Ruszyła metamorfoza skweru miejskiego przy ul. Ratuszowej. Inwestycja ma być gotowa do końca roku.
Prace ruszyły, jak widać na zdjęciach – usunięto już stary, metalowy płotek oraz trawnik, który okalał. Do historii przechodzą też betonowe donice.
Niebawem powstanie nawierzchnia z płyt betonowych i ściółkowa, a trawnik się wiosną zazieleni. Pojawią się też drzewa i krzewy.
W miejsce nadgryzionych zębem czasu ławek staną ławki modułowe z donicami, dodatkowe donice na kwiaty i leżaki do wypoczynku.
Skwerek zostanie zagospodarowany w ramach większego projektu „Razem zmieniamy Przemyśl – siła tkwi w lokalnej społeczności”. Oprócz niego w „zielone strefy relaksu” zmienią się też 2 podwórka.
Strefa zabaw dla dzieci i wypoczynku dla dorosłych powstaną też na podwórkach pomiędzy ul.: Władycze, Śnigurskiego i Osińskich oraz na podwórku pomiędzy ul.: Krasińskiego, Traugutta i 22 Stycznia.
Prace będą sfinansowane z tzw. funduszy norweskich (85%) i budżetu państwa (15%), a wszystkie 3 miejsca godne metamorfozy wskazali przemyślanie.
Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze