Na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 trwał Piknik Rodzinny pod hasłem „Czyste powietrze to zdrowie lepsze”.

fot.Jacek Szwic
Piknik w „czwórce” jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Była to już siódma edycja imprezy organizowanej przez szkołę, Zarząd Osiedla numer 5 „Salezjańskie”, klub „Salos Przemyśl” oraz[paywall] radnych miejskich Macieja Kamińskiego i Roberta Bala. W tym roku piknik patronatem objęli: marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz oraz prezydent miasta Robert Choma.
Choć impreza odbywała się w szkole, miała charakter środowiskowy i adresowana była do wszystkich mieszkańców osiedla „Salezjańskie”. Oczywiście najwięcej frajdy mieli najmłodsi, którzy z pomalowanymi twarzami korzystali z dmuchanych zjeżdżalni, okupowali pojazdy policji, straży pożarnej i Straży Ochrony Kolei i brali udział w grach, turniejach i zawodach, w których wszyscy dostawali drobne nagrody.
Była to też okazja do zaprezentowania umiejętności uczniowskich, więc przed estradą, na której występowały zespoły, nie brakowało widzów. Amatorzy królewskiej gry brali udział w turnieju szachowym, a sportowcy w rozgrywkach sportowych.
Na stoiskach przygotowanych przez poszczególne klasy za przysłowiowe grosze można było kupić ciasta upieczone przez mamy, napój chłodzący albo drobne gadżety, a dochód przeznaczony był na potrzeby klasowe, na przykład bilety wstępu, wycieczki itp. Na zakończenie pikniku odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy organizatorami a księżmi. Wynik 1:0 dla organizatorów.

fot.Jacek Szwic
Na stoisku klasy VI c ceny wahały się od złotówki do trzech.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
PESTILENCE - PROCESS OF SUFFOCATION - TEKSTOWO.PL
OCZYSZCZAJĄCA ROLA DRZEW - DLAKLIMATU.PL