Mowa o panu Wacławie Szozdzie, który zebrał rekordowy plon rzepaku ozimego z hektara. Plon z odmiany LG Baracuda wyniósł aż 6,421 t/ha.
5 sierpnia, pod nadzorem kancelarii rekordów, w podkarpackich Maćkowicach został ustanowiony nowy rekord Polski w klasie największy plon rzepaku ozimego z hektara.
– LG Baracuda to odmiana najnowszej[paywall] generacji rzepaku hodowli Limagrain, odporna na specyficzne rasy kiły kapusty oraz wirusa żółtaczki rzepy (TuYV) – informuje Mirosław Koczyński, specjalista współpracujący z gospodarstwem aktualnego rekordzisty.
– Odmiana ta charakteryzuje się bardzo dobrymi plonami o wysokim zaolejeniu. Wybitną zdrowotność i wydajność uzyskuje dzięki dodatkowej odporności na suchą zgniliznę kapustnych. Zachowuje wysoką zimotrwałość oraz odporność na wylęganie dzięki wzorowemu pokrojowi roślin – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze