Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej odwiedzają miasta regionu. Byli lub będą w Przemyślu, Jarosławiu, Lubaczowie i Przeworsku. Rozdają egzemplarze Konstytucji RP. – Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona ludzi. Zachęcić ich, by przejrzeli Konstytucję i zobaczyli, czy rzeczywiście jest taka zła, jak niektóre grupy twierdzą – wyjaśniają cel akcji.
Do ludzi ma trafić pół miliona egzemplarzy z ustawą zasadniczą. Na Podkarpacie trafi 10 tysięcy. Liczą, że mieszkańcy odświeżą sobie zapisy Konstytucji i zastanowią nad jej przestrzeganiem i ewentualnością zmian.
– Jesteśmy w czasie, gdy prezydent RP proponuje zmiany w Konstytucji i referendum. Tylko nie podaje, co chciałby zmieniać. Jakie są cele i założenia zmian. Czy chce[paywall] ustanowić i zapisać w niej rząd królewski czy prezydencki, ewentualnie mocno kanclerski. Gdyby były choć takie wskazania, mielibyśmy o czym rozmawiać – mówił Wiesław Busz, przewodniczący zarządu wojewódzkiej SLD w Rzeszowie na piątkowym spotkaniu z mieszkańcami Jarosławia i dziennikarzami. Przypominał, że Konstytucja obchodzi dwudziestolecie istnienia, a SLD uczestniczyło w jej tworzeniu. – Stoi na straży ładu i porządku prawnego w państwie i sprawdziła się. Uważamy, że nie należy nic przy niej kombinować – mówił W. Busz, zaznaczając, że czas wyprzedził niektóre zapisy, ale uaktualnienie należy przeprowadzić w zgodzie z prawem. – Nie w taki sposób, jak proponuje prezydent RP. Tak się nie da przeprowadzić konsultacji. Jeśli zaglądniemy głębiej, to rządząca ekipa PiS dokonała już tak dużo złamania przepisów Konstytucji, że może wygodniej im ustanowić coś nowego, by o tym zapomnieć. Stoimy na stanowisku, że najpierw trzeba przestrzegać prawa obowiązującego, a jeśli jest konieczność zmiany, to w stosownym czasie i zgodnie z zapisami – mówił szef podkarpackiej SLD.
Mieszkańcy różnie podchodzili do akcji. – Jesteśmy w trudnym środowisku. Jedni biorą chętnie egzemplarz Konstytucji, inni rezygnują, zapewniając, że już mają, ale słyszymy też, że jej nie chcą, bo są z PiS. Niedobre i przykre doświadczenie. Konstytucja nie jest partyjna. Jest nasza i powinniśmy ją szanować i jej przestrzegać – uważa W. Busz. Przedstawiciele sojuszu odnieśli się też do planowanego terminu referendum i wyborów samorządowych w dniu święta narodowego. – Termin jest fatalny, bo jest to święto państwowe o bardziej prawicowym zabarwieniu. Wcześniej należy określić, o czym się wypowiadamy. Liczymy na rozsądek – apelowali.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.....""'Rozdają egzemplarze Konstytucji RP...."" wydrukowane i sfinansowane za krwawicę podatnika-podatki . Lansują się SLD-owskie nieroby zwiedzając i podróżując za friko Polskę. W czasach PZPR ,których są spadkobiercami takie marnotrawstwo pieniędzy byłoby nie do pomyślenia a jak już to karane i surowo
do Jola - a może coś konkretniej napiszesz w temacie ? a może brak wiedzy w głowinie?
Bronią czerwonej książeczki podarowanej narodowi przez towarzysza Aleksandra.
....""'Rozdają egzemplarze Konstytucji RP...."" wydrukowane i sfinansowane za krwawicę podatnika-podatki . Lansują się SLD-owskie nieroby zwiedzając i podróżując za friko Polskę. W czasach PZPR ,których są spadkobiercami takie marnotrawstwo pieniędzy byłoby nie do pomyślenia a jak już to karane i surowo
XX nie wydurniaj się.
do Jola - a może coś konkretniej napiszesz w temacie ? a może brak wiedzy w głowinie?