Reklama

„Róża Wiatrów” z międzynarodowym certyfikatem

Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Róża Wiatrów” z Przemyśla rozpoczyna trzeci sezon działalności. Wkracza w niego z prestiżowym certyfikatem Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA.

– Z każdym rokiem staramy się wzbogacać ofertę zajęć edukacyjnych i żeglarskich dla młodych oraz dorosłych pasjonatów tej dyscypliny sportu. W nadchodzącym sezonie, oprócz cyklicznych spotkań, w ramach I Przemyskiej Sekcji Żeglarskiej dla Dzieci i Młodzieży, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Saiha” Karate Kyokushinkai IFK z Przemyśla, organizujemy letni obóz wypoczynkowy w ośrodku „Jawor” Solina, podczas którego dzieci będą się uczyć karate i żeglarstwa – powiedziała prezes stowarzyszenia Agnieszka Kowaliw[paywall].
Dotychczasowa działalność stowarzyszenia została doceniona w świecie żeglarskim. „Róża Wiatrów” od tego roku jest certyfikowaną szkołą Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA, która prowadzi szkolenia i wydaje międzynarodowe uprawnienia żeglarskie dla najmłodszych (od 7. roku życia) i dorosłych żeglarzy. Warto dodać, że na Podkarpaciu nie ma żadnej organizacji żeglarskiej, która byłaby obecnie członkiem tej organizacji.
Owocem współpracy przemyskiego stowarzyszenia z Yacht Clubem Polskim w zakresie przygotowania i prowadzenia rejsów stażowych dla młodzieży oraz kursów na wyższe stopnie żeglarskie, jest przyjęcie w poczet członków tej organizacji jachtowych i motorowodnych sterników morskich A. Kowaliw i Jacka Podwyszyńskiego. – Yacht Club Polski to jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych organizacji żeglarskich w Polsce, której początki sięgają 1924 roku. e – wyjaśnił J. Podwyszyński.
Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w szkoleniach żeglarskich, rejsach morskich oraz zajęciach z edukacji żeglarskiej.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Annov - niezalogowany 2016-04-02 16:29:13

    O M G

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    żeglarz - niezalogowany 2016-04-12 13:03:54

    Super, przynajmniej wreszcie w Przemyślu ktoś robi prawdziwe żeglarstwo dla dzieci i młodzieży, tak trzymać!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wdzięczny - niezalogowany 2016-06-02 13:00:32

    Wreszcie jest ktoś kto ma pomysł na coś innego niż tylko kopanie piłki - mamy w Przemyślu sławnego na całym świecie kpt. Jaskułę, który mówił i pisał o tym że niby pełno żeglarzy w Przemyślu, ale nie ma chętnych pływać po Bałtyku - Naszym Bałtyku, mieliśmy i jacht "Dar Przemyśla"   - jak widać są osoby które propagują żeglarstwo w śród dzieci i młodzieży, także to morskie - BRAWO!!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama