Reklama

Rozczarowanie w Lubaczowie, Wiązownica znowu „w plecy”

Po dobrym, mądrze rozegranym i zwycięskim spotkaniu w Skawinie na inaugurację sezonu kibice III-ligowej Pogoni-Sokoła liczyli, że ich zespół pójdzie za ciosem i w pierwszym domowym wiosennym pojedynku zapisze na swoje konto kolejny komplet punktów.

To byłoby znakomite otwarcie, które znacznie oddaliłoby ekipę Łukasza Surmy od strefy spadkowej. Tymczasem na stadionie przy ul. Wyszyńskiego nic nie było na swoim miejscu. Diametralnie przemeblowany beniaminek tak naprawdę miał niewiele do powiedzenia w starciu ze Starem Starachowice i poniósł zasłużoną porażkę, rozczarowującą licznie zgromadzonych kibiców. To prawda, że temu zespołowi trzeba dać jeszcze trochę czasu na zgranie, ale nie za wiele, bo liga goni… Takie pojedynki, jak ten z ekipą Przemysława Cecherza, na własnym boisku lubaczowianie muszą wygrywać, aby nie martwić się o zachowanie ligowej bytu do końca sezonu. Kultowy i często przypominany polski serial kryminalny „07 zgłoś się” można nieco strawestować i w stosunku do ekipy KS Wiązownica napisać „09 zgłoś się”… Fakt, to był niezwykle trudny początek wiosny dla zespołu Szymona Szydełki, bo wyjazdowe starcia z aspirantami do awansu, czyli Podhalem Nowy Targ i Siarką Tarnobrzeg do przyjemności nie należą. W dwóch meczach wiązowniczanie stracili aż 9 bramek. Problem w tym, że kolejne starcia wcale łatwiejsze nie będą, bo każdy walczy o coś… Oby jednak na koniec sezonu można będzie rzec, iż były to złe miłego początki.

 

Reklama

Pogoń-Sokół Lubaczów – Star Starachowice 1:3 (1:2)

  • Bramki: 0:1 Jagiełło 18. min, 0:2 Kawecki 19. min, 1:2 Rusjan 30. min (karny), 1:3 Stanisławski 47. min.
  • Pogoń-Sokół: Siryk – Więckowski, Oleksy (88. Gul), Kluiters, Mruk – Ausfeld (73. Bielenda), Rusjan (73. Żołądź), Imiela, Rosljakow (62. Majda) – Felicia, Jezierski (62. Popiela).
  • Star: Miazek – Adamiak, Jagiełło, Stefański, Boniecki – Hirniak (38. Duda), Puton (63. Michasiewicz), Szynka, Kawecki (80. Ambrozik) – Wcisło (38. Lipka), Stanisławski.
  • Sędziował: Łukasz Mucha (Lublin). Żółte kartki: Więckowski oraz Lipka. Widzów: 800.

 

Siarka Tarnobrzeg – KS Wiązownica 5:0 (4:0)

  • Bramki: 1:0 Jodłowski 6. min, 2:0 Prusiński 18. min, 3:0 D. Lisowski 21. min, 4:0 François 42. min (karny), 5:0 Kumorek 51. min.
  • Siarka: Cymerys – Czajkowski (68. Płaneta), Bracik, Kumorek, Biś – D. Lisowski (46. P. Lisowski), Jodłowski, Kaliniec (75. Słowik) – François, Prusiński (46. Ogorzały), Iwao.
  • Wiązownica: Osobiński – Maj, Kapuściński (53. Hrabowskyj), Baranjuk (46. Łazor), Jopek (72. Omuru) – M. Kasia, Janiczak, Kordas (39. Mazur), Jaroch – Hatala, Zieliński (39. Buńko).
  • Sędziował: Konrad Łukiewicz (Rzeszów). Żółte kartki: François, Biś, Czajkowski oraz Jopek i Hrabowskyj. Widzów: 600.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/03/2025 08:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama