakaś fundacja a'la WOŚP cudownego i uwielbianego pana Jurka Owsiaka i zacznie zbierać pieniądze na potrzeby długu miasta? Ludzie winni pomagać społeczeństwu. Kilka takich zbiórek i jak to miasto odżyje i znów zagości radość na wielu twarzach.
Czy PGE da się również zrujnować? Czas pokaże.
Brawo Robercie! A zawistnych i zazdrosnych szmaciarzy gównojadów miej gdzieś.
Tak jak przedtem PO , wcześniej SLD a wcześniej PZPR .
Już wiecie dlaczego nie startował w wyborach, oddał pole Hamryszczakowi a oni dali mu stołek.
Brawo ja. Czysty język miłości i ciepła do bliźniego swego.
Adek jak widzisz przysłowia czasem tez sie zmieniaja i obecnie obowiazujace to mówi 'do czterech razy sztuka".Za piatym juz nie wychodzi
kur..a co za dziadostwo. Rozwalił Przemyśl i teraz pisiory pchają go na stołki aby okradał cały region. Nierób jeden.
Cieplutki stołeczek... na ile lat tym razem ?
Czy podobnej kariery nie zrobił Stanisław Anioł z serialu "Alternatywy 4"? I jak tu nie pisać że to czasy PRL -bis?!
Mamy wodę droga choć płynie rzeka, mamy śmieci drogie, mamy najdroższe paliwo nawet. Teraz będzie do pakietu najdroższy prąd hehe. Gdyby młodzieży bylo więcej w Przemyślu już dawno by rozwalili ten urząd w rynku i przewietrzyli wszystkim kalesony. To się w głowie nie mieści jak można tak zrujnowac piękne nasze miasto. No jesteśmy sami sobie winni wybierając takich bo im się należy
Jeden z nielicznych po prawej stronie co umie czytać,pisać oraz myśleć.
juz na pis nie GLOSUJE , jestescie tacy sami jak inni
Nie ma tu nic niespodziewanego...wszystkie dochodowe, bo opłacane z naszych podatków państwowe firmy, obsadzają protegowani pis, mierni ale wierni. Nachapią się w rok tyle, że do emerytury im starczy...Chyba że trafią zasłużenie do więzień...Może tym razem PO nie będzie dla nich łaskawa jak w 2011