Reklama

Ruszyli w drogę za gwiazdą, czyli orszakowe reminiscencje [GALERIA]

Wyjątkową oprawę miało tegoroczne Święto Trzech Króli w Małkowicach, w gminie Orły. Po raz czwarty przez miejscowość przemaszerował barwny orszak, a kolejne sceny będące elementem przedsięwzięcia odgrywali mieszkańcy, piętnując ludzkie słabości i zwracając uwagę na niezmienne wartości, którymi warto się kierować w życiu.

Orszak Trzech Króli odbył się pod honorowym patronatem gospodarza gminy Orły Bogusława Słabickiego oraz z inicjatywy „Stowarzyszenia Nasze Małkowice”, o którym niejednokrotnie wspominaliśmy na naszych łamach. Rozpoczęła go tradycyjna msza św. w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia NMP w Małkowicach, którą odprawił proboszcz ks. Jerzy Sowa. Nie zabrakło[paywall] ciekawie zaaranżowanych scen z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małkowicach, członków „Stowarzyszenia Nasze Małkowice” oraz sympatyków tego corocznego przedsięwzięcia, a szczególne emocje wzbudziła ta rozgrywająca się w piekle, w której diabły zastanawiały się, jak nakłonić Heroda do zbrodni i wygrać walkę o jego duszę. Płynęła z niej konkluzja, że w życiu łatwo jest zapomnieć o prawdziwych wartościach, które niejednokrotnie przesłaniają nam: żądza władzy i bogactwa czy pycha. Orszak, jak co roku, bez problemów dotarł do stajenki, gdzie Trzej Królowie wraz z pastuszkami złożyli dary Dzieciątku. – Dziękuję wszystkim uczestnikom wydarzenia za liczny udział i wspólnie spędzone chwile na radosnym kolędowaniu. Daliśmy kolejny raz przykład młodemu pokoleniu, pokazując, jak ważne jest podtrzymywanie tradycji pięknego Święta Trzech Króli – podsumowała uroczystość radna Bernadeta Gnot.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama