Reklama

Rusza budowa inkubatora! Władze Przemyśla marzą o jego skuteczności. Oby się udało! [WIZUALIZACJE]

Z udziałem marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla w przemyskim magistracie (18 czerwca br.) doszło do podpisania umowy o stworzeniu w nadsańskim mieście Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji. Powstanie tylko i wyłącznie dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

O pozytywnie dla miasta rozpatrzonym wniosku o dofinansowanie tej inwestycji z pieniędzy unijnych informowaliśmy już kilka razy. Wartość całego projektu to 4 mln 613 tys. 406 zł, z czego dotacja wynosi 3 mln 172 tys. 332 zł.

Za tę kwotę nieużytkowany obecnie budynek przy ul. Ratuszowej 10 a zostanie[paywall] zaadaptowany, przebudowany i dostosowany do jego potrzeb. Projekt zakłada także zakup potrzebnego wyposażenia. Instytucja będzie wspierać tworzenie nowych i rozwój istniejących podmiotów gospodarczych. Władze miasta zakładają, że w ciągu dwóch lat od zakończenia realizacji przedsięwzięcia swoją działalność w inkubatorze ulokuje około 12 przedsiębiorstw.

Mogą się tam znaleźć wspólne sekretariaty, księgowość lub pomieszczenia gospodarcze wspomnianych firm. Przez dwa lata chętni będą mogli korzystać z bardzo wysokich ulg przy wynajmowaniu lokali. Oferta skierowana będzie do osób i przedsiębiorstw z terenu całego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl. Grupę docelową będą stanowiły osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność innowacyjną.

Prace przy adaptacji budynku przy ul. Ratuszowej 10 mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, a zakończyć w 2019 r. 

Reklama

Przemyśl w czołówce

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił, że Przemyśl znajduje się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skuteczność pozyskiwania unijnych pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego. Średnia na Podkarpaciu wynosi 50 procent, Przemyśl może się pochwalić 65-procentową skutecznością.

– Ta inwestycja ma także wymiar pozabiznesowy, ale również ważny. Poprawi estetykę centrum miasta. W sumie wydamy około 700 tysięcy złotych na bardzo nowoczesny sprzęt, który będzie stanowił wyposażenie inkubatora. Będzie to głównie sprzęt informatyczny. Liczymy, że tutaj swój biznes rozpoczną przede wszystkim młodzi ludzie. Moim marzeniem jest, by w przyszłości inkubator przejął i realizował funkcje dotyczące pozyskiwania i wspierania wszystkich inwestycji i inwestorów działających na terenie miasta oraz Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego – powiedział podczas konferencji prasowej zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mmm - niezalogowany 2018-07-01 19:20:48

    Wkłąd miasta wyniesie ponad milion złotych. Dlaczego dezinformujecie ludzi, że wszystko wyłącznie dzięki pieniądzom z Unii? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ytrew - niezalogowany 2018-07-01 19:36:21

    Bedom sie inkubować

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wieclaw_408 2018-07-01 20:59:20

    4 mln 613 tys. 406 zł na 12 przedsiębiorstw? 384 450,5 zł na jedno przedsiębiorstwo za biuro, sekretariat i księgowość, nie licząc kosztów utrzymania obiektu - niezbyt efektywny pomysł - by nie rzec marnotrawstwo. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama