Koncerty, modlitwa, spotkania w grupach, ciekawi goście i nabożeństwa – inne od tych, które na co dzień są odprawiane w kościołach. Choć jak podkreślają organizatorzy – najważniejszy jest ten sam Bóg.
Temat tegorocznego spotkania nawiązuje do śmierci dwóch franciszkańskich zakonników, którzy zginęli 24 lata temu w Peru. – Patrząc po ludzku o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski ponieśli porażkę, ich śmierć była zwycięstwem terrorystów „Świetlistego Szlaku”[paywall]. Jak jednak na to wydarzenie, śmierć patrzy Bóg? Jak patrzy chrześcijanin? Otóż przegrana stała się zwycięstwem! – mówi dyrektor FSM i kustosz sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej o. Piotr Reizner. – Chcemy mówić o życiu wiecznym. Temat trudny, biorąc pod uwagę, że cały świat stawia na tu i teraz. Tym bardziej chcemy powiedzieć o życiu na ziemi, które ma nas prowadzić ku zwycięstwu, czyli ku życiu wiecznemu z Bogiem w niebie – dodaje. – Jest to temat ciekawy i dający do myślenia – mówi Krzysztof, jeden z młodych ludzi, którzy podjęli się funkcji animatorów spotkań w grupach.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.oj mało tych ludzi mało kiedyś były setki albo i tysiącból ból że się tak ludzie laicyzują
oj mało tych ludzi mało kiedyś były setki albo i tysiącból ból że się tak ludzie laicyzują