W dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego zamieszczamy artykuł podsumowujący rok rządów prezydenta Wojciecha Bakuna. Na stronie pierwszej ŻP zachęcamy państwa znamiennym tytułem: Rok prezydenta Bakuna rokiem klęski, sukcesu czy marazmu? Zapytaliśmy szefów klubów w radzie miejskiej o ich ocenę.
Opozycja, czyli PiS, Regia Civitas oraz SLD, nie zostawiają na nowym włodarzu miasta suchej nitki. Dla nich to rok marazmu, czyli klęski. Prezydentowi nie udało się namówić żadnego poważnego inwestora do zainteresowania się Przemyślem.
Przemyscy przedsiębiorcy (z nielicznymi wyjątkami) podchodzą do prezydenta z dużą rezerwą. Dlaczego? Trudno powiedzieć. Być może działa tu bariera pokoleniowa, no ale trudno winić Wojciecha Bakuna za stosunkowo młody wiek. Być może w grę wchodzi pragmatyczna kalkulacja. Po co wchodzić w relację z osobą, która może się okazać prezydentem przejściowym, technicznym. Ponadto duże przedsiębiorstwa poradzą sobie bez prezydenta, prezydent bez poprawnych relacji z dużym, średnim i małym biznesem niekoniecznie. A przecież prezydent Bakun upatrywał i – jak się wydaje – nadal upatruje ogromną nadzieję w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym jako leku na zastój inwestycyjny w mieście nad Sanem. Ale jak znaleźć prywatnego partnera? Oto jest pytanie. Tym bardziej że prezydent Bakun ma zatrzaśnięte drzwi zarówno w Warszawie, jak i w Rzeszowie. Chyba że zapisze się do PiS, to mu otworzą. Zaplecze polityczne w radzie to alians zaprzysięgłych Europejczyków (PO) z zaprzysięgłymi narodowcami (wcześniej Kukiz 15, obecnie Wspólnie dla Przemyśla).
Przemyska ulica szybko zweryfikowała obietnice przedwyborcze prezydenta, szczególnie w obszarze polityki kadrowej. Wystarczy posłuchać tak zwanych zwykłych obywateli grodu nad Sanem. Przedwyborcze obietnice prezydenta o nielansowaniu koleżanek i kolegów na stanowiska magistrackie i wokółmagistrackie szybko wzięły w łeb. Nowy prezydent już w pierwszym roku urzędowania pod tym względem wszedł w buty poprzednika. Tak á propos poprzednika, to nie kto inny, a Robert Choma jak na razie dostarczył prezydentowi jedynego pozytywnego, realnego przekazu w wymiarze gospodarczym. Obecny prezes Polskiej Grupy Energetycznej Obrót zorganizował filię contact center w Przemyślu. Znalazło w niej pracę 30 osób. Szef klubu SLD w przemyskiej radzie Janusz Zapotocki podsumował rządy prezydenta Bakuna jednym zdaniem: – Nie kopie się leżącego.
Jednak prezydent Wojciech Bakun ma nadal jeden, bardzo mocny kontrargument. To on i jego ludzie będą musieli podjąć trud ogarnięcia spłaty 150 milionów długu zaciągniętego przez poprzedników. Poradzenia sobie z kolejną podwyżką za zagospodarowanie odpadów, za którą nie prezydent odpowiada. Będzie musiał spiąć budżet pomimo szybujących cen. Przed prezydentem kolejny trudny rok. Oby udany.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Widać jak ŻP nie lubi Bakuna, uprawia propagandę jak Kurski w TVP i wychwala byłego prezydenta który tak bardzo zadłużył to miasto.
Nic sie nie zmieni.Tak jak bylo tak zostanie.Jednak polityke pijarowska oceniam na +5 . I zastosowanie taktyki [ blizej ludzi ] jest super.Ale kasa jest potrzebna.!!!!!Jestem wyborca Pana Prezydenta i to byl chyba blad.Niestety.Bo Pan Prezydent nie daje sobie poprostu rady.
Pozostawiony sam sobie wzmaga sie z przeciwnościami a pomoc jaka otrzymuje to rzucanie kłód pod nogi.Srodowisko z którego sie wywodzi to dzieciaki w krótkich majteczkach z którymi jest więcej problemów niż pożytku tym bardziej,ze puszczone samopas zachowuje się jak pies spuszczony z łańcucha.Zyczę Panu powodzenia płynacemu samotnie w małej dziurawej łódeczce po wzburzonym morzu.
A co szefowie klubów opozycyjnych mają powiedzieć? A co sami zrobili dla miasta? Niestety życie od początku kadencji p.Bakuna jest bardzo stronnicze....
Wszyscy są"dobrzy" gdy potrzebują NAS do głosowań!ale życie to nie FB,prezydent jako poseł dobrze wiedział w co sie pcha,myślałem że ma jakiś pomysł-NIESTETY
Ten rok pokazał że nawet w tak tragicznym położeniu miasta Pan Prezydent potrafi związać koniec z końcem.Czyli dna nie będziemy przebijali.A swoją drogą ile z miejskiej kasy wydaje się na naukę religii w szkołach podlegających miastu.Zorientowani mówią,ze kilka milionów przelewanych co rocznie jest na potrzeby duchownych.
Rozumiem prezydenta Bakuna że w 1 rocznicę marnych rządów Kukiz 15 a obecnie udających że ze swoim guru nie mają nic wspólnego tak jak on grajek Kukiz udaje że jego posłowanie było co najmniej rewelacyjne i rewolucyjne chce pokazać że jednak nie jest wybrany na pokaz, nie jest gospodarczym statystą , gospodarzem malowanym więc próbuje wysupłać z marnej kasy miasta a w rzeczywistości pieniędzy nas wszystkich podatników by pokazać że jest z dziećmi , młodymi ludźmi i z łaski pańskiej funduje aż 3 lodowiska w tym 1 w centrum mieściny. No cóż dobre i to , lepsze niż nic tylko i tu pytanie , dlaczego zamiast jednego krytego, porządnego lodowiska jakie np. ostatnio otwarto w małym Krośnie mogącego nieprzerwanie działać 5- 6 miesięcy w roku funduje się kolejne duże ślizgawki które przy ciepłych ostatnio zimach , właściwie klimacie bez zim mogą funkcjonować 1-1,5 miesiąca i to z przerwami. Przecież na tym zjeździe narciarskim przejechał się Choma realizując swoją wyborczą obietnicę oczywiście z kieszeni podatników , zjazd i wyciąg od początku deficytowy , nieustanne co roczne dopłaty do "interesu " z kasy mieściny , nieustanne naprawy i poprawki starego do początku wyciągu , konserwacja i opłacanie pracowników , a co w zamian 3- 4 tygodniowe zimy i to z przerwami , niemal bezśnieżne i zez mrozu.To samo dotyczy braku otwartego basenu w 60 tysięcznej jeszcze mieścinie , jak to możliwe że są baseny (ny) w Jarosławiu , Przeworsku o Rzeszowie , Mielcu , Stalowej Woli, Tarnobrzegu , Sanoku itd. nie wspomnę bo szkoda porównywać ich bazę rekreacyjno-sportową ba przemyskiej , nie stać było Chomy i obecnie Bakuna na wytyczenie nad modrym Sanem kawałka plaży , a dlaczego ?, bo jedynie przemyskiej "wadzy" z woli suwerena nie stać na zatrudnienie o okresie wakacyjnym przynajmniej jednego wymaganego ustawą ratownika. Pytam sam siebie bo pan Bakun nie czyta i nie odnosi się do wpisów , ponoć jak twierdzi ze zmęczenia intensywną pracą , kiedy w Przemyślu prawdziwa hala sportowa , nie na babingtona przy szkole , nie przedwojenna ujeżdżalnia koni wojskowych , przez całe lata poprawiana i naprawiana duża sala na Mickiewicza a prawdziwa "HALA SPORTOWA WIDOWISKOWA" taka z prawdziwymi trybunami a nie lipa , fikcja z dostawianymi krzesełkami co pamiętam od prawie 60 lat. A jak wygląda zaplecze tej niby hali wykazał na zdjęciach Kowalski , i co z tego wynika panie radny Kowalski? Nic , po prostu udawanie świętego oburzenia i nic 0 . Dla odświeżenia umysłów informuję , w chwili obecnej w Mielcu mieście podobnej wielkości powstaje nowa w miejsce starej wyburzonej Hala Sportowa oczywiście widowiskowo treningowa wraz z zapleczem socjalnym i odnowy biologiczne ale w kwocie za k. 150 milionów złotych , mówi wam to coś? Czyli Mielec może , wszystkie miasta i miasteczka regionu coś mogą jedynie w Przemyślu od lat nigdy , nikt, nic nie może. I przy okazji kiedy reaktywacja w Polonii sekcji koszykówki , przynajmniej na poziomie juniorów , kadetów , przecież niemal 2 metrowego wzrostu prezydent był podobno czołowym koszykarzem tej jakże zasłużonej od zawsze sekcji nie tylko w Polonii ale w Czuwaju i w Polnej , a derby Przemyśla Polonia -Czuwaj w latach 60 - 70 były zawsze wydarzeniem roku co wspominam z łezką i to prawdziwa w oku, myślę że pamięta jeszcze wielu , tych 60, czasem 55+. Może przewodniczący komisji sportu na razie z nazwy Kowalski rozpyta ojca , dziadka czy starszego sąsiada o tych wielkich czasach i jako wielki kibic Polonii coś w tej mierze spróbuje ruszyć , bo zrobić to dla mnie po latach rządów Chomy to raczej abstrakcja , fikcja, sen. A może wielki działacz radny Kamiński którego ojciec był tak usportowiony w szczypiorniaku przestanie tylko myśleć o osiedlu salezjańskim, a może radny Dryniak coś spróbuje od siebie bo w poprzedniej radzie jako przewodniczący komisji sportu zdziałał nie wiele ,bardzo niewiele. Naprawdę wymienieni radni , dla mnie chłopaki nic nie wysiedzicie na dupach w komisjach czy sesjach , czasem od picu spotkania z kilkoma wyborcami , tym ględzeniem na sesjach nic nie zmienicie , to zwykła fikcja , pozorowanie działań ,to samo dotyczy Bakuna , forsa czy mamona nie spadnie z nieba , unijna manna się skończyła , rządowa również bo prezio -Jaruś i Wielki Marszałek Koronny - Marek Tadeusz ten od lotnictwa również obrażony na wyniki ubiegłorocznych wyborów nie pozwolą na zasypanie Przemyśla pieniędzmi ,to widać przecież Marszałek obecnie poseł nadal obrażony zwrócił swój sokoli wzrok ku Bieszczadom , Krosno, Sanok itd. przecież miasta te otrzymały ogromne dotacje rządowe np. ostatnio Sanok ponad 260 milionów w tym wiele na sport (piękny park wodny , baseny itd.) , Krosno ostatnio kryty całoroczne niemal lodowisko itd. To tylko przykłady , ale jakże ważne i istotne dla wizerunku Przemyśla i nie dla mnie . Ja emeryt jestem dawno poza sportem i rekreacją , cieszę się że mogę spacerować nad Sanem ale dla młodych którzy cudem ostali się w przemyskim grajdole i nie mają w tej sportowej pustyni głównie w soboty czy niedziele sensownego robić, zostają im tylko laptopy i ogłupiająca telewizja narodowa. Nie piszę celowo o poważnych inwestycjach , gospodarce miejskiej , nauce na poziomie wyższym , rewitalizacji kamienic i domów itd. bo to nie ma sensu , jest to pisanie dziada do obrazu , piszę o tym jako "przemyski obserwator" dawniej " przem" od lat , odzew 0 , tym samym Przemyśl i jego rozwój 0. Są to moje jak zwykle w największym skrócie przemyślenia , zawsze jednak w treści i sercu leży mi Przemyśl, ale zawsze warto drążyć skałę , może czasem coś przeczyta , Bakun, może Kowalski może Kamiński a może Dryniak ale to ściętej głowy. na koniec pytam , gdzie audyt po poprzednich rządach , wielu z kim rozmawiam pyta co z audytem otwarcia po roku nowych rządów , dlaczego sprawa ucichła. A może było przez poprzednie 16 lat tak dobrze że bilans otwarcia był zbędny , niepotrzebny. Na koniec do wielbicieli moich wpisów - "fanów" , stała mantra , jaki pan taki kram , jacy wyborcy taka władza". To prawdziwa życiowa mądrość. Przypominam stałym „fanom” że czytanie głupich moich wpisów nie jest obowiązkowe, dobrowolne, krytyka jak zwykle w demokracji Jarka dozwolona.
Były już prezydent wiedział że nie podoła i nawet nie startował w wyborach, uciekł jak zobaczył do czego doprowadziła jego polityka i tu nawet kolesie z Rzeszowa nie byli w stanie pomóc aby oddłużyć miasto. Zresztą wczesna wiosną wyjdą wszystkie nieprawidłowości z poprzednich rządów(miny radnych Regii-czekam), bo akurat odbywa się że tak powiem AUDYT państwowy i za darmo(więc obecny prezydent nie kłamał mówiąc o audycie i zrobi się samo i za DARMO..
Ba , nawet w Sieniawie jest nowy basen .
W przeciągu 10 lat z Przemyśla uciekło 15 tyś ludzi i nic nie wskazuje na to aby to się zmieniło . Każdy kto kończy szkołę ucieka z Przemyśla i już nie wraca a pamiętam jak w latach jeszcze 70 tych prognozowano ,że Przemyśl będzie 100 000 tyś miastem .
Ucieknie jeszcze więcej, jeżeli nie będzie inwestorów i nie powstaną nowe firmy. Ludzie idą tam, gdzie jest praca.
Najlepiej to sprawdzić [url=www.google.pl]tutaj[/url]
Najlepiej to sprawdzić <a href="www.google.pl">tutaj</a>
Panie prezydencie Bakun ten artykuł dedykuje panu . Poznaliśmy szkółki piłkarskie z województwa podkarpackiego odznaczone Certyfikatem PZPN.58 szkółek piłkarskich z województwa podkarpackiego otrzymało Certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. Poniżej przedstawiamy pełną listę wyróżnionych podmiotów z regionu.Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek. W województwie podkarpackim przyznano 5 certyfikatów złotych, 16 srebrnych oraz 37 brązowych.W zwiazku z powyzszym mam pytanie co dzieje sie ze szkoleniem dzieci i młodziezy w Przemyslu ? miastem z duzymi tradycjami pilkarskimi.
Widać jak ŻP nie lubi Bakuna, uprawia propagandę jak Kurski w TVP i wychwala byłego prezydenta który tak bardzo zadłużył to miasto.
Nic sie nie zmieni.Tak jak bylo tak zostanie.Jednak polityke pijarowska oceniam na +5 . I zastosowanie taktyki [ blizej ludzi ] jest super.Ale kasa jest potrzebna.!!!!!Jestem wyborca Pana Prezydenta i to byl chyba blad.Niestety.Bo Pan Prezydent nie daje sobie poprostu rady.
Pozostawiony sam sobie wzmaga sie z przeciwnościami a pomoc jaka otrzymuje to rzucanie kłód pod nogi.Srodowisko z którego sie wywodzi to dzieciaki w krótkich majteczkach z którymi jest więcej problemów niż pożytku tym bardziej,ze puszczone samopas zachowuje się jak pies spuszczony z łańcucha.Zyczę Panu powodzenia płynacemu samotnie w małej dziurawej łódeczce po wzburzonym morzu.