Z takim apelem zwrócił się do mieszkańców ulicy Węgierskiej w Przemyślu i mieszkańców Witold Kowalski, były senator RP. W spotkaniu uczestniczyli także mieszkańcy uliczek przyległych do Węgierskiej. - Przyjdzie 03.06 o godzinie 16 do Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Brońcie domów i zdrowia! – zaapelowali także członkowie Komitetu Stop Zachodniej Obwodnicy Przemyśla w Granicach Miasta.
Zebranych oburzyła wizualizacja planowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zachodniej obwodnicy miasta. Trzy z czterech proponowanych wariantów przecina miasto, co zdaniem Komitetu Protestacyjnego doprowadzi do wyburzenia co najmniej kilkunastu domów, w tym domostw od pokoleń zamieszkałych na granicy Przemyśla i Ostrowa.
Ponadto - zdaniem protestujących - zaprojektowane zjazdy zdewastują około 10 hektarów terenów budowlanych, a cała inwestycja zrujnuje ekologicznie tę cześć miasta. Spotkanie przebiegało w gorącej atmosferze. Wiele osób dopiero teraz dowiedziało się, jak ma wyglądać planowana obwodnica. Spotkanie poprowadzili m.in. członkowie Komitetu: Stop Zachodniej Obwodnicy Przemyśla w Granicach Miasta Tomasz Wikiera (przewodniczący),
Grażyna Korol (dom pani Grażyny jest przeznaczony do wyburzenia), Witold Kowalski oraz Mariusz Bodzioch.
Przyjdzie 03.06 o godzinie 16 do Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Brońcie swoich domów i zdrowia!
Na pytanie, czy na spotkanie został zaproszony prezydent Przemyśla i czy przyjdzie? - Nie został zaproszony, ponieważ jego obecność to obowiązek – odpowiedział Kowalski. Na spotkaniu nie brakowało cierpkich uwag pod adresem prezydenta miasta, który w opinii zebranych lansuje wersje obwodnicy w granicach miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze