Reklama

Rozbrzmiewały kolędy i pastorałki

22/01/2017 11:00

Ponad 80 wykonawców uczestniczyło w Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Polskim Domu Katolickim w Żurawicy. Dzieci ze szkół w Lesznie, Stubnie, Żurawicy, Orłach, Wyszatycach, Bolestraszycach, Nehrybce i Przemyślu (nr 4 i 14) wykonywały tradycyjne kolędy i pastorałki.


fot.archiwum organizatora

Międzynarodowy akcent przeglądu wniosły zespoły zza wschodniej granicy. Młodzieżowy zespół ze Szkoły Polskiej nr 3 w Mościskach wraz z kapelą, przygotowany przez dyrektor Teresę Teterycz, zaprezentował wiązankę kolęd i pastorałek, które spotkały się z dużym aplauzem publiczności. Podobne reakcje wzbudził występ grupy działającej przy polskiej parafii w Radochońcach, która – oprócz śpiewu – zaprezentowała elementy tradycyjnych obrzędów kolędniczych.

Wydarzenie zorganizowała dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolestraszycach Renata Haśkiewicz-Kudła wraz z gronem pedagogów. – Przedsięwzięcie to mogło zaistnieć w tak wspaniałej formie dzięki wsparciu starosty przemyskiego Jana Pączka, dziekana dekanatu Żurawica ks. Mariana Hofmana, wójta gminy Żurawica Krzysztofa Składowskiego oraz Stowarzyszenia Kobiet z Bolestraszyc – powiedziała R. Haśkiewicz-Kudła.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama