Podpisana 10 sierpnia umowa z ostatnim wykonawcą gwarantuje, że na terenie gminy Radymno ruszy instalacja pomp ciepła, kotłów na biomasę oraz paneli fotowoltaicznych. Inwestycja w OZE w gminie wyniesie 10 mln zł.
Jedną z największych inwestycji proekologicznych w powiecie jarosławskim zrealizuje grupa trzech firm. Ekologika sp. z o. o. będzie montować pompy ciepła. Konsorcjum firm, którego liderem jest przedsiębiorstwo[paywall] Rakoczy Stal sp. z o. o. ze Stalowej Woli, będzie montować kotły na biomasę. Wreszcie firma FlexiPower Group sp. z o. o. zajmie się panelami fotowoltaicznymi oraz panelami solarnymi. Całość przedsięwzięcia ma kosztować nieco ponad 10 mln zł i w dużej mierze finansowana jest z budżetu UE.
Faza realizacji ruszy jeszcze w tym miesiącu. Rozpocznie się od wizji lokalnej przeprowadzonej u mieszkańców, którzy zadeklarowali chęć montażu pomp ciepła i kotłów na biomasę. W wrześniu podobną wizytę wstępną złożą mieszkańcom instalatorzy paneli fotowoltaicznych i solarnych. Część właściwa montaży rozpocznie się w IV kwartale bieżącego roku i potrwa do końca maja 2021 roku. Prace wystartują najpierw w tych gospodarstwach, które zadeklarowały chęć wyposażenia się w dwie instalacje OZE. Tempo i kolejność robót uzależnione są także od wpływania funduszy stanowiących wkłady własne mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze