Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Róża Wiatrów” z Przemyśla rozpoczyna trzeci sezon działalności. Wkracza w niego z prestiżowym certyfikatem Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA.
– Z każdym rokiem staramy się wzbogacać ofertę zajęć edukacyjnych i żeglarskich dla młodych oraz dorosłych pasjonatów tej dyscypliny sportu. W nadchodzącym sezonie, oprócz cyklicznych spotkań, w ramach I Przemyskiej Sekcji Żeglarskiej dla Dzieci i Młodzieży, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Saiha” Karate Kyokushinkai IFK z Przemyśla, organizujemy letni obóz wypoczynkowy w ośrodku „Jawor” Solina, podczas którego dzieci będą się uczyć karate i żeglarstwa – powiedziała prezes stowarzyszenia Agnieszka Kowaliw[paywall].
Dotychczasowa działalność stowarzyszenia została doceniona w świecie żeglarskim. „Róża Wiatrów” od tego roku jest certyfikowaną szkołą Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA, która prowadzi szkolenia i wydaje międzynarodowe uprawnienia żeglarskie dla najmłodszych (od 7. roku życia) i dorosłych żeglarzy. Warto dodać, że na Podkarpaciu nie ma żadnej organizacji żeglarskiej, która byłaby obecnie członkiem tej organizacji.
Owocem współpracy przemyskiego stowarzyszenia z Yacht Clubem Polskim w zakresie przygotowania i prowadzenia rejsów stażowych dla młodzieży oraz kursów na wyższe stopnie żeglarskie, jest przyjęcie w poczet członków tej organizacji jachtowych i motorowodnych sterników morskich A. Kowaliw i Jacka Podwyszyńskiego. – Yacht Club Polski to jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych organizacji żeglarskich w Polsce, której początki sięgają 1924 roku. e – wyjaśnił J. Podwyszyński.
Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w szkoleniach żeglarskich, rejsach morskich oraz zajęciach z edukacji żeglarskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super, przynajmniej wreszcie w Przemyślu ktoś robi prawdziwe żeglarstwo dla dzieci i młodzieży, tak trzymać!!!
Wreszcie jest ktoś kto ma pomysł na coś innego niż tylko kopanie piłki - mamy w Przemyślu sławnego na całym świecie kpt. Jaskułę, który mówił i pisał o tym że niby pełno żeglarzy w Przemyślu, ale nie ma chętnych pływać po Bałtyku - Naszym Bałtyku, mieliśmy i jacht "Dar Przemyśla" - jak widać są osoby które propagują żeglarstwo w śród dzieci i młodzieży, także to morskie - BRAWO!!!
O M G
Super, przynajmniej wreszcie w Przemyślu ktoś robi prawdziwe żeglarstwo dla dzieci i młodzieży, tak trzymać!!!
Wreszcie jest ktoś kto ma pomysł na coś innego niż tylko kopanie piłki - mamy w Przemyślu sławnego na całym świecie kpt. Jaskułę, który mówił i pisał o tym że niby pełno żeglarzy w Przemyślu, ale nie ma chętnych pływać po Bałtyku - Naszym Bałtyku, mieliśmy i jacht "Dar Przemyśla" - jak widać są osoby które propagują żeglarstwo w śród dzieci i młodzieży, także to morskie - BRAWO!!!