Reklama

Rozdawali książki za darmo

27/07/2015 18:56

Z „booktrucka”, czyli samochodu z książkami, każdy mógł wziąć jedną publikację dla siebie. Zainteresowanie było spore.

Przemyśl był kolejnym miastem na trasie akcji „Rusz książką”. Jej pomysłodawcami są: wykładowca akademicki Wojciech Grabowski z Katowic i studentka z Krakowa Paulina Pikiewicz, których połączyła miłość do książek. – Staramy się promować czytelnictwo. Chcemy przekonywać, że książki, które mamy w kanonie lektur to niejedyne, po które warto sięgać – mówi pani Paulina. – Ludzie bardzo mało czytają i stwierdziliśmy, że coś trzeba z tym zrobić – dodaje pan Wojciech.

„Booktruck” to[paywall] osobowy citroen, którego bagażnik wypełniony jest książkami. Przy samochodzie siedzi kukła „Zaczytanego”, który ani na moment nie przestaje czytać. – On też ma mobilizować do sięgania po książki – mówi P. Pikiewicz.

Reklama

Jak przyznają, inicjatywa powstała dość spontanicznie, a odbiór jest bardzo życzliwy. – Podobnie było w Przemyślu. Dzięki temu nadal to robimy. Widzimy, że ludzie się interesują – opowiadają. – Bardzo dobry pomysł, świetna akcja – mówili przemyślanie, którzy przeszukiwali zbiory „booktrucka”.

Książki otrzymują od bibliotek oraz od ludzi, którzy chcą podzielić się swoimi zbiorami.

Odwiedzili już Kraków, Będzin, Bytom i Przemyśl. Z naszym miastem rodzinnie związany jest Wojciech Grabowski. – Stąd pochodzą moi rodzice i jako dziecko przyjeżdżałem do Przemyśla do dziadków. Nadal chętnie i z sentymentem tutaj wracam – mówi. Grodowi nad Sanem poświęcił także zbiór opowiadań Człowiek – motocykl.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości