Całe rodziny, także te z małymi dziećmi, wybrały się 15 maja na 14-kilometrowy rowerowy rajd im. św. Jana Pawła II, inaugurując w ten sposób sezon wypraw na dwóch kółkach.
Wspólne, rowerowe wyprawy w gminie Wielkie Oczy to już tradycja. O ostatniej pisaliśmy na początku września ub.r.
Miłośników spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach wśród mieszkańców nie brakuje, więc i tym razem frekwencja dopisała. Na starcie rajdu stawiło się 80 osób.
Wyprawa rozpoczęła się od[paywall] wspólnej modlitwy w sanktuarium w Wielkich Oczach, a patronował jej św. Jan Paweł II. Pogoda sprzyjała cyklistom, a urokliwe zakątki mijane na trasie cieszyły oczy.
Rowerzyści szlakiem Green Velo przejechali z Wielkich Oczu do Żmijowisk, a potem do Wólki Żmijowskiej i kapliczki przy pięciu sosnach, gdzie tradycyjnie odbyła się majówka. Na tym odcinku przejazdu znalazły się takie atrakcje, jak synagoga w Wielkich Oczach, cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej w Żmijowiskach oraz Narodzenia NMP w Wólce Żmijowskiej.
Potem cyklistów czekała droga powrotna do Wielkich Oczu, wiodąca leśnymi traktami. Na mecie w „turówce” odbył się wspólny grill, a w nagrodę za wysiłek każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy rowerowy brelok – potwierdzenie ukończenia trasy.
Przejazd zabezpieczali strażacy OSP, których zadaniem było też m.in. wsparcie na trasie najmłodszych uczestników. W razie zmęczenia maluchów oferowali przejazd strażackim samochodem do mety.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze