Reklama

Rozpoczęło się spotkanie młodych [GALERIA]

21/07/2015 15:00

Koncerty, modlitwa, spotkania w grupach, ciekawi goście i nabożeństwa – inne od tych, które na co dzień są odprawiane w kościołach. Choć jak podkreślają organizatorzy – najważniejszy jest ten sam Bóg.

Temat tegorocznego spotkania nawiązuje do śmierci dwóch franciszkańskich zakonników, którzy zginęli 24 lata temu w Peru. – Patrząc po ludzku o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski ponieśli porażkę, ich śmierć była zwycięstwem terrorystów „Świetlistego Szlaku”[paywall]. Jak jednak na to wydarzenie, śmierć patrzy Bóg?  Jak patrzy chrześcijanin? Otóż przegrana stała się zwycięstwem! – mówi dyrektor FSM i kustosz sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej o. Piotr Reizner. – Chcemy mówić o życiu wiecznym. Temat trudny, biorąc pod uwagę, że cały świat stawia na tu i teraz. Tym bardziej chcemy powiedzieć o życiu na ziemi, które ma nas prowadzić ku zwycięstwu, czyli ku życiu wiecznemu z Bogiem w niebie – dodaje. – Jest to temat ciekawy i dający do myślenia – mówi Krzysztof, jeden z młodych ludzi, którzy podjęli się funkcji animatorów spotkań w grupach.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wernyhora - niezalogowany 2015-07-22 11:07:46

    oj mało tych ludzi mało kiedyś były setki albo i tysiącból ból że się tak ludzie laicyzują

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama