Ponad 80 wykonawców uczestniczyło w Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Polskim Domu Katolickim w Żurawicy. Dzieci ze szkół w Lesznie, Stubnie, Żurawicy, Orłach, Wyszatycach, Bolestraszycach, Nehrybce i Przemyślu (nr 4 i 14) wykonywały tradycyjne kolędy i pastorałki.

Międzynarodowy akcent przeglądu wniosły zespoły zza wschodniej granicy. Młodzieżowy zespół ze Szkoły Polskiej nr 3 w Mościskach wraz z kapelą, przygotowany przez dyrektor Teresę Teterycz, zaprezentował wiązankę kolęd i pastorałek, które spotkały się z dużym aplauzem publiczności. Podobne reakcje wzbudził występ grupy działającej przy polskiej parafii w Radochońcach, która – oprócz śpiewu – zaprezentowała elementy tradycyjnych obrzędów kolędniczych.
Wydarzenie zorganizowała dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolestraszycach Renata Haśkiewicz-Kudła wraz z gronem pedagogów. – Przedsięwzięcie to mogło zaistnieć w tak wspaniałej formie dzięki wsparciu starosty przemyskiego Jana Pączka, dziekana dekanatu Żurawica ks. Mariana Hofmana, wójta gminy Żurawica Krzysztofa Składowskiego oraz Stowarzyszenia Kobiet z Bolestraszyc – powiedziała R. Haśkiewicz-Kudła.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze