Reklama

Rowerzystom patronował Jan Paweł II [ZDJĘCIA]

Całe rodziny, także te z małymi dziećmi, wybrały się 15 maja na 14-kilometrowy rowerowy rajd im. św. Jana Pawła II, inaugurując w ten sposób sezon wypraw na dwóch kółkach.

Wspólne, rowerowe wyprawy w gminie Wielkie Oczy to już tradycja. O ostatniej pisaliśmy na początku września ub.r.

Miłośników spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach wśród mieszkańców nie brakuje, więc i tym razem frekwencja dopisała. Na starcie rajdu stawiło się 80 osób.

Wyprawa rozpoczęła się od[paywall] wspólnej modlitwy w sanktuarium w Wielkich Oczach, a patronował jej św. Jan Paweł II. Pogoda sprzyjała cyklistom, a urokliwe zakątki mijane na trasie cieszyły oczy.


Rowerzyści szlakiem Green Velo przejechali z Wielkich Oczu do Żmijowisk, a potem do Wólki Żmijowskiej i kapliczki przy pięciu sosnach, gdzie tradycyjnie odbyła się majówka. Na tym odcinku przejazdu znalazły się takie atrakcje, jak synagoga w Wielkich Oczach, cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej w Żmijowiskach oraz Narodzenia NMP w Wólce Żmijowskiej.

Potem cyklistów czekała droga powrotna do Wielkich Oczu, wiodąca leśnymi traktami. Na mecie w „turówce” odbył się wspólny grill, a w nagrodę za wysiłek każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy rowerowy brelok – potwierdzenie ukończenia trasy.

Przejazd zabezpieczali strażacy OSP, których zadaniem było też m.in. wsparcie na trasie najmłodszych uczestników. W razie zmęczenia maluchów oferowali przejazd strażackim samochodem do mety.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama