Reklama

Rozpoczyna się remont basenu, kończy budowa kortów

20/06/2015 16:58

Do końca lipca potrwa modernizacja basenu przy ulicy 22 Stycznia w Przemyślu. Wkrótce ma się również zakończyć budowa dwóch nowych kortów tenisowych.

Zadanie realizowane jest jako inwestycja wyłoniona w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego. Wymienione zostaną drzwi, okna aluminiowe oraz instalacja elektryczna wraz z oświetleniem w pomieszczeniu niecki basenowej. Lampy neonowe zostaną zastąpione ledowymi. Powstanie także mała trybuna dla rodziców dzieci uczących się pływać. Ma to pozwolić na obniżenie kosztów funkcjonowania pływalni i poprawić jej wizerunek. Do przetargu stanęło pięć firm, najkorzystniejszą ofertę przedstawił przemyski REM II.[paywall]
Basen zamknięty na miesiąc
Prace rozpoczęły się 22 czerwca i potrwają do 31 lipca. W tym czasie kryta pływalnia będzie zamknięta. – Co roku na początku lipca jest przerwa w dostawie ciepłej wody, ze względu na prace konserwacyjne Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W związku z tym basen przynajmniej przez tydzień i tak musiałby być zamknięty. W roku szkolnym z kolei odwiedza go wiele szkół. Postanowiliśmy więc wykorzystać tę przerwę, trochę ją wydłużyć i w tym czasie przeprowadzić remont – wyjaśnia wybór takiego terminu Marek Osiadacz, p.o. dyrektora Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Korty będą zadaszone
To nie jedyna inwestycja prowadzona przez POSiR. Jeśli pogoda pozwoli, za kilka dni zostaną oddane do użytku dwa nowe korty tenisowe przy 22 Stycznia. M. Osiadacz zaznacza, że do wykonania nawierzchni zastosowana została mączka ceglana, która swoją właściwą twardość osiągnie po około czterech tygodniach eksploatacji. – Początkowo ktoś może być zdziwiony, że jest tam nieco grząsko – mówi p.o. dyrektora.
W przyszłości nad dwoma spośród czterech kortów zostaną wybudowane hale. Dzięki temu będzie można z nich korzystać przez cały rok.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    REM3 - niezalogowany 2015-06-21 05:32:54

    nie ma zadnych ukladow  pomiedzy naszym ukochanym koscielnym  prezydentem , a REM2 .Glosujcie na ta bande to za chwile  wymienia  wam okna w mieszkaniach  za podwojna cene                       REM3

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama