Reklama

Rozenek (SLD) podczas spotkania z emerytami służb mundurowych: Nie załapałem się na zbrodniarza!

27/08/2017 19:45

17 sierpnia br. pełnomocnik Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP Andrzej Rozenek, prezydent FSSM RP Zdzisław Czarnecki oraz podkarpaccy działacze SLD, PO i PSL spotkali się w hotelu Accademia z emerytami służb mundurowych celem przedstawienia założeń obywatelskiego projektu ustawy zmieniającej ustawę „represyjną”.

Wypowiedzi A. Rozenka przesycone były antypisowską retoryką. Zanim przedstawił działania Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, obwinił ekipę rządzącą o przyczynienie się do śmierci kilkunastu osób.

– Mamy już 12 przypadków zgonów w wyniku tej podłej, bestialskiej ustawy, która odbiera wam emerytury, 4 przypadki to samobójstwa, pozostałe – zawały serca, wylewy krwi do mózgu. Federacja prowadzi „Białą księgę”, dokumentuje te śmierci, aby dla potomnych została[paywall] wiedza, jak ta władza obeszła się z wami – stwierdził. – A rozpowszechnia ona kłamstwa, że mieliście po 20 tysięcy emerytury, że byliście zbrodniarzami, że służyliście jakiemuś państwu totalitarnemu. Nie ma we mnie zgody na takie przedstawianie historii. (…) Kiedy gen. Jaruzelski wprowadzał stan wojenny, miałem 12 lat, więc nie załapałem się na zbrodniarza i funkcjonariusza państwa totalitarnego. Gdybym urodził się parę lat wcześniej, pewnie bym służył tej Polsce, jak wy służyliście, bo innej Polski nie było – uzasadniał swoje stanowisko.

– Ta ustawa to nie jest ustawa, lecz coś potwornego, jest absolutnie niezgodna z jakimikolwiek podstawami prawa. Każdy myślący człowiek wie, że dzisiaj to, co dotyka waszego środowiska, jutro może dotknąć każdego innego. (…) Ta władza, opętana nienawiścią, prowadzona przez małego człowieka, nie spocznie, dopóki nie skłóci kompletnie Polaków – stwierdził pełnomocnik komitetu.

W tym miejscu Rozenek obarczył prezesa PiS winą za katastrofę smoleńską, a następnie nazwał działaczy PiS ludźmi bez zasad, skur…lami, zanegował bohaterstwo żołnierzy wyklętych, mówił o propagandzie lejącej się codziennie z państwowych mediów, czarnym pijarze, próbie zawładnięcia historią, wykreślenia całego rozdziału PRL z dziejów Polski, wprowadzenia w to miejsce państwa totalitarnego.

– Nie robiliście niczego złego, przyklejono wam łatkę – zwrócił się do zebranych – bo każdy totalitaryzm (w tym kontekście IV Rzeczypospolita – przyp. AB) musi mieć swojego wroga. Wiem, że niektórzy z was głosowali na PiS. Nie wolno drugi raz pozwolić, by ci ludzie doszli do władzy. Musicie wyciągnąć wnioski z tej bolesnej lekcji i nigdy więcej nie głosować na skur...li, którzy wam to zrobili – apelował do emerytów Andrzej Rozenek. 

Reklama

fot.Aleksandra Białoń

Meritum sprawy

Porzuciwszy wątek wyborów, A. Rozenek przeszedł do meritum sprawy, czyli do kwestii projektu. Zebrani dowiedzieli się, że projekt ustawy opracowywały dobre warszawskie kancelarie prawnicze, a w skład powołanego komitetu wchodzą, oprócz Andrzeja Rozenka, m.in. takie osoby, jak: Andrzej Milczanowski (były minister spraw wewnętrznych), gen. Adam Rapacki (były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji), Marek Dukaczewski (były szef WSI), gen. Mirosław Gawor (były szef BOR). Komitet zebrał już 2 tys. podpisów potrzebnych do jego zarejestrowania. W połowie września, po zakończonej przerwie urlopowej w sejmie, do marszałka ma wpłynąć „Zawiadomienie o utworzeniu Komitetu”. Następnie projekt ustawy wraz z załączonym wykazem 100 tys. podpisów obywateli – w przeciągu 3 miesięcy od daty wydania przez marszałka sejmu postanowienia o przyjęciu zawiadomienia.

– Od dnia rejestracji mamy trzy miesiące na to, żeby zebrać ustawową liczbę podpisów pod tym projektem, czyli 100 tysięcy. Ale wiemy, że pisowcy będą robić wszystko, żeby nam to utrącić, więc każdy podpis będą badać z lupą. W związku z tym musimy mieć tak naprawdę 200 tysięcy podpisów, aby zyskać pewność, że nam tego nie odrzucą. A stać nas, żeby zebrać 300 tysięcy, co będzie świadczyć o tym, iż to jest istotna kwestia społeczna, że nie dotyczy ona garstki ludzi. Przy okazji, zbierając podpisy, należy rozpocząć proces edukacji i odkłamywania czarnego pijaru – mówił A. Rozenek. Z pojęć „przyklejonych” do środowiska wymienił m.in. przywileje.

– Jeżeli ktoś mówi, że wam się odbiera jakieś przywileje, to bredzi. Nie ma mowy o żadnych przywilejach. To jest umowa społeczna, prawa nabyte – stwierdził. Reasumując, środowisko emerytów i rencistów mundurowych, zdaniem A. Rozenka, nader często oceniane jest niewłaściwie. – Stoi za tym kaczystowska, perfidna propaganda – uważa A. Rozenek.


K2
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    młode pokolenie - niezalogowany 2017-08-27 20:18:32

    Nie da się przeżyć  jak zwykli emeryci za 1500zł emerytury?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hjkmg - niezalogowany 2017-08-27 21:35:13

    A ile przez was ludzi się powiesiło czy dostało zawał a ilu ludziom dlaiście bilet w jedą stroną .Ile rodzin zgnoiliście drodzy SBecy i WSIowcy . Każdy kto choć w tych zbrodniczych instytucjach pracował  jeden dzień ten jest zbrodniarzem i bandytą . Wiedział czym ta maif się zajmuje i co robi i ,że nie są to żande służby tylko mafia  .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Marco Polo - niezalogowany 2017-08-27 21:37:55

    Jakoś źle nie wyglądają ci przyszli samobójcy , zawałowcy .Sam kwiat .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama