17 sierpnia br. pełnomocnik Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP Andrzej Rozenek, prezydent FSSM RP Zdzisław Czarnecki oraz podkarpaccy działacze SLD, PO i PSL spotkali się w hotelu Accademia z emerytami służb mundurowych celem przedstawienia założeń obywatelskiego projektu ustawy zmieniającej ustawę „represyjną”.
Wypowiedzi A. Rozenka przesycone były antypisowską retoryką. Zanim przedstawił działania Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, obwinił ekipę rządzącą o przyczynienie się do śmierci kilkunastu osób.
– Mamy już 12 przypadków zgonów w wyniku tej podłej, bestialskiej ustawy, która odbiera wam emerytury, 4 przypadki to samobójstwa, pozostałe – zawały serca, wylewy krwi do mózgu. Federacja prowadzi „Białą księgę”, dokumentuje te śmierci, aby dla potomnych została[paywall] wiedza, jak ta władza obeszła się z wami – stwierdził. – A rozpowszechnia ona kłamstwa, że mieliście po 20 tysięcy emerytury, że byliście zbrodniarzami, że służyliście jakiemuś państwu totalitarnemu. Nie ma we mnie zgody na takie przedstawianie historii. (…) Kiedy gen. Jaruzelski wprowadzał stan wojenny, miałem 12 lat, więc nie załapałem się na zbrodniarza i funkcjonariusza państwa totalitarnego. Gdybym urodził się parę lat wcześniej, pewnie bym służył tej Polsce, jak wy służyliście, bo innej Polski nie było – uzasadniał swoje stanowisko.
– Ta ustawa to nie jest ustawa, lecz coś potwornego, jest absolutnie niezgodna z jakimikolwiek podstawami prawa. Każdy myślący człowiek wie, że dzisiaj to, co dotyka waszego środowiska, jutro może dotknąć każdego innego. (…) Ta władza, opętana nienawiścią, prowadzona przez małego człowieka, nie spocznie, dopóki nie skłóci kompletnie Polaków – stwierdził pełnomocnik komitetu.
W tym miejscu Rozenek obarczył prezesa PiS winą za katastrofę smoleńską, a następnie nazwał działaczy PiS ludźmi bez zasad, skur…lami, zanegował bohaterstwo żołnierzy wyklętych, mówił o propagandzie lejącej się codziennie z państwowych mediów, czarnym pijarze, próbie zawładnięcia historią, wykreślenia całego rozdziału PRL z dziejów Polski, wprowadzenia w to miejsce państwa totalitarnego.
– Nie robiliście niczego złego, przyklejono wam łatkę – zwrócił się do zebranych – bo każdy totalitaryzm (w tym kontekście IV Rzeczypospolita – przyp. AB) musi mieć swojego wroga. Wiem, że niektórzy z was głosowali na PiS. Nie wolno drugi raz pozwolić, by ci ludzie doszli do władzy. Musicie wyciągnąć wnioski z tej bolesnej lekcji i nigdy więcej nie głosować na skur...li, którzy wam to zrobili – apelował do emerytów Andrzej Rozenek.

Porzuciwszy wątek wyborów, A. Rozenek przeszedł do meritum sprawy, czyli do kwestii projektu. Zebrani dowiedzieli się, że projekt ustawy opracowywały dobre warszawskie kancelarie prawnicze, a w skład powołanego komitetu wchodzą, oprócz Andrzeja Rozenka, m.in. takie osoby, jak: Andrzej Milczanowski (były minister spraw wewnętrznych), gen. Adam Rapacki (były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji), Marek Dukaczewski (były szef WSI), gen. Mirosław Gawor (były szef BOR). Komitet zebrał już 2 tys. podpisów potrzebnych do jego zarejestrowania. W połowie września, po zakończonej przerwie urlopowej w sejmie, do marszałka ma wpłynąć „Zawiadomienie o utworzeniu Komitetu”. Następnie projekt ustawy wraz z załączonym wykazem 100 tys. podpisów obywateli – w przeciągu 3 miesięcy od daty wydania przez marszałka sejmu postanowienia o przyjęciu zawiadomienia.
– Od dnia rejestracji mamy trzy miesiące na to, żeby zebrać ustawową liczbę podpisów pod tym projektem, czyli 100 tysięcy. Ale wiemy, że pisowcy będą robić wszystko, żeby nam to utrącić, więc każdy podpis będą badać z lupą. W związku z tym musimy mieć tak naprawdę 200 tysięcy podpisów, aby zyskać pewność, że nam tego nie odrzucą. A stać nas, żeby zebrać 300 tysięcy, co będzie świadczyć o tym, iż to jest istotna kwestia społeczna, że nie dotyczy ona garstki ludzi. Przy okazji, zbierając podpisy, należy rozpocząć proces edukacji i odkłamywania czarnego pijaru – mówił A. Rozenek. Z pojęć „przyklejonych” do środowiska wymienił m.in. przywileje.
– Jeżeli ktoś mówi, że wam się odbiera jakieś przywileje, to bredzi. Nie ma mowy o żadnych przywilejach. To jest umowa społeczna, prawa nabyte – stwierdził. Reasumując, środowisko emerytów i rencistów mundurowych, zdaniem A. Rozenka, nader często oceniane jest niewłaściwie. – Stoi za tym kaczystowska, perfidna propaganda – uważa A. Rozenek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie da się przeżyć jak zwykli emeryci za 1500zł emerytury?
A ile przez was ludzi się powiesiło czy dostało zawał a ilu ludziom dlaiście bilet w jedą stroną .Ile rodzin zgnoiliście drodzy SBecy i WSIowcy . Każdy kto choć w tych zbrodniczych instytucjach pracował jeden dzień ten jest zbrodniarzem i bandytą . Wiedział czym ta maif się zajmuje i co robi i ,że nie są to żande służby tylko mafia .
Jakoś źle nie wyglądają ci przyszli samobójcy , zawałowcy .Sam kwiat .
Kiszczak był gwarantem, to powinno być zrobione w 1990 r.
Jezeli ktos nie rozumie o co chodzi lepiej nich zamilknie! Przeciez nie chodzi o obrone ludzi ktorzy maja krew na rekach ale o tych ktorzy nie nic nie zawinili a odebrano im swiadczenia ktore im sie naleza.!nie mozna stosowac odpowiedxialnosci zbiorowej! Panowie i Panie gdyby ta niesprswiedliwosc spotkala kogos z Waszej rodziny nie psioczylibyscie.trzeba znac ustawe zeby sie wypowiadac a pozniej osadzac!poprostu co niektore osoby kieruja sie zwykla msciwoscia .Napewno da sie przeżyć za 1500zl ale osoby dotkniete ta ustawa i zaznaczam ze nigdy nie mialy doczynienia z sb tylko pracowaly przed 90r i po- jak to mowi ustawa dla totalitarnego panstwa , maja 800zl .
Jak mozna kogos karac na dodatek 2 razy za cos czego nie zrobil?! To jest chore! Gdzie w ipn nie ma zadnych dowodow na prace w sb. I to jest sprawiedliwe? Na dodatek nazywa sie takiego czlowieka zbrodniarzem?! Tak nie postepuje panstwo prawa! Winnych osadzic a uczciwych zostawic w spokoju i przywrocic nalezne im prawa wtedy brdzie sprawiedliwosc a teraz to zwykla zemsta.
Bardzo sie dziwię jako katolik ze kosciol do ktorego należę milczy. Przeciez dzieje sie niesprawiedliwosc.Ludzie ktorzy sa niewinni, odarto ich z godnosci w desperacji odbieraja sobie zycie Czytam na forach internetowych wypowiedzi typu,, kilku sbekow mniej,, tak nie powinno byc! Ludzie opamietajcie sie!
>ale o tych ktorzy nie nic nie zawinili a odebrano im swiadczenia ktore im sie naleza.<Wcale nie są bez winy i wcale im się nie należą. I nie odebrano lecz zmniejszono wskaźnik.To taki cwany myk (podobnie w 1999 roku pierwszy raz zrobiono z emerytami wojskowymi) aby żaden w Strasburgu nie wygrał.Rozpoczynając pracę w SB, MSW itp doskonale wiedzieliście, że płace w tych instytucjach są z sufitu i o wiele większe niż gdzie indziej, dzisiaj byśmy powiedzieli że zawyżone. Więc wysokie emerytury wyliczone były od "nieprawidłowego wynagrodzenia".> Panowie i Panie gdyby...<Pisze się: Panie i Panowie - niby nic a świadczy o kulturze piszącego.Psioczenie na ustawę nic nie da - nie tędy droga. To nie ustawa jest winna.Głosując na pismanów, dopuszczając ich do władzy czego oczekiwaliście?Że pogonią Tuska a Wam dadzą podwyżki jako emerytom? O naiwności!
Rozenek kłamie, umarli bo przyszedł na nich czas chyba, że tak bardzo kochali pieniądze, że żal d... ścisnał!
A ty nie kochasx pieniedzy? Hahaha za kasiore sprzedalbys swojego brata.i nie ciesz sie z czyjejs smierci i nie drwij z tego.bo jestes msciwy albo malo rozgarniety!!
Witajcie w PISoBOLSZEWICKIEJ pisolandi.
A gdzie niby pracowały przed 90 rokiem jak nie w SB czy WSI . Każdy ale to każdy wiedział po co tam idze i wcale nie był Konradem Walenrodem . Szedł nie aby służyć tylko aby zbierać profity za przynależność do zbrodniczej organizacji ,która mordował i katowała Polaków , która zniszczyła Polskę . Czy ktoś 5 letnim dzieckiem był , że nie wiedział w 89 roku co to jest SB czy WSi . Uczciwi ludzie tam nie szli .Za 1500 nie da się przeżyc ? Wasze ofiary muszą żyć za za 800 a nawet i mnie dogorywają w DPSach . Macie krew na rękach milonów Polaków i jeszcze wam źle .?
A dlaczego kościół ma bronić członków zbrodniczych formacji SB i WSi , Każdy kto tam poszedł jest zbrodniarzem i ma krew na rękach .Każdy wie czym te formacje się zajmowalły .
Za zbrodnie musi byća kara a to nie jest kara tylko to jest akt łaski dla zbrodniarzy z WSI i SB . Zgniliście całą moją rodzinie . Gnoiliście do 90 roku byłem przesłuchwiany za to że mi się Socjalim i Kiszczak nie podoba . I nie przesłuchiwały mnie stare leśnie dziadki z SB tylko 26 letni tzw ofice SB . Grożono mi więzieniem , zniszczeniem rodziny tak , tak jeszcze w 90 roku . Powiedziano mi ,że jak trafię do Armi to tam już mnie nauczą miłości do Socjalizmu . Tak było to jeszcze w na początku 1990 roku .
kogo ja tam widze !? Kasprzak obronca sbeków!!!!
Katowaliście i gnoiliście Polaków do samego 90 i teraz robicie z siebie baranków ??j Macie ludzi za kretynów . Nazwiskami mógł bym mówić , który z was tzw oficer SB zgnoił niejedną rodzinę a teraz udaje biednego schorowanego dziadzę , który służył dla Polski a teraz mu obniżają emeryturę do takije jak tysiące ludzi w Przemyślu może tylko pomażyć .
Czlowieku jestes nienormalny! Nikt nie neguje tego ze byli oprawcy i kaci! Nikt ich nie broni! Powinni poniesc kare! Skoro uwazasz ze 5000tys ludzi objetych ustawa dezubekizacyjna to oprawcy to ci gratuluje rozeznania w temacie.a skoro zyja oprawcy i maja sie dobrze to dlaczego nikt z krzyczacych nie wnosi sprawy do sadu na konkretne osoby! Przeciez skoro konkretna osoba sb czy ktos z wsw skrzywdzil kogos to prosze dowody do sądu i niech odpowiada! Teraz mamy wladze ktora jest sprawiedliwa przeciez! A dlaczego niby nie maja miec wyzszych emerytur policjanci za sluzbe gdzie narazali swoje zycie jak kryminalni dochodzeniowcy za co im zabrali .nie powinno byc odpowiedzialnosci zbiorowej. Rozliczyc tak ale nie zbiorowo!!!!
Kto dzisiaj w Polsce ferment sieje Kto na Ojczyznę dłoń podnosi? To komuniści i złodzieje Nieliczne stadko zwykłych łosi Kto na ulicach burdy wszczyna Kto w polskim sejmie zamęt czyni? To prawnuk oraz wnuk Stalina To Polski zdrajca i zdrajczyni Kto wrogom Polski liże zady I kto im wciąż obciąga laskę? To socjopaci dla zasady Na obcych chcąc zasłużyć łaskę Dosyć peanów na cześć waszą Ja wiem że prawda was nie boli Polacy się was nie przestraszą Możecie ryje drzeć do woli Lecz pamiętajcie łby zakute Wy gównojady lewicowe Że kiedyś przyjdzie za pokutę Pod topór włożyć pustą głowę
http://www.newsweek.pl/polska/polityka/antoni-macierewicz-i-jego-tajemnice-swiatowe-media-pisza-o-szefie-mon,artykuly,414059,1.htmlCała Europa z was się śmieje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.Wasze "dobro" wróci podwójnie zdradzieckie mordy, he he.
To bardzo prosze -ytre mowic. Po nazwisku jezeli to prawda ze gnebili pańska rodzine. Jezeli gnoili to wystap Pan .o odszkodowanie i ubiegaj sie o statut pokrzywdzonego.a nie wypowiadaj sie Pan gnojac uczciwych funkcjonariuszy ktorzy pracowali z narazajac zycie i zdrowie!
Do EsbekKażdy kto pracowwał dla tych zbrodniczych organizacji WSI i SB jest zbrodniarzem . Nieważne czy łałam palce , czy tyko przesłuchiwał czy wykonkywał wyroki czy tylko mył podłogi z krwi torutrowancy , Każdy wiedział czym jest ta zbrodnicza organizacja .
Do asdf,: czlowieku. Gdybys czytal ze zrozumieniem wiedzialbys ze nie bronie sbekow.jezeli ktos dopuscil sie zbrodni przeciwko narodowi powinien za to odpowiedziec!!! Bronie tych ktorzy pracowali jako dxielnicowi, kryminalni,dochodzeniowcy lacznosciowcy ,straz graniczna pozarna wieziennictwo . oni nie maja nic wdpolnego z sb! A jezeli ktos sie w ich szeregach trafil ktory wspolpracowal z sb to IPN MA NA NICH DOWODY. Wiec pytam skoro jestes takim.PRAWYM OBYWATELEM I POLAKIEM SKAD TA NIECHEC DO MILICJI. WOJSKA ITD. PRZECIEZ. NA TYCH LUDZI NIE MA MATRIALOW W IPN A ZOSTALI OBJECI USTAWA. NIE WIEM CZY CHOC PRZEZ CHWILE SIE ZASTANOWISZ CZY TAK DO KONCA MASZ RACJE. PRZYZNAJE RACJE CO DO UB.
Pracowali w milicji i policji. I prosxe nie mowic ze ci ludzie maja krew na rekach! Maja zaplate za walke z bandziorami, zlodxiejami. Ale jak czytam te wypowiedzi to widze jak bardzo ludzie da zadni krwi. To jakies sxalenstwo!
https://opinie.wp.pl/gen-adam-rapacki-o-ustawie-dezubekizacyjnej-to-jest-absolutnie-nieuczciwe-i-niehumanitarne-6160004697888385aPrzeczytaj sobie co myślii o tej ustawie człowiek kompetentny. Choć nie wierze że jesteś w stanie zrozumieć.
Zapraszam do przczytania dzisiejszej wypowiedzi biskupa Pieronka na temat sytuacji w naszym kraju i praworzadnosci. Bardzo dziekuje za glos przedstawiciela kosciola do ktorego naleze. Oby więcej tak obiektywnych wypowiedzi.
PROSTACKI NARODZIE JAKA ZBRODNIA JAKA KARA OD KARANIA JEST PROKURATOR I SAD A NIE PARLAMENT >>>...
SMARKATERIA ZABIERA GOS MEDIA SA WINNE ZE WYCHOWANO PROSTAKÓW CO BREDNIE WYPISUJĄ
Ale wychowano pokolenie zajadłych wscieklych debili
Kto zezwala na sianie nienawiści podlega każe ..zenekblues 5.173.224.41 28.08.2017 Kto dzisiaj w Polsce ferment sieje Kto na Ojczyznę dłoń podnosi? To komuniści i złodzieje Nieliczne stadko zwykłych łosi Kto na ulicach burdy wszczyna Kto w polskim sejmie zamęt czyni? To prawnuk oraz wnuk Stalina To Polski zdrajca i zdrajczyni Kto wrogom Polski liże zady I kto im wciąż obciąga laskę? To socjopaci dla zasady Na obcych chcąc zasłużyć łaskę Dosyć peanów na cześć waszą Ja wiem że prawda was nie boli Polacy się was nie przestraszą Możecie ryje drzeć do woli Lecz pamiętajcie łby zakute Wy gównojady lewicowe Że kiedyś przyjdzie za pokutę Pod topór włożyć pustą głowę PROSZE TEN WPIS w tym art. zlikwidować
Nie da się przeżyć jak zwykli emeryci za 1500zł emerytury?
A ile przez was ludzi się powiesiło czy dostało zawał a ilu ludziom dlaiście bilet w jedą stroną .Ile rodzin zgnoiliście drodzy SBecy i WSIowcy . Każdy kto choć w tych zbrodniczych instytucjach pracował jeden dzień ten jest zbrodniarzem i bandytą . Wiedział czym ta maif się zajmuje i co robi i ,że nie są to żande służby tylko mafia .
Jakoś źle nie wyglądają ci przyszli samobójcy , zawałowcy .Sam kwiat .