Reklama

Ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego

16 sierpnia br. w Lubaczowie ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Do 30 września br. mieszkańcy miasta mogą zgłaszać swoje propozycje wykorzystania środków finansowych przeznaczonych przez władze miasta i radnych na ten cel.

Pierwsza edycja budżetu obywatelskiego, która odbyła się w ub.r. cieszyła się sporą popularnością. Pokazała, że mieszkańcy chcą mieć wpływ na podejmowanie decyzji dotyczących inwestycji w Lubaczowie, a jedocześnie zmienić coś w swoim otoczeniu. To skłoniło miejskich rajców do zainaugurowania kolejnej edycja konkursu. Zasady uczestnictwa są identyczne jak w ub.r. Projekty inwestycji mogą zgłaszać: stowarzyszenia, organizacje, instytucje, grupy nieformalne i indywidualne osoby. Propozycje nie mogą przekraczać kwoty 40 tys. zł. – Muszą też mieć charakter ogólnomiejski, co w praktyce oznacza, że efekt realizacji projektu będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, nie tylko dla wybranej grupy – dowiedzieliśmy się w lubaczowskim magistracie.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać z internetowej strony UM w Lubaczowie (www.lubaczow.pl) lub otrzymać go w Biurze Obsługi Mieszkańców. Jak już wspomnieliśmy, termin nadsyłania wniosków upływa 30 września br. Potem, od 1 do 15 października br., Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego będzie projekty weryfikować. Zwróci ona szczególną uwagę na możliwość realizacji zadań i oceni je pod względem formalno-prawnym. Następnie od 25 października do 15 listopada br. trwać będzie głosowanie mieszkańców. Lubaczowianie wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane w 2017 roku. Wyniki poznamy do 30 listopada br.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości